Jak čistit svůj jazyk správně a rychle

Jazýček má největší množství bakterií ve srovnání s ostatními částmi úst. Nicméně, většina lidí nemá mít čas vyčistit svůj jazyk. Čištění jazyka vám pomůže vyhnout se zubní kaz, zápach z úst, a mnoho dalšího.

Proto je důležité pravidelně čistit váš jazyk?

V průběhu doby, odumřelé buňky, bakterie a nečistoty mohou vybudovat na jazyku a způsobit špatný dech. Udržet si jazyk v čistotě je důležité, protože:

1. zlepšuje vzhled svého jazyka

Když tam je vybudovat přebytku trosek, váš jazyk by mohl začít s bílou vzhled. Když ji čistit každý den, tento povlak může být odstraněn.

2. Zlepšuje vaší chuti

Čištění jazyk může zlepšit svůj smysl pro chuť. Váš jazyk bude schopen rozlišit různé pocity lépe.

3. Odstraňuje bakterie

Čištění jazyk každý den snižuje mutans streptokoky a laktobacily bakterie, které jsou známé, které způsobují zubní kaz a zápach z úst.

4. Snižuje zápach z úst

Efektivní pero škrábání může odstranit zápach způsobují bakterie.

5. Zlepšuje celkový zdravotní stav

Odstranění bakterií může pomoci zabránit onemocnění dásní, dutin a další podmínky v ústech.

Co je potřeba vyčistit jazyk?

Existuje mnoho různých typů nástrojů z čeho vybírat na čištění jazyka. Nejběžnějším nástrojem lidí používá je pero-škrabky. Mnozí také použít jazyk kartáče i když jsou relativně nové. Tongue čističe jsou nástroje, které mají malé hřebeny a tato pomoc, aby ji vytáhnout přes jazyk. Škrabka štětky kombinace jsou také k dispozici. Pomocí tohoto nástroje můžete skřípání zatímco vy čistit. Jazyk kartáčování a škrábání jsou stejně účinné, aby se zabránilo šance na plaku. Po vyčištění, mohli byste vypláchnout ústa ústní vodou.

Jak můžete vyčistit svůj jazyk tou správnou cestou?

Čištění jazyka je velmi snadné, když to udělat správným způsobem.

1. Čištění Tongue štětcem

 • Po řádné čištění, obrátit vaši pozornost k jazyku. Můžete jednoduše použít štětiny kartáčku na čištění jazyka.
 • Dalo by se použít i zubní kartáčky, které mají jazyk čisticí prostředky na spodní ploše.
 • Sterilita a zápach vybudovat lze odstranit poklepáváním kartáček na zuby a pečlivě čistit jazýček na vrcholu.
 • Vycházet z čištění na zadní straně jazyka a pracovat směrem k začátku úst.
 • Kartáč horní plochy pera zcela na měkkém tlaku a dokončení procesu z propláchnutím s nějakou ústní vodou nebo vodou.

2. Čištění svým jazykem pomocí škrabky

 • Po kartáčování, držet svůj jazyk ven. Umístěte zaoblené konec škrabky jemně na zadní části jazyka.
 • Pokud zjistíte, říhání být problém, pak můžete začít ve středu jazyka.
 • Startovat ze zadních postupně, jak si zvyknout na tento zvyk.
 • Umístěte stěrač jemně na jazyku a pomalu jej vytáhnout dopředu ve směru ke špičce jazyka. Vždy jít zezadu ke špičce a nikdy to udělat opačně.
 • Po škrábání, použít tkáň nebo žínku k odstranění odpadu shromážděné na škrabáku.
 • Tento postup opakujte, dokud nebude poškrábaný celý povrch jazyka. Obvykle, škrábání jednou nebo dvakrát v prostoru je dostačující.
 • Umýt čistič s některými mýdlem a vodou, usušit a uložit jej v čistém prostředí.

