Jak sprawdzić raka piersi bezpiecznie z domu

Mamusiu Angelina nie miała pojęcia, dlaczego jej dziecko nagle zatrzymał się karmienia z jej prawej piersi. Lekarze zdiagnozowali wiele możliwości takich jak mleko może być wysychaniem lub że mleko zwrócił się do pus.When ropień został utworzony i usunięte, to podejrzewano być nowotworowych. Do czasu jej diagnoza wyszedł, ona była już w czwartym etapie raka.

Niezliczone kobiety padają ofiarą raka piersi, dowiedzieć się o tej śmiertelnej choroby, kiedy jest już za późno. 37 roku życia mama Angelina była jedną z takich kobiet. Lekarze mówili mi, że mleko może być wysychaniem, że powinienem użyć elementu grzejnego, że należy pompować mleko w regularnych odstępach czasu, i że moje mleko odwróciła się ropą. Pytany poddać się operacji usunięcia kieszeni ropa, lekarz podejrzewa bryłę być nowotworowych. Gdy raport biopsja wyszedł, jego obawy okazały się słuszne. rak Reddys rozprzestrzeniła się na czwartym etapie.

Rak piersi jest kosztowna sprawa

Erny Vivian powiedział czuła bryłę kamienia, jak w jej piersi w 2014. Wtedy miała 37 lat. Raz testowane, zdiagnozowano u niej raka w stadium dwóch jej lewej piersi. Ona przeszła operację i 16 sesje chemioterapii, 31 rund promieniowania. Wszystko to w celu usunięcia guza. Spędziła RS 10 lakhs w zamian za zdrowego życia ponownie.

Ale czy jest nadzieja?

Według dr Reetu Jain, a onkolog w Mumbais Jaslok Hospital, aż za mniej jak pięć lat temu, etap czterech pacjentów z rakiem piersi byłyby podane Outlook 6-8 miesięcy przez lekarzy. Ich szanse na przeżycie poza 8 miesięcy były niskie. Dziś jednak przełomów medycznych dały nadzieję wielu kobiet poddawanych tej próby.

Zabiegi takie jak terapia anty-HER2, iniekcji terapii hormonalnej, itp, można przedłużyć życie i niech nawet kobiety z ciężkim rakiem mieć 4-5 lat z najbliższymi. Wczesne wykrycie, oczywiście, daje większą szansę na przeżycie i szansa, że ​​pacjent zostanie oszczędzona z coraz ich piersi usunięte chirurgicznie (mastektomia)

Jakie są czynniki ryzyka powodujące raka piersi?

Poniżej znajdują się zauważyć, że głównymi przyczynami raka piersi u kobiet.

 • Mieszka w miastach metropolitalnych
 • Konsumpcja alkoholu i papierosów
 • Otyłość
 • Family History of Cancer
 • Mając dzieci w późniejszym życiu
 • Brak ćwiczeń fizycznych
 • Narażenia na działanie szkodliwych chemikaliów (w żywność, kosmetyki itp)
 • Biorąc tabletki antykoncepcyjne

statystyki nowotworowe wykazują, że częstość występowania choroby śmiertelnej jest wyższa w metropolii cities.The stylu życia, który promuje otyłość, spożywanie alkoholu i posiadania dzieci w późniejszym etapie są podejrzane atrybuty, które są znane zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Średni wiek kobiet dotknięte rakiem piersi jest również będzie niższa z roku na rok. Indyjskie kobiety występują zachorowania na raka piersi dziesięć lat wcześniej niż u kobiet w west.Women w Indiach są zachorowania na raka piersi w wieku 19 lat.

Czy Estrogen mają rolę do odegrania w raku piersi?

Posiadanie dzieci w wieku poniżej 30 mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Tak, każda ekspozycja na nadmiar estrogenów zwiększa ryzyko. Dlatego posiadanie dzieci przed ukończeniem 30 może zmniejszyć ryzyko raka piersi cancer.When kobieta jest w ciąży i karmiących piersią, jest ona narażona na więcej progesteronu, zmniejszając jej chances.This oczywiście ma swoje wyjątki jak w przypadku Angeliny Reddy ,

33 roku życia matka dwójki dzieci, Shikha Singh miał podobny los. Zdiagnozowano trzecim etapie raka piersi, podczas gdy jeszcze w okresie karmienia piersią, była natychmiast skierowany do oncologist.In rzeczywistości straszny ból w lewym ramieniu i guzek w piersi, sprawiły, że dla niej nie do zniesienia nawet trzymać swoje dziecko, nie mówiąc już kontynuować karmienie piersią ,

Shikha nawet nie podejrzewał raka. Jako matka, który właśnie wydał dziecko, ona też zakłada się, że bóle i grudki mogą być normalne podczas breastfeeding.In rzeczywistości, to nawet zaskoczył swojego lekarza, jak ona wciąż narażone na progesteronu z karmienia piersią. Inne czynniki, które prowadzą do raka piersi są późną menopauzę i wczesną menarche (który jest początkiem miesiączki), ponieważ oba te narazić kobiety na nadmiar estrogenów.

Sprawdzić na raka piersi

Lekarze zalecają, aby wszystkie kobiety powyżej 20 roku życia muszą się samo- regularnie badane. Ten krótki film pokazuje, jak zbadać się na raka piersi.

Jak sprawdzić na raka piersi

 • Użyj podkładki palca i naciśnij mocno w różnych punktach na piersiach poczuć dla grudek lub jakichkolwiek nieprawidłowości.
 • Sprawdź, czy sutki są schowane, a jeśli istnieje jakakolwiek wydzielina lub wydzielina.
 • Czy ten test siedem dni przed lub po miesiączce, w czasie owulacji.

Podczas samokontroli może być w porządku w latach dwudziestych, zaleca się, aby badania kliniczne piersi zakładać znaku 30. Zaleca się badanie USG po 40. Po 45 roku życia mammografia jest absolutną koniecznością. Szanse na raka piersi u kobiet są wysokie, którzy mają w rodzinie raka piersi lub jakiejkolwiek innej formie raka.

Rzeczy można zrobić, aby zapobiec raka piersi

Dr Bharat Bhosle, A onkolog, mówi, że palenie i picie powinno być całkowicie uniknąć. Oznacza to nawet pijących społeczne i okazjonalnych palaczy są zagrożone. Jeśli ktoś chce absolutnie pobłażać, utrzymać go na kołku lub 2 razy w tygodniu. należy zwiększyć spożycie błonnika, wycięte na czerwone mięso, i angażować się w regularnych ćwiczeń.

Zapobieganie jest zdecydowanie do zrobienia, jak walczyć z najwyższą w historii występowania chorób śmiertelnych. Każdy z nas ma tak wielu ludzi i wspomnienia żyć, więc to ma sens tylko, aby mieć oko na rzeczy, które mogą kolidować z tych momentów, że życie czekał na nas.

Self-care jest ważna, ale mamusie mają zwyczaj stawiania wszystkim przed siebie. Panie, traktuje się na check-up, a będziesz podając swoją rodzinę i sobie powód do cenić i pielęgnować, jak ważne jest to, aby tak wiele osób, które z całą pewnością są.