Jak přirozeně Dopřejte včelí bodnutí s domácí opravné prostředky

Máte vždy mají tendenci se zahnat pryč včela, když se zdá, že vznášející se kolem vás? Pokud odpověď zní ano, můžete jednoduše zvýšit své šance na získání bodal ji. Včely mají větší pravděpodobnost, že žihadlo, pokud se cítí ohrožený. Mávání ruce na včely mohou zaslat agresivní signály k tomu, vyzve jej k bodnutí.

Ve většině případů, držel stále může povzbudit včel na meandr a odletět. Občas včelí bodnutí může způsobit vážné komplikace, zejména pokud je někdo alergický na bodnutí jedu. Ale většinou včelí žihadla jen za následek určité nepohodlí. Domácí opravné prostředky mohou být reálná životní střadatelů v dobách jako je tato.

Jak odebrat Stinger Bee Embedded ve své kůži?

V instanci včelí bodnutí, v prvé řadě zkontrolujte místo žihadlo. V případě, že včelí žihadlo uvízl v kůži, a pokusit se ho zbavit vyčištěním plochy kůže gázou. Můžete také zkusit škrábání šetrně pomocí nehtem nebo sadu pinzetou. Zdržet mačkání žihadlo po ruce nebo svírání to, jak to může vstříknout jed hlouběji do kůže.

Často trvá jen pouhé sekundy za škodlivou jed do těla. Vyndání žihadlo spolu s jedem vaku zabudovaného v kůži může zabránit dalšímu podráždění. Dále vyčistit skvrnu vodou a antiseptickým mýdlem. Pat suché a použít nějaký Calamine pleťová voda nebo led oblast ke snížení otoků a svědění.

Jak zacházet s včelí bodnutí přirozeně?

Domácí opravné prostředky mohou pomoci zmírnit příznaky včelí bodnutí. Můžete vyzkoušet následující terapie:

1. Honey

Antiseptické vlastnosti medu mohou pomoci při hojení rány a zmírnění zánětu a svědění.

Směr Využití:

Rub malé množství medu na místě včelí bodnutí k tomu, aby účinně vykonávaného jeho cestu do infekce. Zakrýt s bandáží volně propojeny a nechat ji za hodinu.

2. jablečný ocet

Jablečný ocet může být jedním z účinných přírodních prostředků na včelí bodnutí svědění, protože má anti-svědění vlastnosti.

Směr Využití:

Naneste zředěného jablečného octa na jsi byl bodal odvrátit nepříznivé účinky na včelí bodnutí. Můžete také namočit čistým hadříkem nebo obvazem do octa a umístit jej na místě vpichu.

3. Soda

Jedlá soda může být další dobrou volbou pro léčení včel vředy přirozeně, protože má dezinfekční schopnosti.

Směr Využití:

Make pasta smícháním trochu vody jedlé sody. Stěr hustou vrstvu pasty na umístění včel kousnutí neutralizovat nepřátelské příznaky včelí bodnutí. Nech to na dobu asi 15 minut. Znovu podle potřeby.

4. Esenciální oleje

Že poskytují terapeutické a léčivé vlastnosti a může být vynikající přírodní prostředek pro včelí brnění. Esenciální oleje, které mohou být použity k léčbě včelí žihadla mohou zahrnovat:

Směr Využití:

Levandule esenciální olej může být použit neředěný. Jeho uplatnění čistý může pomoci při odnášet pálení a bodavý pocit téměř ihned. Zředí tea tree olej smícháním s jakýmikoli nosných olejů, jako je olivový nebo kokosového oleje před poklepáváním několik kapek na místo bodnutí. Si můžete dát na vilínu přímo na problémové oblasti, získat úlevu od svědění a zánětu.

5. Zubní pasta

Alkalická bílá pasta se předpokládá, že pomáhají zrušit kyselé včelí chvění a tím snížilo otok a bolest. Nepoužívat barevný gel nebo bělení zubní pastu.

Směr Využití:

Blob trochu zubní pasty na dotčené oblasti, na zmírnění bolesti.

6. Papaya

Obsahuje enzym nazývaný papain, který má podporovat lámání proteinu, který vyvolává svědění a bolesti.

Směr Využití:

Jen stěr kus ovoce na místo bodnutí a nechat to na dobu asi 30 minut nebo tak.

7. Aloe Vera

Má protizánětlivé a analgetické schopnosti, které mohou urychlit proces hojení a zklidnění dráždivých projevů bodnutí.

Směr Využití:

Rozdělit otevřít list z rostliny Aloe vera a extrakci gelu. Šíří gel na oblast bodnutí a nechte zaschnout.

8. led

Led může znecitlivění bolest a snižují otok a tím přináší okamžitou úlevu. Led obklad může být velmi výhodné aplikovat ve výskytu včelí bodnutí na oči, rty a ruce.

Směr Využití:

Drop některé kostky ledu v tenkém, čistým hadříkem a kravatu, aby se obklad. Uchopte studený obklad na neobtěžoval místě po dobu asi 10 až 15 minut. Pravidelně znovu, dokud otok a bolest snížit. Můžete také použít sáček mražené zeleniny nebo láhev studené vody.

Často kladené otázky

Některé z často kladené otázky jsou:

1. Co Symptomy Budu Zkušenosti když A Bee žihadla Me?

Různí lidé mohou zažít různé symptomy sahat od krátkého bolestí a strachem, aby závažné alergické reakce. Běžné vedlejší příznaky zahrnují ostrou palčivou bolest, červená boule s malou bílou skvrnou uprostřed, svědění a zánět v místě bodnutí. Drobné příznaky obvykle vymizí během několika dnů. Umírněné příznaky mohou trvat asi týden vyřešit.

2. Kdy navštívit lékaře?

Většina včelí bodnutí vyléčit bez léčby. Nicméně, v případě, že jste dostat žihadlo několikrát, může to vést ke komplikacím nebo dokonce dokázat, život ohrožující. Kromě toho může včelí bodnutí vyvolat prudkou reakci u lidí, kteří jsou alergičtí. Pokud otok rozšíří do dalších částí těla, jako je jazyk, v krku, může to znamenat vážnou včelí bodnutí alergickou reakci.

Ostatní znaky se mohou skládat z zvýšené tepové frekvence, kopřivka, nevolnost, zvracení, bledá pleť, závratě, průjem, potíže s dýcháním nebo anafylaktického šoku. V takových případech se vztahují k lékaři hned. Také, pokud se dostanete včelí žihadlo otoky očních víček, ihned navštivte lékaře z důvodu citlivosti dané lokalitě.

3. Co se stane, pokud nechcete dostat včela Stinger ven?

Když včelí bodnutí, její žihadlo často střílí do kůže. Stinger má pytel toxický jed, který může negativně ovlivnit tělo. Čím delší je žihadlo zůstává, může více jed vstoupí do těla způsobuje bolest a otok. Pokud nechcete dostat včelí žihadlo ven, smrtelný jed může dojít k uvolnění do těla, což může vést k alergickým reakcím či dokonce způsobit smrt.

4. Je normální, Bee Sting svědit o týden později?

To je nejlepší, aby vyhledali lékařskou pomoc v případě, že včelí bodnutí stále svědí týden později k odvrácení případné pravděpodobné starosti.

Pointa je, včelí žihadla nejsou žádná legrace a jsou bolestivé. prostředky na bázi Home může ulehčit mírné nepohodlí. Avšak závažné reakce mohou vyžadovat okamžitou lékařskou pomoc. Z tohoto důvodu je důležité, že můžete rozpoznat příznaky těžké alergické reakce.