Jak walczyć z przyczyn nie utraty wagi po ciąży

Wszyscy mówią o radości ciąży – do 9 miesięcy długiej podróży transformacji, czując swoje dziecko kopie w brzuchu, te regularne wizyty kontrolne USG, słuchając ich bicie serca, a lista prostu toczy się dalej. Ale to, co ludzie na ogół nie mówią o jest mniej romantyczna strona medalu – poranne mdłości, wahania nastroju, i tak, przyrost masy.

Wielu z nas bardzo się starali, aby przejść o utratę tych kilogramów po dostawie; Po tym wszystkim, matki ogólny stan zdrowia i fitness jest ważne nie tylko dla niej, ale także dla jej dziecka. Jednak pomimo wielu wysiłków, często znajdujemy się w stanie schudnąć. Gdzie ma leżeć problem? Mamy nie jeść prawo lub wykonywania wystarczy czy jest powód, coś zupełnie innego?

Porady lekarskie dla utraty wagi po porodzie jest wziąć to powoli, zwłaszcza jeśli miały dostawy cesarskie cięcie. W większości przypadków właściwy reżim treningowy i pożywne, zbilansowana dieta jest w stanie załatwić sprawę. Ale jeśli znajdziesz się w stanie schudnąć bez względu na to, usterka nie może leżeć w swojej diety i aktywności fizycznej. Jak na lekarzy, istnieje kilka mniej znanych, ale BIG powodów, które przyczyniają się do niemożności womans aby schudnąć po ciąży. Dowiedzieć się, czy jeden z tych powodów może być utrudniania swoje po ciąży utrata masy ciała, i zrozumieć, w jaki sposób można go naprawić.

1. Bezsenność – brak snu

Jako nowy mama jest rzeczywiście trudne zadanie, a to oznacza, tracą swój sen (dosłownie) na wszystko co związane z dzieckiem. Jednak, kiedy są pozbawieni snu, hormony, które wpływają na apetyt dostać niezrównoważony. Twój organizm przyspiesza produkcję greliny (odpowiedzialny za zwiększenie głodu) i spowalnia produkcję leptyny (odpowiedzialny za uregulowanie apetytu). W rzeczywistości, lekarze mówią, że ludzie, którzy śpią na cztery godziny lub mniej w ciągu dnia są bardziej skłonni do spożywania większej ilości kalorii niż ktoś, kto śpi prawidłowo.

Rozwiązanie: Lekarze sugerują, że nawet jeśli cykl babys sen jest nieregularny, należy spróbować trenować swoje ciało w celu utrzymania spójnego harmonogramu, zwłaszcza w odniesieniu do żywności. Jeść dokładnie to samo w tym samym czasie co dzień pomaga regulować swoje hormony i apetyt. Poza tym, spróbuj i koordynować nocne karmienia ze swoim partnerem i uczynić z niego punkt, aby się zdrzemnąć kiedy tylko możesz w ciągu dnia.

2. tarczycy Weight Gain

Zaburzenia hormonalne po ciąży nie jest niczym nowym dla nas. Jednak problemem tarczycy jest walka wiele kobiet boryka się z nie znając zakres jej oddziaływania. Jeśli cierpi na problemy z tarczycą przed / w czasie ciąży, będzie to trwa walka o Ciebie.

Tarczycy jest odpowiedzialna za stopień wykorzystania energii w organizmie człowieka. Jeśli istnieje zaburzenia w jego pracy, zmniejszenie masy ciała staje się ogromnym wyzwaniem, nawet jeśli zmniejszyć spożycie kalorii. Jeśli oprócz niemożności schudnąć zostałeś przeżywa częste wypadanie włosów, trwałe zmęczenie, słaby skóry oraz uczucie depresji, trzeba uzyskać stężenie tarczycy sprawdzone.

Rozwiązanie: Kompletny check-up jest koniecznością. Ponadto, oprócz regularnych ćwiczeń, należy skonsultować się z dietetykiem na diecie tarczycy specyficzne, które pomogą Ci zadbać o swoje potrzeby żywieniowe. Prawidłowe leczenie, ćwiczenia i dieta jest kluczem do rozwiązywania tego problemu.

