Jak kontrolować gniew i zrobić sobie spokój

Jest tak wiele rzeczy, które mogą wywołać gniew i wszyscy możemy dostać zdenerwowany i zły na różne rzeczy. Gniew jest normalne emocje i to jest w porządku, aby wyrazić to raz na jakiś czas. Ale jeśli zaobserwowali, że są coraz zły w sprawach błahych lub bez powodu w ogóle, to trzeba pomocy. Ważne jest, aby kontrolować tę emocję w czasie przed przejawia się jakiś stan chorobowy.

Dlaczego należy kontrolować gniew

Gdzie niektórzy ludzie mogą nie wykazywać ich gniew inni mogą być bardzo gwałtowne i pokazać intensywne emocje. Jednak bez względu na to, w jaki sposób reagować, ważne jest, aby pozbyć się tego uczucia, ponieważ z następujących powodów:

  • Złościć na bieżąco może podjąć opłat na zdrowie, a nawet może prowadzić do problemów zdrowotnych. mogą wystąpić problemy z trawieniem, bezsenność, bóle głowy, depresja i inne takie problemy.
  • Przezwyciężanie gniewu jest ważne, gdyż może to zniszczyć lub męczy relacje. Złość może zrobić irracjonalnych rzeczy, powiedzmy raniących słów, czy inne tego typu rzeczy, które wpływają na relacje z drugą osobą. Kiedy ludzie są źli, mogliby powiedzieć pewne rzeczy dla kogoś, kto może je zdenerwowany i może to wpłynąć na ich związek. Stąd też ważne jest, aby kontrolować gniew i pomyśl dwa razy zanim zacznie mówić, gdy jesteś zdenerwowany lub zły.
  • Złość może stracić swoją ostrość, co może negatywnie wpłynąć na pracę.
  • Starzenie się jest naturalnym procesem, ale jest zły większość czasu może zabrać lat od twarzy i sprawi, że wygląda starzej niż w twoim wieku. Szczęśliwy i radosny wygląd sprawia, że ​​osoby młodsze i wyglądać dezaprobatą na twarzy sprawia, że ​​wyglądasz ponad swój wiek.
  • Złość może podjąć opłat na obrazie też. Jeśli nie puścić swój nałóg, może być oznakowany jako zły ptak przez swoich kolegów, przyjaciół lub nawet członków rodziny.

Złość może mieć fizjologiczne, emocjonalne, społeczne i fizyczne skutki dla ciebie. Dlatego ważne jest, aby poskromić swój temperament w odpowiednim czasie. W następnym rozdziale będziemy omawiać kilka skutecznych wskazówek, jak radzić sobie z tym emocji w najlepszy możliwy sposób.

Porady kontrolować swój gniew

Poniżej kilka skutecznych wskazówek Anger Management, które można wypróbować, jeśli masz zły w kwestiach trywialnych.

1. Show Your Anger

Jeśli istnieje coś, co czyni pan wściekły, należy wyrazić to, bo butelkowania swoje uczucia mogą szkodzić zdrowiu. Jest to bardzo normalne być zdenerwowany lub zły na coś, ale co ważniejsze jest channelize te emocje w pozytywny sposób. Może to pomóc w lepszym uczucie i nie obwiniać innych za swoje uczucia.

2. Sweat it Out

Jednym z najlepszych sposobów, aby kontrolować swój gniew jest wypracowanie. Oddając w jakiejś aktywności fizycznej jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów na upust negatywne emocje z systemu. Kiedykolwiek denerwować się o coś, spróbuj niektóre ćwiczenia rozciągające, praktyka jogi, albo uciekać.

3. Pomyśl zanim Mów

Raniące słowa mogą zrobić więcej szkody osobie niż jakiejkolwiek fizycznej krzywdy. Dlatego nie ważne jak szalony lub zły jesteś, upewnij się, zebrać myśli i zastanowić przed wami coś zupełne złe. To może pomóc kontrolować swój gniew i nie stracić go na kogoś.

