Jak se zbavit deprese snadno a efektivně

Deprese je jedním z nejvíce přehlíženy problémy, protože její příznaky jsou méně zřetelné ve srovnání s většinou ostatních podmínek v oblasti duševního zdraví. Tam je asi 300 milionů lidí na světě, kteří trpí depresí a většina z nich aréna dokonce o něm dozvěděl, sami. Některé společné příznaky patří přetrvávající pocity smutku, potíže se soustředěním, snížené hladiny energie a nedostatek nadšení obecně. Máte-li tyto příznaky a podezřelé deprese, tady je, jak můžete léčit deprese přirozeně aby zjistil, jestli to zlepší váš stav mysli.

Přírodní způsoby, jak v boji proti depresi

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit příznaků deprese přirozeně a některé z nich mohou být kombinovány s léčbou, kterou může být prochází na podmínku.

1. Cvičení

Cvičení je jedním z nejlepších deprese ošetření doma, což zlepšuje fyzickou a psychickou pohodu, současně. to je nejlepší, aby se pokusila cvičení po dobu 20 minut denně, 5 dní v týdnu. To může být jakákoli forma cvičení, které vás baví, jako je běh, posilování, pilates, jóga atd

Cvičení se chová jako nálada-booster, tím, že uvolňuje endorfiny do svého těla. Tato kontrola bolesti látky zlepšují náladu a přinese pocit pohody porazit depresi, a to zejména v kombinaci s terapií, jak ukazuje výzkum . Proto pohyb je přírodní léčba deprese a pravidelným cvičením budete cítit lépe.

2. Získání Adekvátní Spánek

Nedostatek spánku může zhoršit mnoho problémů, včetně deprese; často se stává, že deprese je spojena s problémy se spánkem. Dospělí potřebovat asi 6-9 hodin spánku pro kompletní odpočinek, relaxaci a opravy.

Sleep stanovuje naše biologické hodiny, které ovlivňuje funkci žláz a ovládá hladinu energie a náladu po celý den. Nastavení konkrétní čas jít spát, je obzvláště důležité pro zlepšení spánku. Spaní je, jak náš imunitní systém produkuje cytokiny, protein nezbytný pro tělo udržovat dobrou imunitu a odvrátit deprese.

3. St. Johns Wort

St. Johns Wort je jedním z nejlepších bylin pro depresi, pokud nejste již léky na to. To bylo populární lidový lék v Evropě a Africe obavy, smutek, úzkost a špatné spaní. Bylo prokázáno, v některých klinických studiích ke snížení mírných depresí.

Bylina obsahuje sloučeniny, jako je hypericinu a hyperforinu, které pracují na základě blokování zpětného vychytávání serotoninu, podobně jako antidepresiva. To v podstatě zvyšuje hladinu serotoninu v mozku. Serotonin je neurotransmiter spojený s naší duševní pohody a je zjištěno, že je nízká u lidí s depresí. Tudíž, tato bylina je reliéf léky přírodní deprese. Nicméně, poraďte se s lékařem, než začnete jakékoliv léky, i když je to přirozené.

4. Světelná terapie

Tmavší měsíců, jako je období dešťů nebo dlouhé zimy, kde se často nevidí slunce po dlouhou dobu může způsobit sezónní změny nálady a deprese. U některých lidí, vede k poklesu hladiny serotoninu, což je náchylné k sezónní afektivní poruchy.

Světelná terapie zahrnuje vystavení slunečnímu záření v dopoledních hodinách, nebo pomocí umělého zdroje jasného světla (3.000 do 10.000 luxů) pro každý den 20- 30 minut. Světlo terapie pomáhá při regulaci hladiny serotoninu v mozku a resetování bodys spánek / bdění cyklu k normálu.

5. Zdravé Diet

Mít správné diety je lék na celou řadu nemocí. Špatná strava chybí životně důležité živiny, a místo toho, naplněný rafinovaných cukrů a tuků, může mít deprese horší. Některé z potravin pro depresi musí být s nízkým obsahem tuku a bohaté na vitamin B6, hořčík, B-12 a kyseliny listové. Potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny a listové nápovědy kyselina snadnost změny nálad a snížení příznaků deprese. Potraviny, jako popcorn, ořechy, ovesné vločky, arašídové máslo a vaječné bílky jsou serotonin-posilování a dobré pro lidi s depresí.

