Jakie pokarmy powinny być spożywane i unikać u pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi

Ciśnienie krwi wciąż się zmienia, jak zrobić różne rodzaje aktywności fizycznej. Normalny zakres ciśnienia krwi wynosi 120/80 mmHg 139/89 mmHg, i nic więcej niż zakres ten spadnie poniżej kategorii wysokiego ciśnienia krwi. Jeśli ciśnienie krwi pozostaje na wyższym stronie przez większość czasu, oznacza to, że osoba cierpi z powodu wysokiego ciśnienia krwi lub nadciśnienie.

Wysokie ciśnienie krwi jest przyczyną wielu komplikacji zdrowotnych, takich jak udar mózgu, choroby nerek i innych warunków śmiertelnych. Dlatego też, jeśli rozwijać ten warunek, ważne jest, aby podjąć środki, aby utrzymać ją pod kontrolą. Są tacy, Dos, a nie, że należy postępować dotyczące diety. Następujący po omawia pokarmów należy unikać i zawierają w swojej diecie, aby kontrolować ciśnienie krwi.

Pokarmy, których należy unikać w High Blood Pressure

Wymagamy, aby dostarczyć nam jedzenie odżywianie; Jednak czasami niektóre pokarmy mogą wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku. Może się to zdarzyć, zwłaszcza gdy chory cierpi na stan chorobowy, który może dokonać pewnych produktów spożywczych poza granicami dla Ciebie. Nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi jest podobny rodzaj stanu, który wymaga, aby monitorować spożycie niektórych artykułów żywnościowych. Oto niektóre pokarmy, których należy unikać nadciśnienia:

1. pakowane lub przetwory mięsne

Przetworzone lub pakowane mięso dostępne w lokalnych sklepach są pełne nie-nie. Te przetworzone mięsa są obciążone dużymi ilościami sodu i dalsze ilości sodu są szkodliwe dla ciśnienia krwi. Uniknąć wszelkiego rodzaju elementów pakowanych mięs.

2. Produkty żywnościowe zamrożone

Jeśli zostały układania lodówki ze wszystkich rodzajów mrożonych dań gotowych do spożycia, to najwyższy czas, aby umieścić czek do tego zwyczaju. Mrożone produkty żywnościowe, takie jak pizze, dania z kurczaka, makaron itp są nie tylko ładowane z szkodliwych konserwantów, ale te elementy są także wypełnione sodu, który jest szkodliwy dla ciśnienia tętniczego.

3. Konserwy

Czy jesteś jednym z tych, którzy rozkoszują puszkach groch, fasola i inne takie Puszki z powodu ograniczeń czasowych lub innych powodów. Cóż, te produkty są bogate w sól, a jeśli chcesz zobaczyć swoje ciśnienie krwi w zdrowszego zakresie, trzeba położyć kres tego zwyczaju.

4. Alkohol

Umiarkowane ilości alkoholu mogą być uznane za nadające się do twojego serca. Jednak nadmierne spożywanie alkoholu jest straszna dla zdrowia. To dlatego, że zwiększone ilości alkoholu w organizmie prowadzi do przyrostu masy ciała i odwodnienie. Oba te warunki mogą podnieść ciśnienie krwi.

5. Bacon

Jeśli masz boczek codziennie na śniadanie lub smakować tego mięsa rozkoszy regularnie, być gotowa stawić czoła ciężar. To dlatego, że boczek jest nie tylko bogata w tłuszcze, ale zawiera także stosunkowo duże ilości sodu w nim. Więc następnym razem, gdy pożerać dół kawałek boczku, zachować ten fakt na uwadze.

6. Ser topiony

Lubiący mający swoje bułki, chleb lub makaron ładowane z tej mlecznej rozkoszy. Cóż, ser zawiera również dużą ilość soli, a więc najlepiej jest go uniknąć. Jednakże, jeśli chcesz jeść ser, wybrać te, bez soli, a także monitorować spożycie.

7. chińskie przysmaki

Nie może być bardzo niewielu ludzi na świecie, którzy nie mogą być znalezione w chińskiej. Jednakże, jeśli jesteś pacjenta z wysokim ciśnieniem krwi problemu, upewnij się ograniczyć spożycie chińskiej. Nawet jeśli jesteś zamawianie potraw chińskich upewnij się zdecydować na parze lub gotowane, a nie te, smażone w głębokim tłuszczu lub te smażone w zbyt wielu sosów.

8. napoje gazowane

Napoje zawierające kofeinę, takie jak kawa i herbata są szkodliwe, gdyż powoduje gwałtowny wzrost ciśnienia krwi. Nadmiar ilości tych napojów może powodować nadnercza uwalniają substancje, które adrenaliny i nadmiernych ilości kortyzolu, który z kolei zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi.

9. gotowe do jedzenia zupy

Aby ograniczyć ten dziwny godzinowych głód, jeden z najprostszych sposobów jest decydując się na gotowe do jedzenia zupy. Są gotowe do jedzenia zupy są nie tylko pyszne, ale mogą one być wykonane w krótkim czasie. Jednak te zupy zawierają duże ilości soli i sodu, który jest niebezpieczny dla Ciebie, jeśli masz nadciśnienie. Ilekroć zakupie tych zup, patrzeć na etykiecie zupa z mniej soli i mniej sodu.

