Jaké potraviny by měly být konzumovány a vyhnout u pacientů s vysokým krevním tlakem

Váš krevní tlak se stále mění, jak si dělat různé druhy fyzické aktivity. Normální hodnota krevního tlaku mezi 120/80 mmHg do 139/89 mm Hg, a nic víc než toto rozpětí budou spadat do kategorie vysokého krevního tlaku. V případě, že krevní tlak zůstává na vyšší straně většinu času, to znamená, že osoba trpí vysokým krevním tlakem nebo hypertenze.

Vysoký krevní tlak je příčinou mnoha zdravotních komplikací, jako je mrtvice, poruchy ledvin a dalších smrtelných podmínek. Proto, pokud jste rozvíjet tuto podmínku, je důležité, abyste přijmout opatření, aby ji udrželi pod kontrolou. Tam jsou některé Dos a ne, že byste měli dodržovat o svůj jídelníček. Následující příspěvek pojednává o potraviny, které byste se měli vyvarovat, a zahrnout do svého jídelníčku kontrolovat krevní tlak.

Potraviny, aby se zabránilo v vysoký krevní tlak

Požadujeme, aby potraviny, aby nám poskytovat výživu; Někdy však některé potraviny mohou dělat nás víc škody než užitku. K tomu může dojít zejména pokud trpíte onemocněním, které může dát nějaké jídlo položky mimo hrací plochu pro vás. Hypertenze nebo vysoký krevní tlak je podobný druh stavu, který vyžaduje, abyste sledovat příjem některých položek potravin. Zde jsou některé potraviny, aby se zabránilo hypertenze:

1. zabaleny nebo zpracované maso

Zpracované nebo balené maso jsou k dispozici na místních obchodech jsou kompletní ne-ne. Tyto zpracované maso jsou načteny s vysokým množstvím sodíku, a další množství sodíku jsou škodlivé pro krevní tlak. Vyhnout se všechny druhy balených mas položek.

2. Položky Frozen Food

Pokud jste byli stohování do chladničky s nejrůznějšími zmrazených hotových jídel, je nejvyšší čas, aby si dát šek na tento zvyk. Zmrazené potraviny, jako je pizza, kuřecí pokrmy, těstoviny atd nejen naložené škodlivých konzervačních látek, ale tyto položky jsou také naplněny sodíku, což je škodlivé pro krevní tlak.

3. Konzervované potraviny

Jste jedním z těch, kteří vyznávají Hrách, fazole nebo jiné podobné konzervy z důvodu časové tísně nebo z jiných důvodů. No, tyto výrobky mají vysoký obsah soli, a pokud chcete vidět vaše krevní tlak uvnitř zdravější rozsahu, pak musíte zastavit tento zvyk.

4. Alkohol

Mírné množství alkoholu, mohou být považovány za vhodné pro vaše srdce. Nicméně, nadměrné požívání alkoholu je hrozné pro vaše zdraví. Důvodem je, že zvýšené množství alkoholu v těle vede k nárůstu tělesné hmotnosti a dehydrataci. Oba tyto stavy mohou zvyšovat krevní tlak.

5. Bacon

Pokud máte slaninu každý den snídani nebo si vychutnat toto maso potěšení pravidelně, být připraveni čelit nápor. Je to proto, slanina je nejen vysoká v tucích, ale také obsahuje relativně vysoké množství sodíku v něm. Takže příště budete spolknout dolů kus slaniny, udržet tuto skutečnost na paměti.

6. tavený sýr

Rád, že vaše buchty, chléb nebo těstoviny naloženo s tímto mléčný rozkoše. Tak, sýr také obsahuje vysoké množství soli, a proto je lepší se mu vyhnout. Nicméně, pokud chcete jíst sýr, rozhodnout se pro ty, bez soli, a také sledovat svůj příjem.

7. čínské pochoutky

Tam může být jen velmi málo lidí na světě, kteří nemusí být nalezené v čínské jídlo. Nicméně, pokud jste pacient s problematice vysokého krevního tlaku, ujistěte se, že omezit příjem čínských potravin. Dokonce i když si objednáváte čínské pokrmy ujistěte se, že se rozhodnou pro dušené nebo vařené ty spíše než smažené nebo ty, dušenou v příliš mnoha omáčkách.

8. Caffeinated Nápoje

Kofeinové nápoje, jako je káva a čaj jsou škodlivé, protože způsobují rychlé zvýšení krevního tlaku. Přebytečné množství těchto nápojů může vyvolat nadledvinky, které uvolňují adrenalinové látky a nadměrné množství kortizolu, které zase zvyšují krevní tlak.

9. Připraveno k jídlu Polévky

Potlačit ten zvláštní hodinové bodavá bolest z hladu, jeden z nejjednodušších způsobů je tím, zvolí připravené k jídlu polévek. Tyto připravené k jídlu polévky jsou nejen lahodný, ale mohou být vyrobeny v žádném okamžiku. Nicméně, tyto polévky obsahují vysoké množství soli a sodíku, které je nebezpečné pro vás, pokud máte vysoký krevní tlak. Kdykoliv nákupu těchto polévky, podívejte se na polévku štítek s méně soli a méně sodíku.

