Jak si vyrobit přírodní rukám doma

Nejsem fanoušek komerčních ručních Dezinfekce. To může znít divně, ale nemám používat antibakteriální mýdlo nebo silné čisticí prostředky doma, protože jsem vlastně věřit tak trochu bakterie kolem je dobrá věc. Jsem rád, že jsem se začala vyrábět své vlastní výrobky osobní péče před lety, zejména proto, že FDA rozhodl v roce 2016, že výrobci by měli přestat používat triklosan, obyčejná součást antibakteriálních mýdel a sanitizers v té době, a to díky své schopnosti narušovat hormony a přispívá ke zvýšení rezistentních kmenů bakterií. Jen dokazuje, vyplatí se přečíst výzkum!

Proč odložila rukám?

Můj domov není nemocnice (díky obecně silným imunitním systémem), takže beru jemnější přístup a aby tento domácí ruční sanitizer použít jen tehdy, když nemůžeme umýt ruce, nebo se obávají o vystavení opravdu špatné bakterie. Vidím odvolání zabíjí 99,9% bakterií, když máte rodinu malé děti, a nemoc za jeden obvykle znamená, že nemoc pro všechny. Přesto je užitečné pochopit některé důvody, proč antibakteriální štítek objevovat na všech druhů mýdel, ubrousky a čističe nemusí být řešením se zdá být.

 • Důvod # 1: Použití rukám držet chřipku pryč? To nebude fungovat! Antibakteriální mýdla ničí bakterie, ale ne viry. Ruční sanitizers a mýdla nedělají nic pro viry, mnoho lidí je používají, aby se zabránilo.
 • Důvod # 2: To může být pravda, že antibakteriální produkty zabít 99,9% bakterií, ale 0,1% je nejvíce potenciálně škodlivé (protože může odolat antibakteriální činidla). Toto malé procento, že přežije pak plemen a předává své antibiotické rezistence na jeho potomstvo, vytváří linie superbugs, které odolávají užívání antibiotik. To může být jedním z faktorů dramatickým nárůstem kmenů jako MRSA.
 • Důvod # 3: Triclosan, chemické většiny antibakteriálních mýdel bylo prokázáno, že interagují s chlorem ve vodě za vzniku chloroform plynu. Na vrcholu se, že to bylo prokázáno, že hormon disruptor, a to zejména u dětí. Jsem rád, že byl vyřazen z tolika výrobků, ale jsem skeptický, že řeší problém.
 • Důvod # 4: Některé důkazy ukazují, že děti, které vyrůstají v přehnaně sterilním prostředí mají vyšší výskyt alergií a astmatu než děti, které nepoužívají antibakteriální přípravky tolik. Expozice na různé typy bakterií, a to zejména na počátku života, pomáhá dětem imunitní systém k rozvoji.

Dát bakterie trochu respektu

Moje strategie, pokud jde o udržení ošklivé bakterie na uzdě, je zajistit, aby mé děti imunitní systém jsou silné krmením jim skutečnou strava s dostatkem kvašené zeleniny a nápojů (dobré bakterie) a omezit cukr. Také priority staré dobré nemoderních čas hrát venku, kde mohou získat vitamínu D ze slunce a zdravých bakterií z mikrobiomem půdy. Já používám ruční mýdla nebo domácí pěnící ruční mýdlo pro všechny naše potřeby mytí rukou, a udělali jsme to přes další chřipkové sezóny s žádnými případy chřipky. Náhoda? Možná, ale nevidím nutnost používat chemikálie dezinfikovat můj dům denně.

Výhody přírodního rukám (s éterickými oleji)

Nepoužíváme ani náš přirozený rukám velmi často a rozhodnout se pro jednoduché mytí rukou kdykoli je to možné. Já držet malou láhev domácí rukám u dřezu, aby byla zajištěna bezpečnost po manipulaci s masem nebo výměně plenek, atd Kromě páchnoucí do nebes, obchodní sanitizers často obsahují sušení alkohol, který je příliš silný pro děti používat tak jako tak. Pěkná věc o tom své vlastní je, že může mít jemnější verzi pro použití kolem děti a silnější z nich použít na místě jako veřejné toalety. Namísto triclosanu nebo jiných antibakteriálních látek, já používám esenciální oleje, které inhibují bakterie přirozeně, dávejte pozor, aby si vybrat ty, které jsou bezpečné pro děti.

Zde je můj go-to rukám receptů:

Gentle Hand Sanitizer Recept (Bezpečné pro děti)

Tento bylinný hand sanitizer gel nevysušuje pokožku a je skutečně výživná, protože aloe vera. Rovněž je tak jednoduché, že vaše děti mohou pomoci jej vytvořit. To může dokonce být v kontejneru, který chcete používat, takže nemusíte dostat misku špinavý.

přísady

 • 1/4 šálku aloe vera gel (I používat tento organický jeden)
 • 20 kapek zárodečných Destroyer esenciální olej (dítě v bezpečí)

Instrukce

 1. Smíchejte všechny ingredience a uložit opakovaně použitelné silikonové trubice (jako je tento).
 2. Použít podle potřeby přirozeně odstranění choroboplodných zárodků z rukou.

Silnější Hand Sanitizer recept

Pro silnější rukám, které provádí jako komerční verze (bez triclosanu), vyzkoušejte tento recept. Pokud pracujete v nemocnici, mohlo by to být dobrý pro svou osobní potřebu. Já bych použít tento recept pro děti!

přísady

 • 1 lžíce lihem
 • 1/2 lžičky rostlinný glycerin (volitelná)
 • 1/4 šálku aloe vera gel
 • 10 kapek skořice esenciální olej
 • 10 kapek tea tree silice
 • destilovaná voda (koloidní stříbro / iontové stříbro přidává antibakteriální sílu-li k dispozici)
 • Esenciální oleje, ostatní (jen pro vůni)

Instrukce

 1. Chcete-li, mix aloe vera gel, volitelný glycerin, a čistý alkohol v malé misce.
 2. Přidejte skořicovou silici a tea tree olej spolu s poklesem nebo dva jakýchkoliv jiných olejů, které chcete přidat k vůni. Lemongrass, oranžová, levandule a máty peprné jsou dobrou volbou.
 3. Dobře promíchejte a přidá se destilovaná voda (nebo koloidní / iontové stříbro) pro tenké na požadovanou konzistenci.
 4. Pomocí malého trychtýře nebo lék kapátko přenést rukám do sprejových nebo čerpadel typu lahví.
 5. Používat stejně jako jakýkoli jiný typ rukám.

Poznámky

 • Vždy zkontrolujte, zda u lékaře nebo poskytovatele zdravotní péče před použitím éterických olejů, a to zejména u dětí, nebo pokud máte zdravotní stav.
 • Použití čerstvé aloe vera gel není tak stabilní pro skladování čítače; obchodní značka je doporučeno.

Pokud se vám líbí tento recept, zkuste také můj DIY dezinfekční ubrousky pro kuchyňské linky a koupelny.