Jak rzucić palenie tips za wykopanie swój nałóg papierosowy na dobre

Wszyscy wiemy, że ryzyko dla zdrowia związane z paleniem, ale to nie sprawia, że ​​łatwiej zerwać z nałogiem. Czy jesteś palaczem nastolatek lub życia paczka dziennie palaczem, rzucić palenie może być naprawdę trudne. Nikotyna w papierosach oferuje szybki i niezawodny sposób, aby zwiększyć swoje perspektywy, stres, i odpoczynek. Aby skutecznie rzucić palenie, trzeba będzie nie tylko zmienić swoje zachowanie i radzenia sobie z objawów odstawienia nikotyny, ale także zdrowsze sposoby zarządzania swoje nastroje. Przy odpowiednim planem gry, choć można przełamać uzależnienie i dołącz do milionów ludzi, którzy kopnął przyzwyczajenia na dobre.

Dlaczego jest tak trudno rzucić palenie?

Palenie tytoniu jest zarówno fizyczne uzależnienie i psychologiczny nawyk. Nikotyna z papierosów zapewnia tymczasowe i wciągająca wysoko. Wyeliminowanie że regularne fix nikotyny powoduje twoje ciało do doświadczenia fizyczne objawy odstawienia i pragnienia. Ponieważ nikotyny czuć dobry wpływ na mózgu można również przyzwyczajeni do palenia jako sposobu radzenia sobie ze stresem, depresja, niepokój, a nawet nuda.

Jednocześnie, ustawa z paleniem jest zakorzenione jako codziennego rytuału. To może być automatyczna odpowiedź, aby zapalić papierosa z poranną kawę, podczas przerw w pracy lub w szkole, czy podczas swojego domu dojeżdżać na końcu długiego dnia. Być może przyjaciół, członków rodziny i współpracowników palić, i stało się częścią sposób odnoszą się z nimi.

Aby skutecznie rzucić palenie, trzeba będzie zająć zarówno uzależnienia i przyzwyczajenia i rutyny, które go wraz z nim. Ale można to zrobić. Przy odpowiednim wsparciu i kombinacji strategii, każdy palacz może zrezygnować – nawet jeśli próbowali i nie powiodło się wiele razy wcześniej.

Twój osobisty plan stop smoking

Chociaż niektórzy palacze skutecznie rzucić przechodząc zimno indyka, większość ludzi zrobić lepiej z planem utrzymać się na torze. Dobry plan rozwiązuje zarówno krótkoterminową wyzwanie rzucenia palenia i długoterminowej wyzwanie zapobiegania nawrotom. Należy również być dostosowane do specyficznych potrzeb i nawyków palenia.

Poświęć trochę czasu, aby pomyśleć o tym, co niby jesteś palaczem, co chwile swojego życia ludzkiego, wymagają papierosa i dlaczego. Pomoże to określić, które mogą być najbardziej korzystne dla Ciebie porady, techniki i terapie.

Jest to bardzo zły nałóg (ponad paczkę dziennie)? Czy jesteś bardziej palę? Byłoby proste nikotyna łata wykonać zadanie?

Czy istnieją pewne rodzaje działalności, miejsca lub osoby, które kojarzą się z paleniem? Czy czujesz potrzebę palenia przy każdym posiłku?

Czy można dotrzeć do papierosów, gdy czujesz się zestresowany lub w dół? Albo jest Twój palenie papierosów wiąże się z innymi uzależnieniami, takimi jak alkohol lub hazardu?

Zidentyfikować wyzwalaczy dla niepalących

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc sobie wyjść jest określenie rzeczy, które czynią chcesz palić, włącznie ze szczególnymi sytuacjami, działań, uczuć i ludzi.

Prowadź dziennik pożądanie

Czasopismo pragnienie może pomóc skupić się na swoich wzorców i wyzwalaczy. Przez tydzień lub tak prowadzących do rzucenia tej pory zapiski swojego palenia. Uwaga chwile w każdym dniu, kiedy pragniesz papierosa:

 1. Która była godzina?
 2. Jak intensywny był głód (w skali 1-10)?
 3. Co robiłeś?
 4. Z kim byłeś?
 5. Jak ty czujesz?
 6. Jak się czułeś po paleniu?