10. Pickles

Twoje codzienne regularne posiłki stają się bardziej interesujące z ogórków. Jednak u pacjentów wysokiego ciśnienia krwi należy trzymać na dystans, bo ogórki ogórki są ładowane z solą. można myć pod bieżącą wodą marynowane pozbyć dodatkowej soli, jeśli chcesz, aby smakować go raz na jakiś czas.

Pokarmy uwzględnić w swojej diecie, aby kontrolować wysokie ciśnienie krwi

Gdzie trzeba poczynić pewne kompromisy dotyczące niektórych produktów żywnościowych, gdy chory cierpi na nadciśnienie, istnieją inne środki spożywcze, które należy uwzględnić w swojej diecie, aby pomóc w kontroli ciśnienia krwi. Poniżej przedstawiono niektóre pokarmy dla pacjentów wysokiego ciśnienia krwi lub niektóre pokarmy dla nadciśnienia tętniczego, które można zawrzeć w zwykłej diecie:

1. Banany

Banan jest więc dziwnego, jedzenie, które pomaga w zarządzaniu poziom ciśnienia krwi w organizmie. Ten owoc jest bogaty w potas i zostało udowodnione w celu uregulowania nadciśnienia. Ponadto, potasu skutecznie minimalizuje skutki sodu. Jednakże, jeśli cierpi na wszelkiego rodzaju dolegliwości nerek, należy zachować ostrożność podczas spożywania pokarmów bogatych w potas.

2. Jagody

Jagody również pomóc w redukcji wysokiego ciśnienia krwi. Dzieje się tak ze względu na obecność flawonoidów, naturalnym związku, który jest korzystny dla zapobiegania nadciśnieniu i obniżające poziom cukru we krwi.

3. Zielone warzywa liściaste

Warzywa liściaste, takie jak szpinak, kapusty, sałaty rzymskiej, Boćwina itd są bogate w potas. Potasu skutecznie pozbycia się nadmiaru sodu z organizmu z moczem. Jednak upewnij się, że zdecydować się na świeże warzywa w puszkach, ponieważ te dodałem sól i wysoki poziom sodu w nich.

4. Burak

To tętniące życiem głęboko czerwony kolor warzywo jest bogatym źródłem tlenku azotu. Związek ten pozwala na obniżenie ciśnienia krwi przez rozszerzenie naczyń krwionośnych. Buraki można było w stanie surowym, gotowane na parze lub smażony formy. Uchwyt ten warzywa korzeniowe z ostrożnością, ponieważ może pobrudzić ubranie i ręce.

5. Płatki owsiane

Owsianka jest idealnym rozwiązaniem, jeśli szukasz produktu spożywczego, które mogą pomóc w zarządzaniu nadciśnienia. Owies są niskiej zawartości sodu, o niskiej zawartości tłuszczów i ale są wysokie źródłem błonnika, który czyni z nich idealną recepturę w zwalczaniu problemów ciśnienia krwi. Płatki owsiane można było na śniadanie.

6. Czosnek

Jeśli masz zdiagnozowano nadciśnienie, jeden z pierwszych środków zaradczych dotyczących jedzenie podane do ciebie byłoby czosnek. Ten ostry zapach warzywa korzeniowe jest bogaty w tlenek azotu. I tlenek azotu pomaga w rozszerzeniu naczyń, co oznacza, że ​​pomaga w poszerzenie tętnic. Czosnek jest wszechstronny zioło i mogą być wykorzystywane w wielu formach.

7. Granaty

Ten czerwony owoc składa się z perłowych nasion, które są również korzystne w zwalczaniu nadciśnienia. Według jednego z badań, udowodniono, że spożywanie szklankę soku z granatów dziennie przez okres do jednego miesiąca pomógł w obniżaniu ciśnienia krwi. Ten owoc można było w postaci soku owocowego, lub może być również dodane w sałatek i koktajli.

8. Dark Chocolate

Jeżeli jesteś fanem czekolada ciemna, wtedy ta wiadomość może przyjść jako miłe zaskoczenie, że spożywanie ciemnej czekolady może pomóc uporać się z problemem wysokiego ciśnienia krwi. Fakt ten został również sprawdzony w ostatnich badaniach, że spożywanie ciemnej czekolady regularnie zwalcza nadciśnienie.

9. Ryby

Jeść ryby, takie jak łosoś, makrela i innych takich ryb, które są dobrym źródłem chudego białka. Ryby są dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega 3 nie tylko pomagają w obniżaniu stężenia triglicerydów, ale jest to również pomocne w zmniejszeniu stanu zapalnego. Ryby, takie jak pstrąg są bogate w witaminy D, co jest także użyteczne w obniżaniu nadciśnienia.

10. Kiwi

Kiwi są ładowane z witaminy C, witaminy, które mogą znacznie przyczynić się do poprawy poziomu ciśnienia krwi. Według badań, ludzie, którzy spożywali około trzy kiwi dziennie obserwowano zauważalnego obniżenia ciśnienia krwi pod koniec ośmiu tygodni. Można jeść owoce lub dodać sałatek owocowych, wibracji lub koktajle.

Jeśli zdiagnozowano wysokie ciśnienie krwi, istotne jest, aby dokonać zmian w stylu życia i przyjęcie zdrowego stylu życia, które mogą pomóc w zarządzaniu swoją kondycję lepiej. Wyłączając i włączając niektórych pokarmów z diety może przejść długą drogę w radzeniu sobie z sytuacją. Skontaktować się z lekarzem opieki zdrowotnej, gdy chcesz dokonać znaczącej zmiany stylu życia lub diety.