3. Too Much poporodowa lub Nursing Food

Po porodzie, starsi w rodzinie zaleca zdrowy poporodową dietę dla nas. Chociaż jest to często bez smaku, jest on przeznaczony, aby zwiększyć produkcję mleka i pomoc w Bodys odzysku z porodem. Mimo to pożywne dieta jest zdecydowanie bardzo zdrowe i dobre dla ciała, tam coś o nazwie zbyt wiele dobrego. Bardzo często poporodowa dieta składa się z elementów, takich jak orzechy (np Panjeeri), brązowy ryż, pieczywo i laddoos ghee. Są bogate w tłuszcze. Podczas spożywania większej ilości kalorii, które można palić, zostanie on zapisany w postaci tłuszczu.

Rozwiązanie : Należy pamiętać, aby być świadomym porcje wielkości i starają się unikać nadmiernej oddając lub poddając się pragnienia. Jeśli występują problemy z kontroli wielkości porcji, skonsultować się z dietetykiem.

4. Przez Wysiłek

Zaraz, jak to może spowolnić utratę wagi? Wywieranie bardziej powinno oznaczać większą utratę masy ciała, prawda? Niekoniecznie. Jeśli uważasz, że wydając te dodatkowe 45 minut na siłowni zamierza daje szybsze rezultaty, to jest czas, aby przemyśleć to. Zgodnie z ekspertów, overexerting nie tylko stawia Cię na ryzyko obrażeń i wypadania narządów miednicy, może też powstrzymać swoje wysiłki odchudzania. Lekarze również odradzam zbyt dużo cardio, gdyż pobudza apetyt zbyt dużo.

Rozwiązanie: Zamiast decydując się na wysokiej intensywności treningu, przejdź do treningu oporowego, że cele główne grupy mięśni w najbardziej efektywny sposób. 25 minut treningu dwa razy w tygodniu powinno wystarczyć. Również zachować cardio niewielki wpływ, jako zwiększenie intensywności powoli daje bardziej skuteczne i długotrwałe rezultaty. Upewnij się, skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek poporodową program fitness lub przystąpienia do siłowni. Należy odczekać co najmniej sześć tygodni, zwłaszcza jeśli miały dostawy cesarskie cięcie.

5. Stres / emocjonalne jedzenie

Po dostawie, jesteś zdecydowanie wysoko na emocje – i szeroka gama emocji, zbyt. Często myślimy, że jedzenie naszą drogę z tymi nagłymi atakami depresji jest jedynym rozwiązaniem. To dlatego często mają tendencję do objadania na niezdrowej żywności i w dziwnych porach dnia (lub nocy). Ale zanim dojdziesz do lodówki, aby służyć sobie gałką lodów, zatrzymać i pomyśleć – czy naprawdę muszę to teraz? Są szanse, będziesz wiedzieć, że nie.

Rozwiązanie: Zamiast szukać pocieszenia w jedzeniu, podejmowania działalności zabawy z Twojego maleństwa. Umieścić go w wózku i pójść na spacer lub po prostu dołączyć do jogi pomaga channelize swoją energię. Binge eating nie pomoże.

6. nieszczelnego jelita

Jak dziwne, jak się może wydawać, że jest to wspólny problem po ciąży wśród kobiet. Karmienie piersią może powodować niski poziom estrogenów, które mogą mieć wpływ na pracę przewodu pokarmowego (GI). Może to prowadzić do jelita nadmierną przepuszczalnością, lepiej znany jako zespół cieknącego jelita. Według lekarzy, to zwiększona przepuszczalność w jelitach wiąże się także zwiększoną trzewnej tkanki tłuszczowej (głębokie). Gdy przewodzie pokarmowym nie działa prawidłowo, nie ma trudności w trawieniu. Rezultat: niezdolność do schudnąć.

Rozwiązanie: Spróbuj w tym probiotyków w diecie wraz z enzymów trawiennych. Jeśli cierpisz z powodu tego problemu, omówić z lekarzem i zminimalizować spożycie produktów mlecznych. Można również rozważyć decydując się na diecie bezglutenowej.