Jak přestat kouřit: tipy na kopat svůj cigarety návyk k dobrému

Všichni víme, že zdravotní rizika kouření, ale to neznamená, že o nic snazší zbavit návyku. Ať už jste teenager kuřák nebo životnost pack-a-day kuřák, přestat kouřit může být opravdu těžké. Nikotin v cigaretách nabízí rychlý a spolehlivý způsob, jak zvýšit svůj výhled, zbavit stresu, a odpočinout si. Chcete-li úspěšně přestat kouřit, budete muset nejen změnit své chování a vyrovnat se s nikotinu abstinenčních příznaků, ale také najít zdravější způsob, jak spravovat své nálady. Se správnou herní plán, ale můžete rozbít závislost a připojit se k milionům lidí, kteří kopali zvyk navždy.

Proč přestat kouřit tak těžké?

Tabák ke kouření je jak fyzické závislosti a psychologická zvyk. Nikotin z cigaret poskytuje dočasné a návykové maxima. Eliminaci, že pravidelná oprava nikotinu způsobí, že vaše tělo zažít fyzické abstinenční příznaky a chutě. Kvůli nikotinu pocit dobrý vliv na mozek, můžete také zvykli kouření jako způsob zvládání stresu, deprese, úzkost, nebo dokonce nuda.

Ve stejné době, akt kouření je zakořeněno jako každodenní rituál. To může být automatická odpověď pro vás kouřit cigaretu s vaší ranní kávu, přičemž pauzu od práci nebo ve škole, nebo při dojíždění domů na konci dlouhého dne. Možná přátelé, rodinní příslušníci a spolupracovníci kouří, a to se stalo součástí způsobu, jakým jste se vztahují s nimi.

Chcete-li úspěšně přestat kouřit, budete muset řešit i závislost a zvyky a postupy, které jdou spolu s ním. Ale to lze udělat. Se správnou podporou a kombinací strategií, jakýkoliv kuřák může přestat – dokonce i když jste vyzkoušeli a před selhal vícekrát.

Váš kouření plán osobní zastávka

Zatímco někteří kuřáci úspěšně ukončit tím, že jde absťák, většina lidí raději s plánem, jak udržet se na trati. Dobrý plán se zaměřuje jak na krátkodobou úkol odvykání kouření a dlouhodobý úkol zabránit recidivě. Mělo by také být šité na míru vašim specifickým potřebám a kouřením.

Udělejte si čas na přemýšlení o tom, co typ kuřáka jste, na který okamžiky svého života výzvy k cigaretě, a proč. To vám pomůže určit, které tipy, techniky nebo terapie může být velmi prospěšné pro vás.

Je to velmi špatný návyk (více než krabičku denně)? Nebo jste spíše společenský kuřák? By jednoduchý nikotinové náplasti dělat svou práci?

Existují určité činnosti, místa, nebo lidé, které spojují s kouřením? Cítíte potřebu kouřit v každém jídle?

Myslíte si sáhnout po cigaretách, když máte pocit, zdůraznil, nebo dolů? Nebo je vaše kouření cigaret propojen s jinými toxikomaniemi, jako je alkohol nebo hazard?

Identifikovat své kuřácké triggery

Jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat, aby pomohla sami přestat je identifikovat věci, které chcete kouřit, včetně zvláštních situací, činností, pocitů a lidí.

Mějte chuti deník

Touha časopis vám pomůže soustředit se na své vzory a spouští. Po dobu jednoho týdne nebo tak vedoucí až do svého ukončení kouření, uchovávat záznam o vaší kouření. Všimněte si okamžiky každý den, když jste touží cigaretu:

 1. V kolik hodin to bylo?
 2. Jak silná byla touha (na stupnici 1-10)?
 3. Co jsi dělal?
 4. S kým jste byli?
 5. Jak se cítíte?
 6. Jak jste se cítil po kouření?

Kouříš ke zmírnění nepříjemných nebo ohromující pocity?

Správa nepříjemné pocity, jako je stres, deprese, osamělosti, strachu a úzkosti, jsou některé z nejčastějších důvodů, proč dospělí kouří. Když máte špatný den, může se zdát, že cigarety jsou vaše jediná kamarádka. Tolik pohodlí, jak cigarety poskytují, i když, to je důležité si uvědomit, že existují zdravější (a účinnější) způsobů, jak udržet nepříjemné pocity pod kontrolou. Ty mohou zahrnovat cvičení, meditace, pomocí smyslových relaxační strategie a procvičování jednoduché dechová cvičení.

Pro mnoho lidí je důležitým aspektem odvykání kouření je najít alternativní způsoby zpracování těchto obtížných pocity bez kouření. Dokonce i když cigarety jsou již součástí vašeho života, bolestivé a nepříjemné pocity, které mohou vás přiměly kouřit v minulosti bude i nadále zůstat. Takže je to stojí za to strávit nějaký čas přemýšlet o různých způsobech hodláte vypořádat se stresovými situacemi a každodenní podráždění, které by za normálních okolností byste sáhnout po cigaretě.

