Jak rychle zmenšit své tlusté břicho

Tukové břicho je spojeno s různými nemocemi, protože je nejškodlivějším tukem ve vašem těle. Kromě cvičení patří mezi způsoby, jak získat ploché břicho, vyhýbání se nezdravému jídlu a alkoholu. Dále se podívejte na tyto tipy, jak spálit břišní tuk za méně než týden.

1. Zahrňte aerobní cvičení do své každodenní rutiny

Pokud chcete rychle spalovat tuky, neobejdete kardio trénink. Studie zjistily, že toto je nejúčinnější forma cvičení ke snížení obsahu břišního tuku. Spálením mnoha kalorií se zlepší vaše celkové zdraví. Začněte proto s intenzivními cvičeními běhu, plavání nebo aerobiku, ale mějte na paměti, že frekvence a doba trvání jsou nezbytné pro uspokojení výsledků.

2. Snižte množství rafinovaných sacharidů

Jeden by se měl vyvarovat konzumace rafinovaných sacharidů, aby ztratil tuk kolem břišní oblasti a měl dobré metabolické zdraví. Není nutné dodržovat přísnou dietu s nízkým obsahem sacharidů, měla by však být nahrazena nezpracovanými sacharidy. Místo bílého chleba, bílé rýže a sodovky jedzte více zeleniny a celozrnných výrobků.

3. Přidejte do své stravy tučné ryby

Mastné ryby, jako je losos, sardinky nebo tuňák, jsou vysoce kvalitní bílkoviny a bohaté na omega-3 kyseliny. Jíst 2 až 3 porce týdně můžete snížit riziko onemocnění, jako jsou srdeční choroby, a také spálit břišní tuk. Studie odhalily, že tuky Omega-3 mají schopnost snižovat viscerální tuk kolem vašeho břicha.

4. Začněte den snídaní s vysokým obsahem bílkovin

Začněte svůj den řeckým jogurtem, proteinovými smoothies, míchanými vaječnými bílky nebo kaší. Po ranní konzumaci bílkovin se budete cítit plní až do oběda bez hladu. Proteiny zvyšují váš metabolismus a zároveň si zachovávají svalovou hmotu během hubnutí. Do každého druhého jídla můžete také přidat bílkoviny, jako jsou vejce, ryby, kuřecí maso, fazole nebo mléčné výrobky.

5. Pijte dostatek vody

I když nechcete zhubnout, zůstat hydratovaný je důležitý pro vaše celkové zdraví. Doporučuje se pít 4 až 5 litrů vody každý den, čímž spálíte více kalorií. Také pití těsně před jídlem snižuje vaši chuť k jídlu i příjem kalorií. Vyvarujte se jakýchkoli jiných nápojů obsahujících hodně cukrů a kalorií. Pití teplé vody s citronem ráno na lačný žaludek pomáhá nastartovat váš metabolismus a trávicí systém.

6. Snižte příjem soli

Konzumovaná sůl zadržuje vodu a vaše břicho se cítí nafouklé. Před nákupem se vždy ujistěte, že na nutričním štítku není uvedena vysoká hladina sodíku, protože zpracované jídlo se skládá ze soli, přidaného cukru a nezdravých tuků.

7. Konzumujte rozpustnou vlákninu

Podobně jako u bílkovin se díky rozpustné vláknině budete na několik hodin cítit sytí, abyste nemuseli v jídle konzumovat nepotřebné kalorií navíc. Rozpustná vlákna absorbují vodu a vytvářejí gel, který snižuje vstřebávání tuků – dobrá věc pro někoho, kdo se snaží zhubnout. Najdete je v ječmeni, ořechech, semínkách, fazolích a čočce.