Jak zapobiegać próchnicy zębów łatwo

Większość ludzi mają tendencję do zdrowia jamy ustnej dla przyznane, dlatego problemy stomatologiczne są dość powszechne wśród wszystkich grup wiekowych. Ale czy wiesz, guma dolegliwość i próchnicy zębów są również jednym z najłatwiej zapobiegać chorobom? Dental próchnica występuje, gdy szkliwo zębów ulega erozji, co prowadzi do dziur i ubytków w zębach. Jeśli nie traktuje się w odpowiednim czasie, te wnęki mogą zagrozić dalszemu pogorszeniu całego zęba, gumę czy nawet leczenie kanałowe. Jednak dobrą wiadomością jest to, że jest możliwe, aby udaremnić próchnicy zębów z rozsądnych i prostych środków.

Jak uniknąć Tooth jamy?

Niektóre sposoby zapobiegania wnęki zęba, obejmują:

1. Właściwa pielęgnacja Regime Oral

Przyjęcie prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej rutynowe może przejść długą drogę w ochronie zębów przed bakteriami i nagromadzenia się płytki nazębnej, które są szkodliwe dla zdrowia swoich zębów. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, zarówno rano i wieczorem jest ważnym krokiem w pielęgnacji jamy ustnej. Upewnij się, że szczoteczka dociera do wszystkich szczelin, powierzchnie, kieszenie i zakamarki zębów. Należy również pamiętać, aby oczyścić swój język delikatnie za pomocą skrobaka języka lub szczoteczki do zębów, ponieważ może siedliskiem bakterii, jak również.

2. Flossing

Czyszczenie nicią dentystyczną przynajmniej raz dziennie może zapobiec występowaniu jamy zębowej i innych chorób przyzębia, ponieważ pomaga usunąć resztki cząstek żywności spod gumy, a tym samym zatrzymania bakterii ustalenia się na zębach. Ponadto, nici mogą dostać się do drobnych szczelin że włosie pędzla może być niemożliwe do osiągnięcia.

3. Płyn do płukania ust

Korzystanie płukania jamy ustnej, aby zachować czyste usta mogą być dodawane impuls dla higieny jamy ustnej. Płytka nazębna i bakterie rozwijają się zwykle w małych przestrzeniach między zębami oraz wzdłuż linii dziąseł, ustępując jamy zęba. Przeciwbakteryjne zdolności do płukania jamy ustnej może pomóc wyeliminować wszelkie pozostałości bakterii, chroniąc zęby przed przedwczesnym rozkładem. Dlatego wypłukać usta płukania jamy ustnej po szczotkowaniu zębów.

4. ograniczyć spożycie cukru

Unikanie słodkich pokarmów, takich jak soki i napoje gazowane, które przyczyniają się do rozwoju tatarskim mogą odgrywać znaczącą rolę w promowaniu zdrowych zębów. Cukier może reagować z bakterii występujących w jamie ustnej w celu wytworzenia kwasu, który może erodowania szkliwa i wynikają próchnicy zębów i jamy.

5. Stosowanie pasty z fluorem

Wiele osób może wiedzieć, jak pasta do zębów zapobiega próchnicy. można korzystać przy użyciu pasty do zębów, która zawiera fluorek, gdyż może to pomóc w utrzymaniu szkliwo do walki z nadmiernym gromadzeniem się płytek, które najczęściej powodują próchnicy.

6. Włączenie Zdrowe nawyki żywieniowe

Apt zmiany w nawykach żywieniowych może nie tylko zatrzymać próchnicę, ale może również odwrócić. Jest to z pewnością dobry pomysł, aby ograniczyć częste podjadanie. Jedzenia i picia przez cały dzień może narażać zębów do ciągłego ataku, szczególnie z skrobiowych i słodkich pokarmów. Zamiast wody pitnej regularnie, jak w, mające łyki między ukąszenia mogą okazać się pomocne.

7. Opt dla zębów zdrowej żywności

Dieta może mieć wpływ na dobrostan organizmu w całości, w tym zdrowia jamy ustnej. Jeść pokarmy bogate w wapń jak collards, jarmuż, brokuły, nabiał itp można pielęgnować mocnych kości i zębów. Unikaj nadmiaru przetwarzane lub fast-food, takich jak chipsy, ciastka, itp zintegrować świeże warzywa i owoce jak brukselka, groch, banany, które zachęcają ślinienie w diecie tak, że bakterie nie są w stanie utrzymać się na zębach. Pokarmy o wysokiej zawartości bakterii probiotycznych, takich jak kefir, Kombucha i sfermentowanych produktów spożywczych, takich jak kapust Kimchi, itd. Mogą stymulować wzrost pozytywnych bakterii, które może zająć rozszerzanie się płytki nazębnej i próchnicy.

