Jak provádět ruční čerpání ke zvýšení dodávky mléka

Ruční odsávání je technika masáže prsou, která může zvýšit množství mateřského mléka, které odsáváte během každého odsávání. Protože ruční pumpování vám pomůže vyprázdnit prsa důkladněji při každé pumpě, pomůže vám zvýšit přísun mléka a pomůže vám zajistit více tučného zadního mléka, které vašemu dítěti pomůže růst.

Ruční čerpání pomáhá matkám, které mohou bojovat s objemem, produkovat více mléka při každém čerpání. Pokud máte dítě v intenzivní péči o novorozence, jste měli předčasně narozené dítě nebo potřebujete pumpovat, bylo prokázáno, že tato technika kombinace čerpání výrazu rukou a masáže prsou zvyšuje objem mléka o 48%.

Při čerpání z ruky kojící osoba používá své ruce k odstraňování mléka, zatímco čerpá, místo aby se spoléhala pouze na odsávačku. Masáž prsou a výraz rukou v kombinaci s odsáváním nejen pomohou maximalizovat množství mléka, které budete pumpovat při každém sezení, ale také celkově zvýší váš přísun mléka.

Použití praktického čerpání

Při použití ruční pumpování ke zvýšení přísunu mléka budete před pumpováním a během pumpování masírovat obě prsa. Zde je čerpací rutina, kterou můžete použít:

  • Začněte se správným vybavením. Použijte plně elektrické nemocniční čerpadlo s dvojitou čerpací soupravou. Noste podprsenku, která drží příruby na místě, zatímco pumpujete, abyste uvolnili ruce a masírovali prsa.
  • Před pumpováním si masírujte prsa. Masírujte obě prsa pomocí malých kruhů ve spirálovém vzoru (podobně jako u samovyšetření prsou), přičemž věnujte zvláštní pozornost vnějším okrajům prsou. Pohlaďte prsa od vnějšího okraje směrem k bradavkám. Lehkým dotykem si můžete odpočinout a stimulovat vaše zklamání.
  • Pumpujte obě prsa, dokud mléko nezačne ustávat, obvykle asi 5 až 7 minut. Upravte sání na nejvyšší úroveň, která vám vyhovuje.
  • Opakujte postup masáže. Při masáži pumpujte každý prsa. Věnujte zvláštní pozornost oblastem, kde cítíte hrudky (jedná se o plnotučné mléčné kanály). Pomocí středního tlaku si pohlaďte prsa od vnějšího okraje směrem k pumpě a vyprázdněte kanálky.
  • Pokračujte, dokud produkce mléka znovu nezmizí (obvykle asi 3 až 5 minut). Ručně vyjadřujte do přírub čerpadla. Poslední mléko (hindmilk) je nejbohatší mléko, které produkujete.

Maximalizace produkce mléka

Zde je několik dalších způsobů, jak můžete zvýšit a maximalizovat produkci mléka, když je vaše dítě na NICU.

  • Pokračujte v pravidelném čerpání. V ideálním případě osmkrát za 24 hodin, abyste udrželi přísun mléka. Pamatujte, že je to nabídka a poptávka.
  • Pokud čerpáte místo plného krmení, pumpujte 15 minut, i když mléko přestane téct. Odčerpávání stimuluje prsa k udržení dodávek mléka.
  • Pokud jste odděleni od dítěte, je důležité začít odsávat mléko během prvních šesti hodin po porodu.
  • Věnujte svému dítěti co nejvíce času. Držení dítěte pokožkou na kůži pomůže nejen vám a vašemu dítěti, ale také pomůže tělu produkovat prolaktin a oxytocin, což pomáhá zvýšit přísun mléka.
  • Zkuste poslouchat hudbu. Hudba prokázala, že zvyšuje množství mléka vyjádřeného v NICU.