Jak szybko zmniejszyć swój tłusty brzuch

Tłusty brzuch jest powiązany z różnymi chorobami, ponieważ jest to najbardziej szkodliwy tłuszcz w organizmie. Oprócz ćwiczeń, unikanie niezdrowego jedzenia i alkoholu jest jednym ze sposobów na uzyskanie płaskiego brzucha. Dodatkowo zapoznaj się z tymi wskazówkami, jak spalić tłuszcz z brzucha w mniej niż tydzień.

1. Włącz ćwiczenia aerobowe do swojej codziennej rutyny

Jeśli chcesz szybko spalić tłuszcz, nie ma możliwości obejścia treningu cardio. Badania pokazują, że jest to najskuteczniejsza forma ćwiczeń w redukcji tłuszczu z brzucha. Spalając wiele kalorii, poprawi się ogólny stan zdrowia. Dlatego zacznij wykonywać bardzo intensywne treningi biegania, pływania lub zajęć aerobowych, ale pamiętaj, że częstotliwość i czas trwania są niezbędne do uzyskania satysfakcjonujących wyników.

2. Zmniejsz rafinowane węglowodany

Należy unikać spożywania rafinowanych węglowodanów, aby stracić tłuszcz w okolicach brzucha i zachować dobre zdrowie metaboliczne. Nie jest konieczne trzymanie się ścisłej diety niskowęglowodanowej, jednak należy ją zastąpić węglowodanami nieprzetworzonymi. Zamiast białego chleba, białego ryżu i napojów gazowanych jedz więcej warzyw i produktów pełnoziarnistych.

3. Dodaj tłuste ryby do swojej diety

Tłuste ryby, takie jak łosoś, sardynki czy tuńczyk, to wysokiej jakości białko bogate w kwasy omega-3. Jedząc od 2 do 3 porcji w tygodniu, możesz zmniejszyć ryzyko chorób, takich jak choroby serca, a także spalić tłuszcz z brzucha. Badania wykazały, że tłuszcze Omega-3 mają zdolność redukcji trzewnej tkanki tłuszczowej wokół brzucha.

4. Zacznij dzień od wysokobiałkowego śniadania

Zacznij dzień od greckiego jogurtu, koktajli proteinowych, jajecznicy lub owsianki. Po porannym spożyciu białek poczujesz się pełny aż do obiadu bez napadów głodu. Białka zwiększają tempo metabolizmu, jednocześnie zachowując masę mięśniową podczas odchudzania. Do każdego innego posiłku możesz również dodać białka, takie jak jajka, ryby, kurczak, fasola lub nabiał.

5. Pij wystarczającą ilość wody

Nawet jeśli nie chcesz schudnąć, nawodnienie organizmu jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia. Zalecane jest picie od 4 do 5 litrów wody każdego dnia, co spowoduje spalenie większej ilości kalorii. Picie tuż przed jedzeniem zmniejsza również apetyt i spożycie kalorii. Unikaj innych napojów zawierających dużo cukrów i kalorii. Picie ciepłej wody z cytryną rano na pusty żołądek pomaga pobudzić metabolizm i układ trawienny.

6. Zmniejsz spożycie soli

Spożywana sól zatrzymuje wodę i powoduje wzdęcie brzucha. Przed dokonaniem zakupu zawsze upewnij się, że na etykiecie wartości odżywczej nie ma wzmianki o wysokim poziomie sodu, ponieważ żywność przetworzona składa się z soli, dodatku cukru i niezdrowych tłuszczów.

7. Spożywać rozpuszczalny błonnik

Podobnie jak białka, rozpuszczalny błonnik sprawia, że ​​czujesz się pełny na kilka godzin, dzięki czemu nie musisz spożywać niepotrzebnych dodatkowych kalorii w swoim posiłku. Rozpuszczalne włókna wchłaniają wodę i tworzą żel, który obniża wchłanianie tłuszczu – dobra rzecz dla osób, które chcą schudnąć. Znajdziesz je w jęczmieniu, orzechach, nasionach, fasoli i soczewicy.