6. Stavební zdravé a silné vztahy

Sociální izolace a pocity osamělosti může způsobit deprese nebo nastavit stav mnohem horší. Mít přátele a blízké důvěryhodná síť může pomoci povzbudit vás zaměřit se na pozitivní stránky života a stanovit cíle, které mohou zlepšit vaši pohodu. Studie prokázaly, že je důležité, kvalitu vztahů, jako jeden z nejdůležitějších faktorů, které přispívají k depresi. Ti s většími sociálními kmeny a nedostatek sociální podpory mají nejvyšší riziko vzniku deprese. Vztah stavy také významně přispívají k blahobytu a deprese.

7. Kognitivní behaviorální terapie

Kognitivně behaviorální terapie (CBT) je proces mluvení a analyzovat své vlastní myšlenkové vzory, které vás udrží v pasti deprese. To vám umožní vyhodnotit, jak jste myšlení a chápání věci, zvláště když vaše myšlenky jsou nereálné, pesimistické a hyperkritický. CBT pomáhá při vyčištění mysli nežádoucích myšlení vzorů a pomůže vytvořit více optimistický výhled. Vyjádřit své myšlenky a pocity před terapeut vám pomůže cítit uvolněně a přináší pozitivní změny ve své myšlenky a chování.

8. Meditace

Meditace a praxe všímavosti může jít dlouhou cestu při vytváření tónu pro svůj den. Spuštění den volna s malou zasedání dechová cvičení a meditace může pomoci sladit svou mysl na něco pozitivního. Praxe všímavosti pomáhá udržet vaše myšlenky na uzdě po celý den.

Depresivní pocity často mají triggery v podobě myšlenek, které se rychle vymkne kontrole a vést k tomu máte pocit, nízké a poražený. Meditace a všímavost pomůže zůstat v tuto chvíli a soustředit se na úkol po ruce, namísto driftování nechtěné myšlenky.

9. Zelený čaj

Pití zeleného čaje po ránu se snídaní, je známo, že pomáhají zmírnit depresi. Jedna ze složek zeleného čaje s názvem L-theanin má silný vliv nálady zvyšující které mohou snížit depresi. Pití zeleného čaje také snižuje deprese po mrtvici a snižuje oxidační stres.

10. Rybí olej

Rybí olej je úžasné zdrojem omega-3 mastných kyselin. Jedná se o základní typ tuků potřebných pro mozek. Vzhledem k tomu, naše těla jsou schopny tvorby omega-3 mastných kyselin, je třeba získat z našeho jídelníčku. Mnoho studií spojeny nízký příjem omega-3 mastných kyselin s depresí a také zjistili, že země s vyšší úrovní konzumace ryb, jako je Japonsko, mají nižší míru deprese.

Omega-3 mastné kyseliny jsou nezbytné pro fungování našich neurotransmiterů, která vede dlouhá cesta v určování fyziologickou a emocionální rovnováhu mozku. V jedné studii porovnávající výsledky tří dalších rozsáhlých studií, bylo vidět, že omega-3 mastné kyseliny, vykazovaly významné výsledky při zlepšování deprese.

11. Probiotika

Probiotické doplňky jsou prověřeny výzkumu výrazně zlepšit duševní výhled, který je z důvodu spojení mezi střevem a mozku. Probiotika podporují absorpci výživy a pomoci v glykemické kontroly, která zabraňuje bodce a kapky hladiny cukru v krvi. Výzkum také ukazuje, že existují silné komunikační spojení mezi mozkem a střeva, které mohou ovlivnit naši náladu a chemické procesy v mozku.

12. adaptogen Byliny

Adaptogen bylin jsou druh léčivé rostliny, které mají vliv na nervovou soustavu snížit stres tím, že působí na úrovni bodys kortizolu. Dva známé adaptogeny patří Ashwagandha a rozchodnice. Ashwagandha působí tak, že snižuje úzkost a deprese a bojuje proti hormonální nerovnováha a stres. Rhodiola zvyšuje citlivost neuronů na neurotransmiterů, dopaminu a serotoninu.

Kyselina listová 13.

Kyselina listová je nezbytnou B vitamín nalezený v fazole, ovoce, zelené listové zelenině, a opevněných zrn. Nedostatek kyseliny listové je společné, v důsledku špatné stravy a použití některých léků, jako je například perorální antikoncepce a aspirin. Bylo zjištěno, že lidé s depresí, kteří mají také nedostatek kyseliny listové nejsou dobře reagují na antidepresiva. Z tohoto důvodu je velmi důležité konzumovat folátu-potraviny bohaté.

Deprese může být řízena pomocí kombinace změně životního stylu, jako je dobré cvičení, strava a klidových návyky a přijímáním nových způsobů myšlení a dělat věci. Pacienti s těžkou depresí je třeba pokračovat léky podle pokynů svého lékaře a požádat své stanovisko před použitím bylinných.