Czy palisz w celu łagodzenia nieprzyjemnych lub przytłaczające uczucia?

Zarządzanie nieprzyjemne odczucia takie jak stres, depresja, samotność, strach i niepokój są jednymi z najczęstszych powodów, dlaczego dorośli palą. Gdy masz zły dzień, może się wydawać, że papierosy są jedynym przyjacielem. Tak samo jak papierosy zapewnienia komfortu, jednak ważne jest, aby pamiętać, że są zdrowsze (i bardziej skutecznych) sposobów, aby zachować nieprzyjemne uczucia na wodzy. Mogą to być ćwiczenia, medytacja, używając sensoryczne strategie relaksacyjne i ćwiczenia proste ćwiczenia oddechowe.

Dla wielu ludzi ważnym aspektem rzucenie palenia jest znalezienie alternatywnych sposobów rozwiązania tych trudnych uczuć bez palenia. Nawet gdy papierosy nie są już częścią twojego życia, bolesne i nieprzyjemne odczucia, które mogły skłoniły cię do palenia w przeszłości będzie nadal. Tak, to warto poświęcić trochę czasu na myślenie o różnych sposobach zamierzają radzić sobie w sytuacjach stresowych i codziennych podrażnień, które normalnie czy sięgając po papierosa.

Wskazówki dotyczące unikania typowych wyzwalaczy

Alkohol. Wiele osób ma zwyczaj palenia kiedy piją. TIP: przełączyć się do napojów bezalkoholowych lub pić tylko w miejscach, gdzie palenie wewnątrz jest zabronione. Ewentualnie spróbuj przekąski na orzechy, żując patyczkiem lub ssania przez słomkę.

Inne palaczy. Kiedy przyjaciele, rodzina i współpracownicy dymu wokół ciebie, to podwójnie trudne, aby zamknąć lub uniknąć nawrotu. TIP: Twoje kręgi społeczne muszą wiedzieć, że zmieniają swoje nawyki tak mówić o swojej decyzji, aby zakończyć. Niech wiedzą, że nie będą mogli palić, gdy jesteś w samochodzie z nich lub przerwę kawy razem. W swoim miejscu pracy, nie przyjmują wszystkie przerwy kawowe z tylko palaczy, zamiast robić coś innego, albo znaleźć osoby niepalące mieć swój przerw z.

Koniec posiłku. Dla niektórych palaczy, kończąc posiłek oznacza oświetlenia w górę, a perspektywę dając że się może wydawać się trudne. TIP: zastąpić tę chwilę po posiłku z czegoś takiego jak kawałek owocu, a (zdrowe) deser, kwadrat czekolady lub kijem gumy.

Radzenia sobie z objawami odstawienia nikotyny

Po rzuceniu palenia, będzie doświadczenie szereg objawów fizycznych, jak twoje ciało odstępuje od nikotyny. Nikotyna wycofanie zaczyna szybko, zwykle zaczynając ciągu trzydziestu minut do godziny ostatniego papierosa i osiągnięciu maksimum około dwóch do trzech dni później. Objawy odstawienia może trwać od kilku dni do kilku tygodni, a różnią się od osoby do osoby.

Typowe objawy odstawienia nikotyny należą:

 1. zachcianki papierosowe
 2. Drażliwość, frustracja lub złość
 3. Lęk lub nerwowość
 4. Trudności z koncentracją
 5. Niepokój
 6. Zwiększony apetyt
 7. bóle głowy
 8. Bezsenność
 9. wstrząsy
 10. zwiększona kaszel
 11. Zmęczenie
 12. Zaparcia lub rozstrój żołądka
 13. Depresja
 14. Zmniejszyła się częstość akcji serca

Jak te nieprzyjemne objawy odstawienia może być, są tylko tymczasowe. Będą się lepiej w ciągu kilku tygodni, ponieważ toksyny są usuwane z organizmu. W międzyczasie, niech twoi przyjaciele i rodzina wie, że nie będzie mieć swój zwykły siebie i zapytać o ich zrozumienia.

