Jak se zbavit a zabránit mastnou pleť

Mastná pleť je výsledkem nadměrné produkce kožního mazu z mazových žláz, které se nacházejí pod vaší skins povrchu. Mazu pomáhá chránit pokožku a udržuje ji hydratovanou, ale příliš mnoho z nich může vést k mastnou pleť, což může dále vést k ucpané póry, akné a černé tečky.

Pokud máte mastnou pleť, víme, že je třeba se snažili mnoho produktů, které mají proti němu bojovat, ale není jednoduché, jak se zbavit mastnou pleť. Mastná pleť je hustá, drsná, a mastný vzhled, a pravdou je, že je těžké zvládnout. Ale máme nějaké opravné prostředky, které si můžete vyzkoušet v boji mastnou pleť.

Hlavní prostředky pro mastnou pleť

Vyzkoušejte domácí opravné prostředky uvedené níže, jak se zbavit mastnou pleť.

1. Honey

Uplatnění syrové med na obličeji může pomoci s mastnou pleť. Med má antibakteriální a antiseptické vlastnosti, které mohou prospívat mastnou a akné náchylnou pokožku. Krom toho, jak med je zvlhčující látka, může se vaše pleť vlhký, ale zvyklý dělat to mastná. Naneste tenkou vrstvu surového medu na obličej a nechte zaschnout po dobu asi 10 minut. Později opláchněte teplou vodou.

2. Ovesné vločky

Mleté ovesné vločky na obličeji může pomoci absorbovat přebytečnou mastnotu a může uklidnit zanícenou kůži. Můžete kombinovat ovesné vločky s jogurtem, medem, nebo pyré ovoce, jako jsou banány, jablka nebo papája. Dokonce můžete použít pastu z podzemních ovesných vloček a vody na vaší tváři, jak se zbavit mastnou pleť. Mix 1 polévková lžíce mleté ​​ovesné vločky s horkou vodou za vzniku pasty. Můžete přidat med k němu, pokud se vám líbí. Naneste směs na obličej a nechte ji po dobu 10-15 minut. Později opláchněte teplou vodou a osušte.

3. bílky a citrony

Bílky a citrony mohou pomoci dotáhnout kožní póry. Lemon může dokonce pomoci absorbovat oleje z vašeho obličeje. Smíchejte jeden vaječný bílek a jednu čajovou lžičku čerstvě vymačkané citronové šťávy v misce a aplikovat je na vaší tváři. Jakmile vyschne, odstraňte ji. Pak umyjte si obličej teplou vodou a osušte.

4. Mandle

Mletých mandlí může odlupovat kůži a absorbovat přebytečný olej. Můžete učinit mandlový obličejovou masku smícháním 3 lžičky jemně mletých mandlí surovin s 2 lžíce medu. Tuto směs na obličeji platí v krouživými pohyby a nechte masku na dobu 10-15 minut. Opláchněte teplou vodou a osušte.

5. Aloe Vera

Aloe vera může pomoci léčit šupinatá kůže způsobené ropnými skvrnami. Nicméně, aloe vera může vyvolat alergickou reakci, pokud máte citlivou pokožku. Pokud jste nikdy předtím použita aloe vera, vyzkoušet ho na předloktí. Pokud si nevšimnete nějakou alergickou reakci během jednoho nebo dvou dnů, můžete použít aloe vera. Jen naneste tenkou vrstvu na váš obličej před spaním a umýt si obličej druhý den ráno.

6. Rajčata

Rajčata obsahují kyselinu salicylovou, který může pomoci absorbovat přebytečný olej, a pročištění pórů. Aby bylo možné rajče masky smíchejte jednu lžičku cukru s dužiny jedné rajčat. Aplikujte na obličej krouživými pohyby a nechte masku 5 minut. Opláchněte teplou vodou a osušte.

7. Okurková

Okurka obsahuje 90% vody. To může hydratují a hydratují pleť, aniž by to mastná. Má také přirozené stahující vlastnosti, které pomáhají při odstraňování nečistot a odumřelé kůže. Můžete vetřete několik plátků okurky na tváři před ulehnutím do postele. Druhý den ráno, umyjte si obličej teplou vodou.

8. jablečný ocet

Jablečný ocet může také pomoci s mastnou pleť. Organický jablečný ocet obsahuje enzymy a důležité bakterie, které jsou prospěšné pro pokožku. Nicméně, měli byste vždy použít zředěného jablečného octa pro vlasy a pokožku. Smíchejte jednu polévkovou lžíci jablečného octa ve sklenici vody a před spaním každý den vypít.

Některé Další tipy na pečovat o své mastnou pleť

Pokud máte mastnou pleť, budete muset být velmi opatrní při výběru produktů pro vaše tváře. Přečtěte si tipy níže uvedených vybrat ty správné produkty pro vaši pokožku. Také zjistit, jak se můžete starat o své mastnou pleť.

Jak zabránit mastnou pleť

Hormonální změny, špatná péče o pleť, nezdravý životní styl, stres a klimatické změny mohou způsobit mastnou pleť. Můžete také vinit své geny, pokud máte mastnou pleť. Domácí opravné prostředky výše uvedené vám pomůže zbavit mastnou pleť. Ale brání mu v první řadě by bylo lepší volbou.

K řízení produkce ropy, vyhnout se jíst nezdravé potraviny, jako jsou smažené potraviny, potraviny s vysokým obsahem cukru a zpracovaných potravin. Také sledovat správné péče o pleť rutina. Použít na vodní bázi produktů a make-up pro mastnou pleť. Zkontrolujte složky produktů a rozhodnout se pro ty noncomedogenic, protože tyto produkty jsou méně pravděpodobné, že ucpávají póry. Nedotýkejte se svou tvář, jak to může přenášet nečistoty na obličeji, což může vést k akné. Také vypít alespoň 3 litry vody denně, protože pití hodně vody může pomoci odstranit toxiny z těla.

Dodržováním domácí opravné prostředky a make-up a kosmetické tipy zde uvedené, můžete se zbavit mastnou pleť. Pochopit důvody své mastnou pleť a postupujte podle doporučení zde uvedené jim předcházet.