Jak zabránit zubní kaz snadno

Většina lidí má tendenci brát zdraví ústní dutiny za samozřejmost, což je důvod, proč zubní problémy jsou zcela převládající ve všech věkových skupinách. Ale věděli jste, guma onemocnění a zubní kaz je také jedním z nejvíce snadno předcházet chorobám? Zubní kaz nastane, když dostane zubní sklovinu erodované, což vede k děr nebo dutin v zubech. Pokud se neléčí včas, mohou tyto dutiny dále zhoršovat ohrozit celý zubů, žvýkačky nebo dokonce kořenového kanálku. Nicméně dobrou zprávou je, že je možné, aby zmařit zubního kazu u rozumných a jednoduchých prostředků.

Jak se vyhnout zubní dutinu?

Některé způsoby, jak zabránit zubní dutinu patří následující:

1. Řádné Režim Péče o ústní dutinu

Přijetím správnou ústní hygienu rutina může jít dlouhou cestu při zajišťování své zuby proti bakteriím a plaku nahromadění, které jsou škodlivé pro zdraví vašich zubů. Čištění zubů dvakrát denně, a to jak v ranních hodinách a večer je důležitým krokem v péči o dutinu ústní. Ujistěte se, že váš kartáček dostane všechny trhliny, povrchy kapsy a rohy vašich zubů. Také nezapomeňte čistit jazyk jemně škrabkou jazyka nebo zubním kartáčkem, protože může obsahovat bakterie stejně.

2. dentální nitě

Dentální nitě denně alespoň jednou může odvrátit výskyt zubní dutinu a jiných onemocnění parodontu, protože pomáhá odstranit všechny zbytky jídla částice z pod dásní, tedy zastavení bakterií usadit se v zubech. Také nit může dostat do drobných trhlin, že kartáčové štětiny nemusí být schopen dosáhnout.

3. Ústní voda

Používání ústní voda k udržení čistého ústa může být přidána vzpruha pro ústní hygienu. Plak a bakterie se obvykle vyvíjejí v malých prostorech mezi zuby a podél linie dásní, dávat cesta k zubní dutiny. Antibakteriální schopnosti ústní voda může pomoci odstranit všechny zbylé bakterie, a tím chrání zuby před předčasným rozpadem. Proto vypláchnout ústa ústní vodou po čištění zubů.

4. Omezit příjem cukru

Vyhnout sladkých potravin, jako jsou šťávy a sycených nápojů, které přispívají k rozvoji zubního kamene může hrát významnou úlohu při podpoře zdravé zuby. Cukr může reagovat s bakterií přítomných v ústech pro generování kyseliny, která může erodovat zubní sklovinu a vyplývají zubního kazu a dutin.

5. Použití fluoridu Zubní pasta

Mnozí lidé chtít vědět, jak se zubní pasta předchází vzniku zubního kazu. Můžete využít pomocí zubní pastu, která obsahuje fluorid, jak to může pomoci podpořit zubní sklovinu v boji proti nadměrné hromadění zubního plaku, který nejčastěji způsobuje dutin.

6. začlenil zdravých stravovacích návyků

Apt změny stravovacích návyků mohou nejen zatknout zubního kazu, ale také může zvrátit jej. Je to určitě dobrý nápad snížit časté snacking. Jíst nebo pít po celý den, je možné vystavit své zuby k neustálým útokům, a to zejména ze škrobnatých a sladkých potravin. Místo toho, pravidelné pitné vody, jak v, které mají doušky mezi kousnutí může ukázat jako užitečné.