Zarządzaj pragnienia papierosa

Unikanie wyzwalaczy dla niepalących pomogą zmniejszyć chęć do palenia, ale nie można całkowicie uniknąć głodu. Ale pragnienia papierosa nie trwają długo, więc jeśli masz ochotę zapalić, należy pamiętać, że głód minie i próbują przeczekać. Pomaga także być przygotowane z wyprzedzeniem. Posiadanie planu radzenia sobie z pragnienia pomoże zachować Ci poddaję.

Rozpraszać się. Czy naczynia, włączyć telewizor, wziąć prysznic lub zadzwonić do przyjaciela. Działalność nie ma znaczenia, tak długo, jak to robi swoje myśli od palenia.

Przypomnij sobie, dlaczego zamknąć. Skupić się na przyczynach rzucenia palenia, w tym świadczeń zdrowotnych, poprawę wyglądu, pieniędzy masz oszczędności i zwiększenie poczucia własnej wartości.

Wydostać się z kuszącą sytuacji. Gdzie jesteś i co robisz, może być wyzwalanie pragnienie. Jeśli tak, to zmiana scenerii może sprawić różnicę.

Spotkać się. Wzmocnienia swoich zwycięstw. Kiedykolwiek zatriumfować nad pragnienia, dać sobie nagrodę zachować się zmotywowani.

Zapobieganiu przyrost masy ciała po rzuceniu palenia

Przyrost masy ciała jest częstym problemem, gdy rzucić palenie. Niektórzy ludzie nawet używać go jako powód, aby nie zamknąć. Chociaż prawdą jest, że wielu palaczy przybrać na wadze w ciągu sześciu miesięcy od zaprzestania palenia, zysk jest zwykle niewielka – około pięciu funtów średnio – i że początkowy zysk maleje z upływem czasu. Ważne jest również, aby pamiętać, że przeprowadzenie kilku dodatkowych funtów za kilka miesięcy nie będzie bolało serce jak woli palenia. Ale przybiera na wadze nie jest nieuniknione po rzuceniu palenia.

Palenie działa jako tłumienia apetytu. tłumi on również swój zmysł węchu i smaku. Tak więc, po zamknięciu, apetyt prawdopodobnie wzrośnie i żywności będą wydawać się bardziej atrakcyjne. Przyrost masy ciała może się zdarzyć, jeśli zastąpi gratyfikacji oralny palenia z jedzenia niezdrowej żywności komfort. Dlatego ważne jest, aby znaleźć inne, zdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem i innych nieprzyjemnych uczuć, a nie bezmyślnego, emocjonalnego jedzenia.

Rozwijaj się. Zamiast zwrócić się do papierosów lub żywności, gdy czujesz, podkreślił, lęk lub depresję, uczyć się nowych sposobów, aby uspokoić się.

Jeść zdrowe i urozmaicone posiłki. Jedz dużo owoców, warzyw i zdrowych tłuszczów. Unikaj słodkich potraw, napoje gazowane, smażone potrawy i wygody.

Pić dużo wody. Picia co najmniej sześć do ośmiu 8 oz. okulary pomogą Ci poczuć pełny i keepyou od jedzenia, gdy nie jesteś głodny. Woda będzie również pomóc przepłukać toksyn z organizmu.

Iść na spacer. Nie tylko pomagają spalić kalorie i utrzymać wagę off, ale będzie to również pomóc złagodzić uczucie stresu i frustracji, które towarzyszą wycofanie palenia.

Przekąska na wolne winy żywności. Dobry wybór to bezcukrowej gumy, marchew i seler deskami lub pokrojone papryki lub Jicama.

