Jak oczyścić swój język prawidłowo i łatwo

Język ma największą ilość bakterii w porównaniu do innych części jamy ustnej. Jednak większość ludzi nie ma czasu, aby oczyścić swój język. Czyszczenie języka pomoże uniknąć próchnicy zębów, nieświeży oddech, i wiele więcej.

Dlaczego tak ważne jest, aby oczyścić swój język Regularnie?

Z biegiem czasu, martwe komórki, bakterie i resztki mogą gromadzić się na języku i powodować nieświeży oddech. Trzymając język w czystości jest ważne, ponieważ:

1. Poprawia wygląd Tongue

Gdy istnieje nagromadzenie nadmiaru gruzu, twój język może zacząć posiadające biały wygląd. Podczas czyszczenia go codziennie, powłoka ta może zostać usunięta.

2. Poprawia gustu

Czyszczenie język może poprawić swój zmysł smaku. Twój język będzie w stanie odróżnić różne doznania lepiej.

3. Usuwa bakterie

Czyszczenie języka codziennie zmniejsza paciorkowce mutans i lactobacilli bakterie, które znane są przyczyną próchnicy zębów i nieświeży oddech.

4. Redukuje nieświeży oddech

Skuteczne pióro zgarniający można usunąć bakterie powodujące zapach.

5. Poprawia ogólny stan zdrowia

Usuwanie bakterii może zapobiegać chorobom dziąseł, próchnicy, i innych warunków w jamie ustnej.

Co jest potrzebne, aby oczyścić swój język?

Istnieje wiele różnych rodzajów narzędzi do wyboru, aby oczyścić swój język. Najczęstszym narzędziem ludzie używają to pióro skrobaki. Wiele też użyć szczotki język chociaż są stosunkowo nowe. czyszczenia języka są narzędzia, które mają małe grzbiety i to pomóc wyciągnąć ją w poprzek języka. skrobak kombinacje Szczotki są również dostępne. Korzystanie z tego narzędzia, zeskrobać podczas szczotkowania. Tongue szczotkowanie i skrobanie są równie skuteczne w zapobieganiu szanse płytki nazębnej. Po czyszczeniu, można wypłukać usta do płukania jamy ustnej.

Jak można oczyścić swój język Right Way?

czyszczenie język jest bardzo łatwe, gdy robisz to we właściwy sposób.

1. Czyszczenie Tongue pomocą pędzla

 • Po szczotkowaniu prawidłowo, skieruj swoją uwagę do swojego języka. Można po prostu użyć włosie szczoteczki do czyszczenia języka.
 • Można również użyć szczoteczki do czyszczenia języka, które mają na dolnej powierzchni.
 • Mikroorganizmów i zapachu nagromadzenie można usunąć przecierając szczoteczkę i delikatnie muskając językiem na wierzchu.
 • Zacznij od czyszczenia tyłu języka i pracy do przodu w kierunku początku ustach.
 • Posmaruj górną powierzchnię języka całkowicie na miękkiej presji i zakończyć proces off spłukując jakiegoś płynu do płukania ust lub wody.

2. Czyszczenie językiem za pomocą skrobaczki

 • Po umyciu, trzymać swój język. Umieścić zaokrągloną końcówkę skrobak delikatnie na tylnej części języka.
 • Jeśli okaże się, dławiąc się być problemem, można rozpocząć w połowie występu.
 • Zacznij od tyłu stopniowo przyzwyczaić się do tego zwyczaju.
 • Umieścić skrobak delikatnie na języku i powoli wyciągnij ją do przodu w kierunku do czubka języka. Zawsze iść z powrotem do końcówki i nigdy nie zrobić to na odwrót.
 • Po zeskrobaniu użyć tkanki lub ściereczkę, aby usunąć zanieczyszczenia zgromadzone na zgarniacza.
 • Powtarzanie tego procesu, dopóki cała powierzchnia języka zeskrobuje. Zazwyczaj skrobanie raz lub dwa razy w obszarze jest wystarczające.
 • Umyć odkurzacza z jakimś mydłem i wodą, wysuszyć i przechowywać go w czystym miejscu.