Tipy, jak se vyhnout společné triggery

Alkohol. Mnoho lidí má ve zvyku kouření, když pijí. TIP: přepnutí do nealkoholických nápojů či pít pouze v místech, kde kouření uvnitř zakázáno. Případně zkuste snacking na ořechy, žvýkání na párátkem nebo sání na slámě.

Ostatní kuřáci. Když přátelé, rodina a spolupracovníci kouří kolem sebe, je to dvojnásob těžké přestat, nebo nedošlo k recidivě. TIP: Vaše sociální kruhy potřebují vědět, že jste se mění své návyky, takže mluvit o svém rozhodnutí ukončit. Ať vědí, že nebudou moci kouřit, když jste v autě s nimi nebo přestávku na kávu dohromady. Na vašem pracovišti, neberte všechny přestávky na kávu se jen kuřáků, dělat něco jiného místo, nebo najít nekuřáků mít své přestávky s.

Konec jídle. U některých kuřáků končí jídlo znamená rozsvícení a vyhlídky dát, že až se mohou objevit skličující. TIP: ten okamžik po jídle s něčím nahradit, jako kus ovoce, a (zdravé) dezert, náměstí čokolády, nebo žvýkačku.

Jak se vyrovnat s vysazení nikotinu příznaky

Jakmile přestanete kouřit, budete prožívat řadu fyzických symptomů, jak vaše tělo odstoupí od nikotinu. Vysazení nikotinu začíná rychle, obvykle začíná během třiceti minut až hodinu poslední cigaretě a vrcholí asi dva až tři dny později. Abstinenční příznaky mohou trvat několik dní až několik týdnů a liší se od člověka k člověku.

Běžné nikotinu abstinenční příznaky patří:

 1. cigaretové chutě
 2. Podrážděnost, frustrace nebo hněv
 3. Úzkostí nebo nervozitou
 4. potíže se soustředěním
 5. roztěkanost
 6. zvýšená chuť k jídlu
 7. Bolesti hlavy
 8. Nespavost
 9. otřesy
 10. zvýšená kašel
 11. Únava
 12. Zácpa nebo žaludeční nevolnost
 13. Deprese
 14. Snížená tepová frekvence

Nepříjemná, protože tyto abstinenční příznaky mohou být, oni jsou jen dočasné. Budou mít lepší během několika týdnů, protože toxiny jsou propláchnout z těla. Do té doby, ať vaši přátelé a rodina ví, že nebude svou obvyklou sebe a požádat o jejich porozumění.

Správa cigaret chutě

Vyhnout kouření spouštěče přispěje ke snížení nutkání ke kouření, ale nelze vyhnout chutě úplně. Ale cigaret chutě dlouho nevydrží, takže pokud jste v pokušení rozsvítit, si uvědomit, že touha přejde a snaží se čekat na to. Pomáhá také být připraven v předstihu. Mít plán, jak zvládat chutě pomůže udržet si od vzdávat se.

Odvést sami. Umýt nádobí, zapnout televizi, osprchovat, nebo zavolat kamarádovi. Aktivita nezáleží, pokud se dostane svou mysl od kouření.

Připomeňte si, proč jste opustil. Zaměřit se na vaše důvody pro odvykání, včetně zdravotní výhody, lepší vzhled, peníze šetříte, a vylepšené sebevědomí.

Vypadni z lákavou situaci. Kde jste a co děláte, může být spouštění chuť. Pokud ano, změna prostředí může mít zásadní rozdíl.

Odměňte. Posilovat své vítězství. Kdykoli budete zvítězit nad touhou, dejte si odměnu udržet si motivaci.

Zabránění přibývání na váze po ukončení kouření

Přibývání na váze je společným zájmem při odvykání kouření. Někteří lidé dokonce použít jako důvod, proč ne skončit. I když je pravda, že mnoho kuřáků přibraly na váze do šesti měsíců od ukončení kouření, zisk je obvykle malá – asi pět liber v průměru – a že počáteční zisky časem klesá. Je také důležité si uvědomit, že nese několik kil po dobu několika měsíců, nebude bolet vaše srdce, stejně jako kouření vůle. Ale přibírání na váze není nevyhnutelná, když přestat kouřit.

Kouření působí jako potlačuje chuť k jídlu. To také tlumí svůj čich a chuť. Takže poté, co opustil, chuť k jídlu pravděpodobně zvýší a jídlo bude zdát přitažlivější. Váhový přírůstek může také dojít, pokud nahradit orální uspokojení z kouření se jíst nezdravé potraviny pohodlí. Proto je důležité najít jiné, zdravé způsoby, jak se vypořádat se stresem a jinými nepříjemnými pocity, spíše než bezmyšlenkovité, emocionální jíst.

Živit sami. Namísto obrací na cigarety nebo jídlo, pokud se cítíte ve stresu, úzkosti nebo deprese, učit se nové způsoby, jak uklidnit sám sebe.

