Jak podpořit někoho, koho milujete, kdo je v depresi

Deprese je duševní porucha, která vyžaduje péči a léčbu. Pokud vaši blízcí trpí touto duševní stav, existuje celá řada věcí, které můžete udělat, aby jim pomohla překonat tuto těžkou zkoušku v lepším způsobem. Přečtěte si tento příspěvek, a naučit se pomáhat někoho blízkého se vypořádat s depresí.

Jak zjistit, zda je člověk trpí depresemi?

Někdy ty, kteří trpí depresí nebo lidí v blízkosti těchto lidí nemusí uvědomit, že oni bojují s depresí. Většina lidí ignorovat nebo odmítnout jejich deprese myslí, že je to normální příval hněvu nebo smutku. To může obvykle stane, protože tam je masivní sociální stigma spojené s lidmi, které se zabývají psychickými poruchami. Nicméně, některé z následujících příznaků může pomoci při stanovení, pokud někdo trpí touto poruchou:

  • Je-li člověk zažívá podrážděnost nebo náhlé výbuchy hněvu.
  • Je-li člověk prožívá problém při vytváření normální den na rozhodnutí, potíže s koncentrací, nebo čelí problému v myšlení.
  • Je-li člověk pohlcen s myšlenkami na sebevraždu nebo ukončit svůj život v pravidelných intervalech, protože deprese a sebevražedné myšlenky spolu úzce souvisejí.
  • Pokud se člověk necítí motivováni nebo napětím dělat každodenní domácí práce.
  • Je-li člověk zažívá náhlé přibývání na váze nebo hubnutí kvůli změněné chuti k jídlu.
  • Je-li osoba zažije nějaký druh poruchy spánku, jako je nespavost nebo nadměrnou spavost.
  • Je-li člověk zažívá ztrátu zájmu v životě, jako je obvyklé domácí práce, sexuální aktivity, sport atd
  • V případě, že osoby, dostane postižených sociální a pracovní fungování.

Pokud jsou některé nebo všechny tyto příznaky jsou pozorovány po delší dobu, je možné nazvat jako deprese. Je velmi důležité, že okamžitá psychologická péče je žádáno, protože deprese málokdy dostane lepší na jeho vlastní. Anti-depresivní léky spolu s kognitivní terapie může pomoci při vytváření člověk cítí lépe.

Účinné způsoby, jak pomoci někomu dostat z deprese

Kromě odborné pomoci, kteří jsou úzce spojené s depresivní osoba může mít také některé kroky na pomoc, že ​​člověk se z toho. Zde jsou některé účinné způsoby, jak pomoci někomu bojuje s depresí nebo opatření pro pomoc někoho překonat deprese:

1. Zkuste se vžít do jejich místo

Je to velmi jednoduché pomoci někoho, jestli chápete jejich bolest a utrpení. Vědět o své situaci v detailu, takže můžete vcítit a pomoci osobě se s tím vyrovnat.

2. Připravte si sám

Jak budete někoho, pomůže, pokud jste zvyklý mít nějakou představu o tom, co druhá osoba může být do činění. Existuje mnoho on-line webové stránky, knihy a jiné prostředky, které vám pomohou dozvědět se o depresi. Můžete dokonce setkat s psychiatrem a vzdělávat sami lépe.

3. Just Be There pro ně

Někdy jen poslechu strach, strach, úzkost nebo jim může pomoci cítit se lépe. Nesmíte být nutné nabídnout řešení, jen půjčují ucho a vědí, jak přesně mohou být cítit a co může být trápí tolik.

4. Udržujte vaše emoce příjezdu

Je v těsné blízkosti s někým, kdo se zabývá depresí někdy může mít mýtné na vás. Není pochyb o tom, že negativní pocity mohou dostat příliš nakažlivá. Vystěhovat z domu, komunikovat s pozitivními lidmi, nebo pověsit ven s přáteli, jak dostat své pozitivity zpátky na trať.

5. zůstat v klidu

Nakládání s někým, kdo se neustále potýká může být velmi obtížné situaci řešit. Můžete mít pocit, frustrovaný, rozzlobený, a také zkušenosti jiné takové emoce. Je naprosto normální cítit tak. Připojte se k podpůrné skupině, pověsit ven s přáteli nebo dělat jiné věci, které dělají radost.

6. Vezměte své domácí práce

Přesně tak, jak když někdo, kdo má horečku je těžké vstát a udělat jejich každodenní práce, člověk se zabývá depresí je plachtění na stejné lodi. Zintenzivnit a pomáhat jim v péči o jejich každodenní úkoly. Může se zdát normální, ale tam může být obrovský rozruch děje uvnitř nich.

7. Neužívejte věci osobně

Při interakci s osobou, která zažívá deprese, je důležité mít na paměti, že nejde o tebe je to o nich. Bojují své vnitřní démony, a pokud se chovají nebo jednat určitým způsobem s vámi, je to všechno kvůli své nemoci a nic jiného.

8. Poskytnout bezpodmínečnou lásku a podporu

Na tom není nic v životě, které nemohou být provedeny lépe s láskou a péčí. Když někdo, kdo jste v blízkosti čelí tento závažný zdravotní problém, půjčovat jim svou bezpodmínečnou lásku a podporu jim pomůže vyjít brzy. Být tam pro ně je to nejlepší, co můžete udělat, aby pomohla.

9. Nabídka Hope

Je pro vás důležité připomenout jim pozitivních věcí v jejich životě v pravidelných intervalech, zda je jejich děti, jejich vášeň v životě, nebo cokoliv, co jim mohou pomoci udržet v chodu. Je velmi důležité, aby tyto lidi najít naději, protože to může být jedna věc, kterou je možné spoléhat na nejvíce.

10. Pomoci jim s jejich terapie a léčiv

Všechny výše uvedené způsoby, jak bude fungovat dobře, pokud budou brát své léky a terapie sezení nábožensky. Ujistěte se, že žádné relace jsou vynechal, a léky jsou přijímána na čase taky.

Kdy vyhledat naléhavou pomoc

Jestliže osoba trpí depresí dostane sebevražedné myšlenky příliš často, nebo se snaží sám ublížit, je doporučeno, aby naléhavou pomoc je třeba hledat. Takové případy se obvykle vznikají, když tato osoba ztrácí doufají, že žijí a myslí si smrt může snížit všechny své utrpení. Je-li někdo ve vaší rodině ovlivněno depresí, postupujte podle těchto doporučení a pomoci mu lépe.