Jak pozbyć i zapobiec skóry tłustej

Tłusta skóra jest wynikiem nadmiernej produkcji sebum z gruczołów łojowych, które znajdują się pod powierzchnią skórki. Sebum pomaga chronić skórę i utrzymuje ją nawilżoną, ale zbyt wiele z nich może prowadzić do tłustej skóry, co może dodatkowo prowadzić do zatkania porów, trądziku i zaskórników.

Jeśli masz tłustą cerę, wiemy trzeba Próbowaliśmy wiele produktów z tym walczyć, ale nie jest łatwo pozbyć się skóry tłustej. Tłusta skóra jest gruba, szorstka, a tłusty wygląd, a prawda jest taka, że ​​trudno jest zarządzać. Ale mamy pewne środki zaradcze, które można spróbować walczyć skóry tłustej.

Strona główna zadośćuczynienie dla skóry tłustej

Spróbować domu środków wymienionych poniżej, aby pozbyć się skóry tłustej.

1. Miód

Stosując surowego miodu na twarzy może pomóc skórze tłustej. Miód ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne, które mogą korzystać skóry tłustej i trądzikowej. Ponadto, jak miód jest środek pochłaniający wilgoć, może utrzymać skórę wilgotne, ale przyzwyczajenie sprawiają, że tłuste. Cienką warstwę surowego miodu na twarz i pozostawić do wyschnięcia na około 10 minut. Później spłukać ciepłą wodą.

2. Płatki owsiane

Korzystanie gruntowych płatki owsiane na twarzy może pomóc pochłaniają nadmiar sebum i może łagodzić stan zapalny skóry. Można wymieszać płatki owsiane z jogurtem, miodem lub puree owoców takich jak banany, jabłka czy papaje. Można nawet użyć pasty z płatków owsianych ziemi i wody na twarzy, aby pozbyć się skóry tłustej. Mieszać 1 łyżkę zmielonej mąki owsianej z ciepłą wodą w celu utworzenia pasty. Możesz dodać miód do niej, jeśli chcesz. Nałożyć mieszankę na twarz i pozostawić na 10-15 minut. Później spłukać ciepłą wodą i osuszyć.

3. białka i cytryny

białka i cytryny pomoże dokręcić porów skóry. Lemon może nawet pomóc w absorpcji oleju z twarzy. Zmieszać jedną jaj i jedną łyżeczkę świeżo wyciśniętego soku z cytryny w misce i stosuje się go na twarzy. Po jej wyschnięciu, należy go usunąć. Następnie umyj twarz ciepłą wodą i osuszyć.

4. Migdały

mielone migdały mogą złuszczają skórę i pochłaniają nadmiar sebum. Można dokonać migdałów maskę przez zmieszanie 3 łyżeczki drobno zmielonych migdałów surowych z 2 łyżkami miodu. Zastosuj tę mieszankę na twarz w kolistymi ruchami i pozostawić maskę na 10-15 minut. Spłukać ciepłą wodą i osuszyć.

5. Aloe Vera

Aloes może pomóc leczyć łuszcząca się skóry spowodowane plamami ropy. Jednakże, aloes może powodować reakcje alergiczne, jeśli masz wrażliwą skórę. Jeśli nigdy nie używany aloes wcześniej przetestować go na swoim przedramieniu. Jeśli nie zauważy żadnej reakcji alergicznej w ciągu jednego lub dwóch dni, można użyć aloes. Wystarczy nałożyć cienką warstwę na twarz przed snem i umyj twarz następnego ranka.

6. Pomidory

Pomidory zawierają kwas salicylowy, które mogą pomóc w absorpcji nadmiaru oleju i odetkania porów. Aby zrobić maskę pomidorowy wymieszać jedną łyżeczkę cukru z miazgi jednego pomidora. Stosować na twarz w kolistymi ruchami i pozostawić maskę na 5 minut. Spłukać ciepłą wodą i osuszyć.

7. Ogórek

Ogórek zawiera 90% wody. Można ją nawilżają i nawilżają skórę, nie czyni go tłuste. Posiada także naturalne właściwości ściągające, które pomagają w usuwaniu brudu i martwego naskórka. Możesz pocierać kilka plasterków ogórka na twarzy przed snem. Następnego dnia rano, umyj twarz ciepłą wodą.

8. octu jabłkowego

Ocet jabłkowy może również pomóc skórze tłustej. Organiczne ocet jabłkowy zawiera enzymy i istotne bakterie, które są korzystne dla skóry. Jednakże, należy zawsze stosować rozcieńczony ocet jabłkowy cydr dla włosów i skóry. Wymieszać jedną łyżkę octu jabłkowego w szklance wody i pić codziennie przed pójściem do łóżka.

Niektóre Inne Porady dbać o swój skóry tłustej

Jeśli masz tłustą cerę, trzeba być bardzo ostrożnym przy wyborze produktów do twarzy. Przeczytaj wskazówki podane poniżej, aby wybrać odpowiednie produkty dla Twojej skóry. Także dowiedzieć się, jak można dbać o tłustej skórze.

Jak zapobiec tłustej skóry

Zmiany hormonalne, słaba pielęgnacji skóry, niezdrowy tryb życia, stres i zmiany klimatyczne mogą doprowadzić do skóry tłustej. Można też winić swoje geny, jeśli masz skórę tłustą. Domu środków, o których mowa powyżej, mogą pomóc pozbyć się skóry tłustej. Ale zapobiegając w pierwszej kolejności będzie lepszym rozwiązaniem.

Aby kontrolować produkcję oleju, unikać jedzenia niezdrowej żywności, takich jak smażone żywności, żywności o wysokiej zawartości cukru i przetworzonej żywności. Ponadto, wykonaj odpowiednią procedurę pielęgnacji skóry. Używać produktów na bazie wody i makijaż dla cery tłustej. Sprawdź składniki produktów i wybrać te, które noncomedogenic ponieważ produkty te są mniej skłonni do zatykania porów. Unikaj dotykania twarzy, ponieważ może przenosić zanieczyszczenia na twarzy, co może prowadzić do trądziku. Ponadto, pić co najmniej 3 litry wody każdego dnia, kiedy pić dużo wody może pomóc wyeliminować toksyny z organizmu.

Wykonując środków domu i makijaż i porady kosmetyczne wymienionych tutaj można pozbyć się skóry tłustej. Zrozumieć powody, dla twojej skóry tłustej i postępuj według wskazówek podanych tutaj, aby im zapobiec.