Jíst zdravé, pestré jídlo. Jezte hodně ovoce, zeleniny a zdravé tuky. Vyhnout sladké jídlo, limonády, smažené a konzervovaných potravin.

Pít hodně vody. Pití nejméně šest až osm 8 oz. brýle vám pomůže pocit sytosti a keepyou jíst, když nejste hlad. Voda také pomůže flush toxiny z těla.

Jít na procházku. Nejenom, že to pomůže spálit kalorie a udržet váhu off, ale také pomůže zmírnit pocity stresu a frustrace, které doprovázejí odejmutí kouření.

Snack o vině bez potravin. Dobré možnosti zahrnují bez cukru guma, mrkev a celer hole, nebo nakrájené papriky nebo jicama.

Léky a terapie, které vám pomohou přestat

Existuje mnoho různých metod, které úspěšně pomohl lidem přestat kouřit. Můžete být úspěšný s první metodou pokusu. Větší pravděpodobnost, budete muset vyzkoušet několik různých způsobů nebo jejich kombinací procedur najít ty, které pracují pro vás nejlepší.

léky

Odvykání kouření léky mohou zmírnit abstinenční příznaky a snižují chuť a jsou nejúčinnější při použití jako součást komplexního přestat kouřit programu sledovaného lékařem. Poraďte se se svým lékařem o možnostech a zda proti kouření lék je pro vás to pravé. US Food and Drug Administration (FDA) schválil Možnosti jsou následující:

Nikotin substituční terapie. Náhrada nikotinu terapie zahrnuje „Výměna“ cigarety s jinými nikotinu náhražek, jako nikotinové žvýkačky, náplasti, pastilky, inhalátoru nebo nosní sprej. Působí tak, že dodává malé a stabilní dávky nikotinu do těla ke zmírnění abstinenčních příznaků bez dehtů a jedovaté plyny se nacházejí v cigaretách. Tento typ léčby pomáhá kuřákům zaměřit se na porušení jejich psychickou závislost a usnadňuje soustředit se na učení se novým chování a zvládání dovedností.

Non-nikotin léky. Tyto léky vám pomůže přestat kouřit tím, že sníží chuť a abstinenční příznaky bez použití nikotinu. Léky, jako je bupropion (Zyban) a vareniklin (Chantix) jsou určeny pouze pro krátkodobé použití.

alternativní terapie

Existuje několik věcí, které můžete udělat, aby přestali kouřit, které nezahrnují náhradní nikotinová terapie, nebo léky na předpis: Poraďte se s lékařem o postoupení nebo viz zdroje a odkazy níže pro pomoc při hledání kvalifikovaných odborníků v každé oblasti.

Hypnóza – populární volbou, která přinesla dobré výsledky. Zapomeňte na všechno, co mohl vidět z divadelních hypnotists, hypnóza děl dostat se do hluboce uvolněném stavu, kde jste otevřený návrhům, které posílí vaše odhodlání přestat kouřit a zvýšit své negativní pocity vůči cigaret.

Akupunktura – Jeden z nejstarších známých léčebných metod, akupunktura je věřil k práci tím, spouští uvolňování endorfinů (přírodních Relievers bolesti), které umožňují tělu odpočinout. Jako pomůcka odvykání kouření, akupunktura může být užitečné při zvládání abstinenčních příznaků kouření.

Behaviorální terapie – závislost na nikotinu se vztahuje k obvyklé chování (rituálů), podílejících se na kouření. Chování terapie se zaměřuje na učení se novým zvládání dovedností a lámání tyto návyky.

Motivační terapie – svépomocné knihy a webové stránky mohou poskytnout celou řadu způsobů, jak motivovat sami sebe, aby přestali kouřit. Jeden dobře známý příklad je výpočet peněžní úspory. Někteří lidé byli schopni najít motivaci přestat kouřit jen pomocí výpočtu, kolik peněz ušetří. To může být dost platit za letní dovolenou.

Co dělat, pokud jste skluzu nebo recidiva

Většina lidí se snaží přestat kouřit několikrát před tím, než zlozvyku zbavit navždy, takže ne porazit sami, když začnete znovu kouřit. Otočte relapsu do oživení učením od svého omylu. Analyzovat, co se stalo těsně předtím, než jste začali znovu kouřit, identifikuje spouštěcí mechanismy či problémová místa jste narazil na, a vytvořit nový Stop kouření plán, který je eliminuje.

Je také důležité zdůraznit rozdíl mezi skluzu a recidivy. Pokud si botu a kouří cigaretu, to neznamená, že se nemůžete dostat zpět na voze. Můžete si vybrat, aby se poučila ze skluzu a nechte ho motivovat více snažit, nebo jej můžete použít jako výmluvu pro návrat do svého kouření. Ale volba je na vás. Sklouznutí nemusí proměnit v plnohodnotnou relapsu.