Přírodní prostředky čistit a dezinfikovat váš jazyk

Zde je, jak můžete vyčistit jazyk přirozeně. Tyto domácí opravné prostředky k čištění jazyka jsou velmi jednoduché:

1. Česnek

Víme, že česnek je důvodem pro zápach z úst a myslím, že nemají čistit ústa. Bez ohledu na to z těchto dřívějších přesvědčení, česnek, když syrova, může bojovat a zničit bakterie na jazyku, a tak udržuje v čistotě.

2. Sůl

Dalším dobrým způsobem, jak vyčistit váš jazyk je pomocí soli. Brusné částice soli pomůže odstranit odumřelé buňky a špatné bakterie přítomné na jazyku. Jediné, co musíte udělat, je dát trochu soli na jazyku a jemně potřete ji kolem s pomocí svého zubního kartáčku pro jednu nebo dvě minuty.

3. kurkuma

Kurkuma není jen něco, co používají jako koření, ale také to může udělat úžasné náhradu za antiseptické léky, které můžete použít pro vaše ústa. Zkombinovat trochu citronové šťávy a kurkuma, dokud se konzistence je velmi pastózní. Dej to kurkuma pasty na jazyku po dobu asi 2 minut a poté vypláchněte ústa správně s trochou vlažné vody.

4. Aloe Vera

Aloe vera je dobře známý pro své protizánětlivé a léčivé vlastnosti. Můžete si dát 1 polévková lžíce této šťávy v ústech zabít bakterie a bakterie na jazyku nebo dásní. Svištění šťávu po dobu několika minut a umýt si ústa. Teplou vodu, vypláchněte ústa.

5. Byliny

Některé byliny, jako je máta, heřmánek, šalvěj a jsou známé pro své jedinečné léčivé vlastnosti. Vezměte 1 polévková lžíce heřmánku, 1 lžička šalvěje a 1 lžičky máty. Přidejte malé množství dubové kůry do této směsi bylin a naplňte ji asi 4 šálky velmi horké vody. stranou držet tuto vodu a čekat, až vychladne a pak se přefiltruje vodu. Pak dal lžíci soli v této vodě. Jediné, co musíte udělat, je svištění tato voda v ústech dvakrát denně ihned po dokončení čištění.

Na rozdíl od těchto metod čištění jazyk s peroxidem vodíku a sody může také být provedeno.

Často kladené otázky

Zde jsou některé věci, o jazyku čištění, které byste měli vědět.

1. Kolikrát mám čistit můj jazyk?

Čištění jazyka by mělo být provedeno každý den, takže můžete trvale udržet si zdraví ústní dutiny. Bakterie se hromadí v ústech brzy po kartáčování, takže pravidelné kartáčování a používání dentální nitě je velmi důležitý krok v boji off ústní zdravotní problémy.

2. Je Tongue Škrábání bezpečné?

Jednou z největších obav je říhání při škrábání jazyk. Aby k tomu nedošlo, mohl byste skřípání od poloviny jazyka. Dalo by se také náhodně snížit jazyk se škrabkou. Aby nedošlo ke zranění, ujistěte se, že škrabák nemá žádné nerovné hrany a ujistěte se, že stírač je bezpečná.

3. Je lepší Kartáč nebo škrabkou na jazyk?

Pomocí škrabky je lepší než štětec, protože kartáče jsou s větší pravděpodobností způsobit říhání. Škrabky také umožňují spustit čištění ze zadní části jazyka, aniž byste se dotkli citlivé střechy úst.

4. Co dělat, když jsem se zraní při čištění můj jazyk?

Pokud máte pocit, nepříjemné pocity nebo ublížit, pak odložit škrábání na den nebo dva a pak se pokusit jemnější přístup.

čištění jazyk je velmi jednoduchý proces. Když budete dávat pozor na vaší ústní hygieny, počet bakterií přítomných v ústech se sníží. Je důležité, že jste čistí jazyk a zuby každý den. Také byste měli vidět zubaře pro pravidelné čištění a prohlídky.