Jak odciągać pokarm ręcznie, aby zwiększyć podaż mleka

Odciąganie ręczne to technika masażu piersi, która może zwiększyć ilość odciąganego pokarmu podczas każdej sesji odciągania. Ponieważ odciąganie ręczne pomaga w pełniejszym opróżnianiu piersi za każdym razem, gdy odciągasz pokarm, pomaga zwiększyć podaż mleka i dostarczyć więcej tłustego mleka tylnego, które pomoże Twojemu dziecku rosnąć.

Odciąganie ręczne pomaga matkom, które mogą mieć problemy z objętością, produkować więcej mleka podczas każdej sesji odciągania. Jeśli urodziłaś dziecko na oddziale intensywnej terapii noworodków, urodziłaś wcześniaka lub potrzebujesz odciągania pokarmu, wykazano, że ta technika łączenia odciągania dłoni i masażu piersi zwiększa objętość mleka o 48%.

W przypadku odciągania ręcznego osoba karmiąca piersią używa rąk do pomocy podczas odciągania mleka zamiast polegać wyłącznie na laktatorze. Masaż piersi i odciąganie rąk w połączeniu z odciąganiem pokarmu nie tylko pomogą zmaksymalizować ilość mleka, jaką będziesz odciągać podczas każdej sesji, ale także zwiększą ogólną podaż mleka.

Korzystanie z odciągania ręcznego

Podczas odciągania ręcznego w celu zwiększenia podaży mleka będziesz masować obie piersi przed odciągnięciem i podczas sesji odciągania. Oto procedura odciągania, której możesz użyć:

  • Zacznij od odpowiedniego sprzętu. Użyj w pełni elektrycznej pompy szpitalnej z podwójnym zestawem do pompowania. Noś stanik, który utrzymuje kołnierze na miejscu podczas odciągania, aby uwolnić ręce do masażu piersi.
  • Masuj piersi przed odciągnięciem. Masuj obie piersi małymi kółeczkami po spirali (podobnie jak w samoobadaniu piersi), zwracając szczególną uwagę na zewnętrzne krawędzie piersi. Pociągnij piersi od zewnętrznych krawędzi w kierunku sutków. Użyj lekkiego dotyku, aby się zrelaksować i pobudzić rozczarowanie.
  • Pompuj obie piersi, aż mleko zacznie opadać, zwykle około 5 do 7 minut. Ustaw ssanie na najwygodniejszym dla siebie poziomie.
  • Powtórz proces masażu. Pompuj każdą pierś podczas jej masażu. Zwróć szczególną uwagę na miejsca, w których wyczuwasz grudki (są to pełne przewody mleczne). Używając średniego ciśnienia, pogłaskać pierś od zewnętrznego brzegu w kierunku pompy, aby opróżnić przewody.
  • Kontynuuj, aż produkcja mleka ponownie spadnie (zwykle około 3 do 5 minut). Ręcznie odciągnąć do kołnierzy pompy. Ostatnie mleko (mleko tylne) jest najbogatszym mlekiem, jakie produkujesz.

Maksymalizacja produkcji mleka

Oto kilka innych sposobów na zwiększenie i zmaksymalizowanie produkcji mleka, gdy dziecko przebywa na OIOM-ie.

  • Kontynuuj regularne pompowanie. Osiem razy w ciągu 24 godzin to idealny sposób na utrzymanie podaży mleka. Pamiętaj, że to podaż i popyt.
  • Jeśli odciągasz pokarm zamiast pełnego karmienia, odciągaj pokarm przez 15 minut, nawet jeśli mleko przestaje płynąć. Odciąganie pokarmu stymuluje piersi do utrzymania laktacji.
  • Jeśli jesteś oddzielona od dziecka, ważne jest, aby zacząć odciągać mleko w ciągu pierwszych sześciu godzin po porodzie.
  • Spędzaj jak najwięcej czasu blisko swojego dziecka. Przytulanie dziecka do skóry nie tylko pomoże Tobie i Twojemu dziecku, ale także pomoże Twojemu organizmowi w produkcji prolaktyny i oksytocyny, co pomaga zwiększyć laktację.
  • Spróbuj posłuchać muzyki. Wykazano, że muzyka zwiększa ilość odciąganego mleka na OIOM-ie.