4. Liczba do 10

Jeśli coś lub ktoś cię zdenerwować, bez wątpienia, będzie zły. Bu ten wybuch gniewu zwykle trwa tylko dwie sekundy. Jeśli nie chcą pokazać swój gniew, policz do 10. Może rzeczywiście odłożyć swój gniew i może pomóc myśleć zdrowo i robić rzeczy racjonalnie. Jest to świetny sposób nie robi rzeczy w ferworze. Można nauczyć ten zwyczaj do swoich dzieci, a także pomóc im kontrolować swój gniew.

5. Oddychaj

Kiedy jesteś zły twoi wzrasta tętno. Jeśli jednak kontrolować swój oddech lub dostać go z powrotem do normalnego poziomu, będziesz mógł zarządzać swoją złość dobrze. Głębokie ćwiczenia oddechowe są idealne dla uspokojenia, ponieważ mogą one pomóc Ci swój oddech z powrotem do normalnego poziomu. Skupiając się na oddychaniu pomaga również w przydzielania kanałów energii, co z kolei może pomóc Ci się zrelaksować.

6. spędzić trochę czasu w samotności

Czasem życie staje się tak stresujące, że nasza frustracja przeradza się w gniew. Jednakże, jeśli wziąć kilka cichych chwil się na własną rękę lub na relaks, może pomóc Ci wiele problemów w zarządzaniu gniew i stres. Wyjąć trochę czasu, myśleć o tym, co trzeba zrobić, a następnie zaplanować ją odpowiednio. Tutaj przerwę znaczy trochę czasu wolnego sytuacji i pomyśleć, co można zrobić. Odchodząc od scenariusza i myślenia lub rozmyślałem nad może pomóc odzyskać swoją perspektywę i radzić sobie z tym, co może być wprowadzenie cię wcześniej.

7. Znajdź rozwiązanie

Większość czasu gniewu może doprowadzić do niedostatku prawdopodobnego rozwiązania. Dlatego najlepszym sposobem, aby puścić tę emocję jest poprzez ustanowienie możliwe rozwiązania problemów, które mogą być pojawiają się złość na pierwszym miejscu. Jeśli pokój jest brudny, co jest przyczyną można zwariować, czystość pokoju lub poprosić kogoś, kto zrobi to za Ciebie.

8. puścić Grudge

Gdy ktoś cię rani lub zrobił źle dla ciebie, bez wątpienia będziesz zły. Są szanse, że przyzwyczajenie nawet rozmawiać z tą osobą. Ale jeśli myślisz, że zdrowo, zdasz sobie sprawę, że nie mówi do tej osoby nie może być czyni cię szczęśliwym. będziesz zdenerwowany. Więc puścić żal ani żadnych zle uczucia, ponieważ te uczucia robią żadnej szkody dla osoby, z którą są raczej zły wpływ na ciebie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybaczyć i zapomnieć.

9. Nie należy obwiniać innych

Prawie wszyscy z nas mają tendencję do krytykowania lub obwiniania innych za nasze własne wady i skierować nasz gniew w stosunku do nich. Jednak to nie rozwiązuje problemu, a to pogłębia je. Tak więc, nauczyć się akceptować swoje wady lub usterki. Przestań być zły albo krzyczą na innych dla własnych błędach. Bądź na własną rękę przez jakiś czas i szukać rozwiązań.

10. Metody relaksacyjne Try

Każdy czuje spokój lub zrelaksowany wykonywanie pewnych czynności. Dowiedzieć się, co sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy i gdy gniew uderza cię, spróbuj i inwestować swój czas robi swoje ulubione aktywności.

11. Talk About Your Anger

to jest w porządku, jeśli masz zły. Nie musisz czuć się winny. Jest to normalne, ludzkie emocje, które czasami mogą wymknąć się spod kontroli. W celu kontrolowania tej emocji, ważne jest, aby przyjąć ją jako pierwszy. Zebrane swój gniew i zamiast krzyczeć na kogoś, być cicho przez chwilę i podziel się swoimi uczuciami z najbliższymi.

12. Sen

Uzyskać wystarczającą spać w nocy i odpoczynku w ciągu dnia, jeśli to możliwe. Czasem brak snu i wypoczynku mogą emocje wariuje, co może również prowadzić do problemów gniew. Wystarczającej ilości snu jest jedną z idealnych sposobów radzenia sobie z gniewem w ciąży.