10. Pickles

Vaše každodenní pravidelnou stravu stal ještě zajímavějším s kyselou okurkou. Avšak pacienti, vysoký krevní tlak by měl mít okurky v bezpečné vzdálenosti, protože okurky jsou načteny solí. Můžete umýt nálevu pod tekoucí vodou, jak se zbavit extra soli, pokud si přejete, aby ji vychutnat jednou za čas.

Potraviny zařadit do svého jídelníčku vysoký krevní tlak

Kde je třeba provést některé kompromisy týkající se určité položky potravin, pokud trpíte vysokým krevním tlakem, existují i ​​jiné potraviny, které byste měli zahrnout do svého jídelníčku vám pomohou kontrolovat krevní tlak. Níže jsou uvedeny některé potraviny pro pacienty s vysokým krevním tlakem nebo některé potraviny pro hypertenzi, které můžete zahrnout do vaší pravidelné stravě:

1. Banány

Banana je s podivem, strava, která pomáhá při řízení hladiny krevního tlaku v těle. Toto ovoce je vysoký obsah draslíku a bylo dokázal zjednat hypertenze. Také, draslík je účinná pro minimalizaci účinků sodíku. Nicméně, pokud trpíte jakýchkoliv ledvinových onemocnění, měli byste být opatrní při konzumaci draslíku potraviny bohaté.

2. Bobule

Bobule také pomoci při snižování vysokého krevního tlaku. To se děje v důsledku přítomnosti flavonoidů, přírodní sloučenina, která je prospěšná pro prevenci hypertenze a snižování hladiny cukru v krvi.

3. zelená listová zelenina

Zelená listová zelenina, jako je špenát, kapusta, římský salát, mangold atd mají vysoký obsah draslíku. Draslík je účinný, jak se zbavit nadbytečného sodíku z těla močí. Nicméně, ujistěte se, že jste se rozhodli pro čerstvé zeleniny, protože ty konzervované přidali sůl a vysoké hladiny sodíku v nich.

4. Červená řepa

Tento živoucí tmavě červená barva zelenina je bohatým zdrojem oxidu dusnatého. Tato sloučenina pomáhá při snižování krevního tlaku rozšířením cév. Řepa může být měl v syrové, vařené, dušené nebo restované formulář. Zvládnout tuto kořenovou zeleninu s maximální opatrností, protože může znečistit vaše oblečení a ruce.

5. Ovesné vločky

Ovesné vločky, je ideální volbou, pokud hledáte pro potravinářské položky, které mohou pomoci při správě vašeho hypertenze. Oves je s nízkým obsahem sodíku, nízké v tucích a ale jsou vysoké zdrojem vlákniny, což z nich činí ideální recept v boji proti problémy krevní tlak. Ovesné vločky mohou být měl na snídani.

6. Česnek

Pokud se vám diagnostikován s hypertenzí, jedna z prvních nápravných opatření týkajících se potravin, které jste dostali by česnek. Tato ostrá vonící kořenová zelenina s vysokým obsahem oxidu dusnatého. A oxid dusnatý pomáhá při vazodilatace, což znamená, že pomáhá při rozšiřování tepny. Česnek je univerzální bylina a mohou být použity v mnoha podobách.

7. Granátová jablka

Tato červená ovoce se skládá z perleťově semen, které jsou také prospěšné při bojovat hypertenze. Podle jedné ze studií bylo prokázáno, že konzumace sklenici džusu granátového jablka každý den po dobu jednoho měsíce, pomáhal při snižování krevního tlaku. Toto ovoce může být měl v podobě ovoce, džus, nebo to může být také přidána do vašich salátů nebo krémů.

8. Hořká čokoláda

Jste-li tmavé čokolády fanoušek, pak tato zpráva může přijít jako příjemné překvapení, že konzumace tmavé čokolády vám pomůže vypořádat s problémem vysokého krevního tlaku. Tato skutečnost byla rovněž prokázáno v nedávné studii, že konzumace tmavé čokolády pravidelně bojuje proti hypertenzi.

9. Ryby

Jíst ryby, jako je losos, makrela a jiné takové ryby, které jsou dobrým zdrojem libové bílkoviny. Ryby jsou dobrým zdrojem omega-3 mastných kyselin, a to nejen pomáhá při snižování hladiny triglyceridů, ale to je také užitečné při snižování zánětu. Ryby, jako je pstruh jsou bohaté na vitamin D, který je také užitečné při snižování vysokého krevního tlaku.

10. Kiwi

Kiwi jsou načteny s vitamínem C, vitamin, který může významně pomoci při zvyšování hladiny krevního tlaku. Vyplývá to ze studie, lidé, kteří konzumovali přibližně tři kiwi denně pozorovat znatelné snížení krevního tlaku ke konci osmi týdnů. Můžete jíst ovoce nebo přidat do svých ovocných salátů, koktejly nebo koktejly.

Pokud jste byl diagnostikován s vysokým krevním tlakem, je důležité, abyste změny životního stylu a přijmout zdravý životní styl, který vám může pomoci při správě Váš zdravotní stav lepší. Vyloučením včetně některých potravin z vaší stravy může jít dlouhou cestu při řešení vaší situace. Poraďte se se svým zdravotníkem kdykoli si budete přát, aby se významnou životní styl nebo změny ve stravování.