Jak wspierać kogoś kochasz, który jest w depresji

Depresja jest zaburzeniem psychicznym, które wymaga opieki i leczenia. Jeśli twoi bliscy cierpią z tego stanu psychicznego, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc im przezwyciężyć tę gehennę w lepszy sposób. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak pomóc ktoś bliski sobie z depresją.

Jak stwierdzić, czy dana osoba cierpi na depresję?

Czasami ci, którzy cierpią z powodu depresji lub osób w pobliżu takich ludzi nie może zrozumieć, że są oni walczą z depresją. Większość ludzi zignorować lub odrzucić ich depresję myśląc, że jest to normalny wytrysk gniewu lub smutku. To może się zdarzyć, ponieważ zwykle nie ma ogromny napiętnowania społecznego do osób zajmujących się zaburzeniami psychicznymi. Jednak niektóre z następujących objawów może pomóc w ustaleniu, czy ktoś cierpi tej choroby:

  • Jeżeli dana osoba odczuwa rozdrażnienie lub nagłe wybuchy gniewu.
  • Jeżeli dana osoba doświadcza problemu w podejmowaniu decyzji normalny dzień, trudności z koncentracją lub napotyka problem w myśleniu.
  • Jeśli dana osoba jest pochłonięta myślami o samobójstwie lub kończąc swoje życie w sposób regularny, ponieważ depresja i myśli samobójcze są ściśle powiązane.
  • Jeżeli dana osoba nie czuje się zmotywowany lub pobudzony zrobić z dnia na dzień obowiązków.
  • Jeżeli dana osoba doświadcza nagłego przyrostu masy ciała lub utrata masy ciała z powodu zmienionej apetytu.
  • Jeżeli dana osoba doświadcza każdy rodzaj zaburzeń snu, takich jak nadmierna lub bezsenność.
  • Jeżeli dana osoba doświadcza utraty zainteresowania w życiu, takich jak zwykłych pracach domowych, aktywności seksualnej, sportu itp
  • Jeżeli osoby funkcjonowanie społeczne i zawodowe zostaje naruszona.

Jeśli niektóre lub wszystkie z tych objawów są obserwowane przez dłuższy okres czasu, może być określany jako depresji. Jest to bardzo ważne, że natychmiastowa pomoc psychologiczna jest poszukiwany, ponieważ depresja rzadko lepiej na własną rękę. Anty-depresyjne lek wraz z terapii poznawczej mogą pomóc w tworzeniu człowiek czuje się lepiej.

Skuteczne sposoby, aby pomóc komuś wyjść z kryzysu

Oprócz profesjonalnej pomocy osoby, które są ściśle powiązane z depresji osoba może również podjąć pewne kroki w pomaganiu że osoba wyjdzie z niego. Oto kilka skutecznych sposobów, aby pomóc komuś zmagania depresji lub środki pomagające ktoś przezwyciężyć depresję:

1. Spróbuj postawić się na ich miejscu

Jest to bardzo proste, aby komuś pomóc, jeśli zrozumieć ich ból i cierpienie. Wiedzą o ich sytuacji w szczegółach, tak aby można współczuć i pomóc osobie zajmującej się tym.

2. Przygotuj się

Jak można komuś pomóc, jeśli nie będziesz mieć żadnego pojęcia o co druga osoba może mieć do czynienia z. Istnieje wiele stron internetowych, książki i inne środki, które mogą pomóc Ci dowiedzieć się o depresji. Można nawet spotkać się z psychiatrą i kształcić się lepiej.

3. Just Be tam dla nich

Czasami po prostu słuchając obaw, strachu lub obawy mogą pomóc im poczuć się lepiej. Nie można żądać zaoferować rozwiązanie, po prostu pożyczyć ucho i wiedzieć, jak dokładnie można je czuje i co może być przeszkadza im tak dużo.

4. Keep Your Emotions przyjazdu

Będąc w bezpośredniej bliskości z kimś, kto ma do czynienia z depresją może czasem przybrać was zbyt przejazd. Nie ma wątpliwości, że negatywne uczucia mogą dostać zbyt zaraźliwe. Wyprowadzić się z domu, rozmawiać z pozytywnych ludzi lub spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi, aby uzyskać dodatni z powrotem na właściwe tory.

5. spokój

Do czynienia z kimś, kto nieustannie zmaga może być bardzo trudną sytuacją do czynienia. może czuć się sfrustrowany, zły, a także wystąpić inne takie emocje. Jest to całkowicie normalne odczuwać tak. Dołącz do grupy wsparcia, spędzać czas z przyjaciółmi lub robić inne rzeczy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy.

6. Take Up swoje zajęcie

Właśnie sposób, gdy ktoś, kto ma gorączkę trudno jest wstać i zrobić ich z dnia na dzień obowiązków, osoba radzenia sobie z depresją jest żeglujących na tym samym wózku. Step up i pomóc im w opiece nad ich dzień do zadań dziennie. Może wydawać się normalne, ale nie może być ogromny zamieszanie dzieje wewnątrz nich.

7. Nie bierz wszystkiego do siebie

Podczas interakcji z osobą, która przeżywa depresję, ważne jest, aby pamiętać, że nie chodzi o ciebie chodzi o nich. Walczą swoje wewnętrzne demony, a jeśli oni zachowują się lub działają w pewien sposób ze sobą, to wszystko z powodu swojej choroby i nic innego.

8. Zapewnienie bezwarunkową miłość i wsparcie

Nie ma nic w życiu, które nie mogą być wykonane lepiej z miłością i troską. Kiedy ktoś, kto jesteś blisko stoi ten poważny problem zdrowia, nadając im swoją bezwarunkową miłość i wsparcie pomoże im wyjść z szybko. Będąc tam dla nich jest najlepsze, co można zrobić, aby pomóc.

9. Oferta Nadzieja

Ważne jest, aby przypomnieć im o pozytywnych rzeczy w swoim życiu w sposób regularny, czy to ich dzieci, ich pasja w życiu, lub coś, co może pomóc im iść dalej. Jest to bardzo ważne dla takich osób, aby znaleźć nadzieję, bo to może być jedna rzecz, można je opierając się na najbardziej.

10. pomóc im w ich terapii i leków

Wszystkie powyższe sposoby będzie działać dobrze, jeśli wziąć swoje leki i terapia sesje religijnie. Upewnij się, że żadne sesje są pominięte, a leki są podejmowane na czas zbyt.

Kiedy szukać pilnej pomocy

Jeżeli dana osoba cierpi na depresję dostaje myśli samobójcze lub zbyt często próbuje zaszkodzić sobie, zaleca się pilną pomoc należy dążyć. Takie przypadki zwykle pojawiają się, gdy dana osoba traci nadzieję żyć i myśli śmierć może zmniejszyć wszystkie swoje cierpienia. Jeśli ktoś w twojej rodzinie jest dotkniętych depresją, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami i pomóc mu lepiej.