Naturalnych środków do czyszczenia i dezynfekcji swój język

Oto w jaki sposób można oczyścić swój język naturalny. Te środki do domu do czyszczenia języka są bardzo proste:

1. Czosnek

Wiemy, że czosnek jest przyczyną nieświeżego oddechu i myślę, że nie oczyścić usta. Niezależnie od tych wcześniejszych przekonań, czosnek, gdy spożywane na surowo, można walczyć i niszczyć bakterie na języku, co pozwoli na utrzymanie go w czystości.

2. Sól

Innym dobrym sposobem, aby oczyścić swój język jest użycie soli. Cząsteczki ścierne soli pomoże usunąć martwe komórki i bakterie obecne złe na języku. Wszystko co musisz zrobić, to umieścić trochę soli na języku i delikatnie szczotkować go wokół z pomocą swojej szczoteczki do zębów na minutę lub dwie.

3. Kurkuma

Kurkuma nie jest czymś tylko używamy jako przyprawa, ale może również niesamowite substytut leków antyseptycznych, które można wykorzystać na ustach. Połączyć trochę soku z cytryny i kurkumę, aż konsystencja jest bardzo gęsta. Umieść tę pastę z kurkumy na języku przez około 2 minuty, a następnie przepłukać usta właściwie z jakiegoś letnią wodą.

4. Aloe Vera

Aloes jest dobrze znany z przeciwzapalne i właściwości lecznicze. Można położyć 1 łyżkę tego soku w ustach, by zabić bakterie i zarazki na temat języka lub dziąseł. Świst soku przez kilka minut i umyć usta. Używając ciepłej wody, przepłukać usta.

5. Zioła

Niektóre zioła takie jak mięta, rumianek, szałwia i są znane ze swoich unikalnych właściwościach leczniczych. Take 1 łyżka rumianku, 1 łyżeczka szałwi i 1 łyżeczki mięty. Dodać niewielką ilość kory dębu do tej mieszanki ziół i wypełnić go z około 4 filiżanki bardzo gorącej wody. Należy zachować tę wodę na bok i poczekać, aż ostygnie, a następnie odcedzić wodę. Następnie umieścić łyżkę soli do tej wody. Wszystko co musisz zrobić, to świst ta woda w ustach dwa razy dziennie zaraz po zakończeniu szczotkowania.

Oprócz tych metod czyszczenia języka z nadtlenkiem wodoru i sody może być również wykonane.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka rzeczy, o czyszczenie języka, które powinieneś wiedzieć.

1. Ile razy powinienem czyścić mój język?

Czyszczenie języka powinna odbywać się codziennie, dzięki czemu można stale utrzymywać swoje zdrowie jamy ustnej. Bakterie gromadzi się w jamie ustnej wkrótce po umyciu, więc regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów jest bardzo ważnym krokiem do walki z kwestiami zdrowia jamy ustnej.

2. Czy Tongue Skrobanie bezpieczne?

Jednym z największych problemów jest odruch wymiotny, kiedy skrobanie języka. Aby tego uniknąć, można zeskrobać ze środkowej części języka. Można też przypadkowo przeciąć język ze skrobaczką. Aby uniknąć obrażeń, upewnij się, że skrobak nie mają nierówne krawędzie i upewnij się, że skrobak jest bezpieczny w użyciu.

3. Czy lepiej pędzlem lub Zeskrobać języka?

Korzystanie skrobaczki jest lepsza niż pędzlem od szczotki są bardziej prawdopodobne, aby wywołać odruch wymiotny. Skrobaki pozwalają także rozpocząć czyszczenie od tylnej części języka, bez dotykania wrażliwe podniebienie.

4. Co zrobić jeśli się krzywda podczas czyszczenia mój język?

Jeśli czujesz dyskomfort lub zranić, a następnie trzymać się skrobanie na dzień lub dwa, a następnie spróbuj łagodniejsze podejście.

czyszczenie język jest bardzo prosty proces. Po zwracać uwagę na higienę jamy ustnej, liczba bakterii obecnych w jamie ustnej jest ograniczona. Jest ważne, aby oczyścić swój język i zęby codziennie. Należy również do dentysty na regularne czyszczenie i sprawdzanie.