7. Opt za zub zdravé potraviny

Strava může mít vliv na pohodu těla jako celek, včetně orálního zdraví. Jíst potraviny bohaté na vápník, jako collards, kapusta, brokolice, mléčné výrobky, atd mohou přiživovat silné kosti a zuby. Vyhnout se přebytek zpracované nebo nezdravé potraviny jako chipsy, sušenky apod integrovat čerstvé zeleniny a ovoce, jako růžičkovou kapustu, hrách, banány, které podporují tvorbu slin do svého jídelníčku, takže bakterie jsou schopny zůstat na zubech. Potraviny s vysokým obsahem probiotik, jako je kefír, kombuchy a fermentovaných potravin, jako je zelí, kimchi, atd. Mohou stimulovat růst užitečných bakterií, které se mohou chopit expanzi plaku a zubního kazu.

8. Plán Pevné Návštěvy u zubaře

Pravidelné schůzky se svým zubním lékařem pro prohlídky a čištění zubů, i když si myslíte, vaše zuby vypadají zdravě. Vzít na vědomí veškeré zánětu dásní, krvácení při čištění, nebo bolest a poraďte se se svým zubaře ihned, aby se zabránilo možným komplikacím později.

Často kladené otázky

Některé z nejčastějších dotazů týkajících se zubního kazu jsou následující:

1. Proč Zuby Decay?

Zubní kaz může dojít z několika důvodů –

  • Mít pocit sucha v ústech (méně slin) jako slina pomáhá při odplavení škodlivé bakterie, které mohou zničit zubní sklovinu
  • Časté snacking na sladké věci
  • Nedostatek čistoty ústní
  • Nedostatek pravidelné zubní screeningu a check-ups

2. Jak jsou dutin vytvořených?

Dutiny obecně tvořit kvůli potravin a bakterií. Bakterie odpovědné za tvorbu plaku mají tendenci se daří na cukr nalezené v nápojů a potravin, které produkují kyseliny, která vede k tvorbě bakteriálního plaku. Postupem času se tento plak ztvrdne a stane vhodným místem pro bakterie množit.

V důsledku průběhu času, deska začíná narušuje zubní sklovinu (vnější ochranný povlak zubů), aby malé otvory ve sklovině. Když se dostane smalt zničeny bakterie začnou útočit na dentin, další vrstvy zubů. Kyselina a bakterie mohou i nadále jíst do struktury zubů, ničí buničiny, krevní cévy, nervy a nakonec způsobí zubní absces nebo dutiny.

3. Jak se vám vědět, zda vaše zuby jsou Rozpadající?

Více často než ne, nemusí mít žádné znatelné příznaky rozpadající se zuby. Nicméně, s kaz zhoršující se vám mohou začít pociťovat citlivost na bolest zubů, zub při pití nebo jíst něco studeného, ​​horký nebo sladké. Viditelné díry se mohou objevit v zubech. Také si můžete všimnout černé, hnědé nebo bílé skvrny na povrchu zubu.

4. Můžete Reverzní zubního kazu?

Zvrat zubního kazu může záviset na rozsahu poškození. Pokud je zjištěna včas, může být nápravná opatření přijatá k jejímu odstranění. Nicméně, pokud se vytvoří dutina, lékař může dát náplň po odstranění rozkládal materiál.

5. Jak zabránit dítě zubní kaz?

Můžete zabránit tomu, dětskou zubní kaz od:

  • Představujeme své dítě na dobré ústní hygieny rutina
  • Zajistit, aby si čistí a používá každý den nit
  • Že mu zajišťují zdravé potraviny
  • Udržet kontrolu na jeho příjmu potravin obsahujících cukr

6. kterém lidé jsou náchylnější k riziku vzniku zubního kazu?

Lidé, kteří kouří, následovat špatnou ústní hygienu rutinní ve výši absenci kartáčování a flossing zuby na denní bázi, nebo konzumovat sladké potraviny nebo sacharidy ve velkých množstvích mohou být náchylnější k riziku vzniku zubního kazu. Orální zdraví je nedílnou součástí naší celkové pohody. Většina lidí, věk přesto, jsou náchylné k rozvoji dutin. Nikdy není příliš pozdě na to postarat se o situaci a podniknout konkrétní kroky k ochraně a obnovení zdraví ústní dutiny a zastavit problémy se zuby.