Leków i terapii, które pomogą Ci rzucić

Istnieje wiele różnych metod, które zostały skutecznie pomagał ludziom rzucić palenie. można odnieść sukces z pierwszej metodzie spróbować. Bardziej prawdopodobne, trzeba będzie wypróbować kilka różnych metod lub ich kombinacji zabiegów, aby znaleźć te, które działają najlepiej dla Ciebie.

leki

leki zaprzestanie palenia może złagodzić objawy odstawienia i zmniejszyć apetyt i są najbardziej skuteczne, gdy jest stosowany jako część kompleksowego programu rzucić palenie monitorowane przez lekarza. Porozmawiaj z lekarzem na temat opcji i czy leki anty-palenie jest właśnie dla Ciebie. US Food and Drug Administration (FDA) zatwierdziła są następujące opcje:

Nikotynowa terapia zastępcza. Nikotynowa terapia zastępcza obejmuje „gdzie” papierosów z innych substytutów nikotynowych, gumy z nikotyną, takie jak, plaster, inhalator, pastylki do ssania, do nosa lub aerozolami. Działa poprzez dostarczanie małych i stałe dawki nikotyny do organizmu, aby złagodzić niektóre objawy odstawienia bez smoły i trujących gazów znajdujących się w papierosach. Ten rodzaj terapii pomaga palaczom skupić się na łamanie ich psychologicznego uzależnienia i sprawia, że łatwiej jest skoncentrować się na uczenie się nowych zachowań i umiejętności radzenia sobie.

Beznikotynowym lek. Leki te pomagają rzucić palenie poprzez zmniejszenie łaknienia i objawy odstawienia bez użycia nikotyny. Leki takie jak bupropionu (Zyban) i warenikliną (Chantix) są przeznaczone tylko do krótkotrwałego stosowania.

terapie alternatywne

Istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby rzucić palenie, które nie wiążą się z nikotynowej terapii zastępczej lub leki na receptę: poprosić lekarza o skierowanie lub zobacz Zasoby i referencje poniżej pomocy w znalezieniu wykwalifikowanych specjalistów w każdej dziedzinie.

Hipnoza – Popularnym rozwiązaniem, które przyniosły dobre rezultaty. Zapomnij wszystko może widzieliście od hipnotyzerów scenicznych, prace hipnozy przez uzyskanie cię w głęboko zrelaksowany stan gdzie jesteś otwarty na sugestie, które wzmacniają swoją determinację, aby rzucić palenie i zwiększyć swoje negatywne uczucia wobec papierosów.

Akupunktura – Jeden z najstarszych znanych technik medycznych, akupunktura uważa się, że działa przez wywołanie uwolnienia endorfin (naturalnych przeciwbólowe), które umożliwią organizmowi odpocząć. Jako pomoc w rzucaniu palenia, akupunktura może być pomocna w zarządzaniu objawy odstawienia palenia.

Behavioral Therapy – Uzależnienie od nikotyny jest związany z nawykowych zachowań (rytuałów) związanych z paleniem. Zachowanie terapii koncentruje się na uczeniu się nowych umiejętności radzenia sobie ze stresem i łamanie tych nawyków.

Motywacyjne Terapie – Poradniki i stron internetowych może zapewnić wiele sposobów, aby zmotywować się do rzucenia palenia. Jednym z dobrze znanym przykładem jest obliczenie oszczędności pieniężnych. Niektórzy ludzie byli w stanie znaleźć motywację, aby zamknąć tylko poprzez obliczenie, ile pieniędzy będą oszczędzać. Może on być na tyle zapłacić za wakacje.

Co zrobić, jeśli poślizg lub nawrotu

Większość osób próbuje rzucić palenie kilka razy, zanim oni zwyczaj kopać na dobre, więc nie zadręczaj się, jeśli znowu zacząć palić. Obróć nawrotom w odbiciu przez uczenie się od swojej pomyłki. Analizować to, co wydarzyło się tuż przed zaczęli ponownie palenia, określić wyzwalacze lub plam kłopot wpadł i dokonać nowego planu zaprzestania palenia, które je eliminuje.

Ważne jest również, aby podkreślić różnicę między poślizgu i nawrotu. Jeśli poślizgu i pali papierosa, to nie znaczy, że nie można dostać się z powrotem na wagon. Można wybrać, aby dowiedzieć się od poślizgu i niech to motywować do bardziej starać i można go używać jako wymówki, aby wrócić do swojego nałogu palenia. Ale wybór należy do Ciebie. Poślizg nie musi przekształcić się w pełnowymiarową nawrotu.