8. Harmonogram Stałe wizyty u dentysty

Regularne wizyty u stomatologa dla kontrolnych i czyszczenia dentystycznych nawet jeśli uważasz, że zęby były zdrowe. Należy wziąć pod uwagę jakiegokolwiek zapalenia dziąseł, krwawienie podczas szczotkowania lub ból i skonsultować się ze stomatologiem od razu, aby uniknąć ewentualnych komplikacji później.

Często Zadawane Pytania

Niektóre z najczęściej zadawanych pytań na temat próchnicy są następujące:

1. Dlaczego zęby Decay?

próchnica może się zdarzyć z kilku powodów –

  • Mając na suchość w ustach (mniej śliny) ślina pomaga zmycia szkodliwych bakterii, które mogą zniszczyć szkliwa
  • Częste podjadanie na słodki rzeczy
  • Brak czystości jamy ustnej
  • Brak regularnych badań stomatologicznych i check-up

2. Jak się Ubytki założenia?

Wnęki ogół tworzą w związku z żywnością i bakterii. Bakterii odpowiedzialnych za tworzenie się płytek często rozwija się na cukrze znaleźć w napojach i żywności, do produkcji kwasu, co prowadzi do powstania płytki bakteryjnej. Z czasem, ta tablica twardnieje i staje się wygodnym miejscem dla bakterii pomnożyć.

W odpowiednim czasie, tablica zaczyna erozji szkliwa zębów (zewnętrzna powłoka ochronna zębów) do małych otworów w szkliwie. Gdy szkliwo zostaje zniszczony, bakterie zaczynają atakować zębinę, kolejną warstwę zębów. Kwas i bakterie mogą kontynuować je w strukturę zębów, niszcząc miazgi, naczyń krwionośnych, nerwów i ostatecznie powoduje ropnie zębów lub jamy.

3. Jak wiesz, jeśli Twoje zęby są Rozkładającą?

Częściej niż nie, nie może doświadczyć żadnych zauważalnych objawów gnijących zębów. Jednakże, ze rozpad pogorszenie ci mogą zacząć odczuwać wrażliwość zęba, ząb podczas picia lub jedzenia coś zimnego, gorącego lub słodki. Widoczne otwory mogą pojawić się w zęby. Można również zauważyć, czarne, brązowe lub białe plamy na powierzchni zęba.

4. można odwrócić Próchnica zębów?

Odwrócenie próchnicy może zależeć od stopnia uszkodzenia. Jeśli zostanie wykryty wcześnie, środki zaradcze mogą być podjęte, aby go naprawić. Jednakże, jeśli utworzona wnęka, lekarz może postawić do napełniania po usunięciu nadmiaru Zepsute.

5. Jak zapobiegać próchnicy na dziecko?

Można zapobiec próchnicy zębów przez dzieci:

  • Wprowadzając swoje dziecko do dobrej higieny jamy ustnej rutynowe
  • Zapewnienie, że pędzle i używa nici codziennie
  • Zapewniając mu zdrowej żywności
  • Utrzymanie czek na jego spożycie produktów zawierających cukier

6. których ludzie są bardziej narażeni na ryzyko wystąpienia próchnicy?

Ludzie, którzy palą, wykonaj słabe pielęgnacji jamy ustnej rutynowe w wysokości do braku szczotkowanie i nitkowanie zębów na bazie dziennej, lub spożywać pokarmy bogate w cukier lub węglowodanów w dużych ilościach mogą być bardziej podatne na ryzyko wystąpienia próchnicy. zdrowie jamy ustnej jest istotnym elementem naszego ogólnego samopoczucia. Większość ludzi, pomimo wieku, są podatne na rozwój próchnicy. Nigdy nie jest zbyt późno, aby zatroszczyć się o zaistniałej sytuacji i podjęcia konkretnych kroków w celu ochrony i przywracania zdrowia jamy ustnej i zatrzymują problemy z zębami.