İyi için sigara alışkanlığı tekmeleme için ipuçları: sigarayı bırakma Nasıl

Hepimiz sigaranın sağlık risklerini biliyorum, ama bu hiç kolay alışkanlık tekme yapmaz. Eğer bir genç içen veya bir ömür boyu paketi Günde bir sigara içen olsun, bırakma gerçekten zor olabilir. sigarada bulunan nikotin, sizin bakış artırmak stres rahatlatmak ve gevşemek için hızlı ve güvenilir bir yol sunar. Başarıyla sigarayı bırakmak için, davranışını değiştirmek ve nikotin yoksunluk semptomları ile baş değil, aynı zamanda ruh halini yönetmek için daha sağlıklı yollar bulmak değil sadece gerekecektir. Doğru oyun planı ile olsa da, sen bağımlılığı kırmak ve iyiliği için bağımlılığından kurtulacak milyonlarca insanı katılabilir.

Neden bu kadar zor sigarayı bırakmak nedir?

Tütün Sigara fiziksel bağımlılık ve psikolojik alışkanlık hem de. sigara nikotini geçici ve bağımlılık düzeyi sunduğunu. nikotinin düzenli düzeltme vücudunuzun fiziksel yoksunluk belirtileri ve istek yaşamaya neden olacağını ortadan kaldırmak. nikotinin beyin üzerinde iyi bir etki düşündüğümüzden, ayrıca hatta sıkıntı, stres, depresyon, anksiyete veya karşılamanın bir yolu olarak sigara alışmış olabilir.

Aynı zamanda, sigara eylemi günlük ritüel olarak işlemiş. Veya uzun bir günün sonunda işten eve giderken sırasında iş veya okul bir mola çekerken, sabah kahvesi ile bir sigara içmek etmesi otomatik bir tepki olabilir. Belki arkadaşları, aile üyeleri ve arkadaşları duman ve onlarla ilişki yolu parçası haline gelmiştir.

Başarıyla sigarayı bırakmak için, bağımlılık ve alışkanlıkları ve onunla birlikte gitmek rutinleri hem de gerekecektir. Ama bu yapılabilir. Stratejilerinin doğru destek ve kombinasyon ile, herhangi bir sigara içen çıkmak olabilir – denenmiş ve daha önce birçok kez başarısız olmuş olsa bile.

Kişisel sigarayı bırakma planı

Bazı sigara içen başarıyla soğuk hindi giderek çıkın, çoğu insan yolda kendilerini tutmak için bir plan iyi iş yapar. İyi bir plan sigarayı bırakma kısa vadede kafa ve tekrarlamasının önlenmesinde uzun vadeli meydan hem giderir. Aynı zamanda özel ihtiyaçlarına ve sigara alışkanlıkları uygun olmalıdır.

Eğer bir sigara ve neden için hayatınızı çağrısının hangi anlar vardır sigara içen ne tür düşünmek için zaman ayırın. Bu ipuçları, teknikler veya terapiler sizin için en faydalı olabilen tanımlamak için yardımcı olacaktır.

Bu çok kötü bir bağımlılık mı (bir paketten günde birden fazla)? Ya da bir sosyal sigara içen daha vardır? Basit bir nikotin bandı işi yapar mı?

Eğer sigara ile ilişkilendirmek orada belirli etkinlikler, yerler ya da insanlar mı? Her öğünde duman ihtiyacı hissediyor musunuz?

Stresli veya aşağı hissettiğinde sigara için ulaşmak musunuz? Ya da sigara kullanımı, alkol veya kumar gibi diğer bağımlılık, bağlı olduğu?

senin sigara tetiklediğini belirleyin

Kendini çıkmak yardım etmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri belirli durumlara, etkinlikler, duygu ve insanlar da dahil olmak üzere, içmek isteyecek hale şeyleri tespit etmektir.

Bir özlem günlük tutun

Bir özlem dergi size desenleri ve tetikleyiciler üzerinde sıfır yardımcı olabilir. bir hafta kadar da çıkmak tarihine kadar geçecek için, sigaranın bir günlük tutun. Bir sigara istemek, her gün anları Not:

 1. Ne zamandı?
 2. (1-10 ölçeğinde üzerine) özlem nasıl yoğundu?
 3. Ne yapıyordun?
 4. Kiminleydin?
 5. Nasıl hissettiğini?
 6. Nasıl sigaradan sonra hissettiniz?

Eğer hoş olmayan veya ezici duygular rahatlatmak için Sigara kullanıyor musunuz?

Böyle stres, depresyon, yalnızlık, korku ve anksiyete gibi yönetme hoş olmayan duygular yetişkin duman en yaygın nedenlerinden bazılarıdır. Eğer kötü bir gün olduğunda sigaralar tek arkadaşın olduğu gibi, bu görünebilir. sigaralar sağlamak olduğu kadar konfor gibi olsa da, bu kontrol altında hoş olmayan duygular tutmak için sağlıklı (ve daha etkili) yolları olduğunu hatırlamak önemlidir. Bunlar, egzersiz, meditasyon, duyusal gevşeme stratejileri kullanarak ve basit nefes egzersizleri uygulamak içerebilir.

Birçok kişi için, sigarayı bırakma önemli bir özelliği sigara olmadan bu zor duyguları işlemek için alternatif yollar bulmaktır. sigaralar artık hayatının bir parçası olduğunda bile, sizi istenir olabilir ağrılı ve hoş olmayan duygular hala kalacaktır geçmişte duman. Yani, sen stresli durumlara ve normalde bir sigara için ulaşan olurdu günlük tahrişleri ile başa niyetinde farklı şekillerde düşünmeye biraz zaman ayırmaya değer.

ortak tetikler önlemek için ipuçları

Alkol. Onlar içerken Birçok kişi sigaranın bir alışkanlığı var. İPUCU: alkolsüz içecekler geçmek ya da içeride sigara yasak olduğu yerlerde yalnızca içilir. Alternatif olarak, bir kokteyl sopa üzerinde çiğneme veya saman emmeye, fındık meze deneyin.

Diğer sigara. Arkadaşlar, aile ve iş arkadaşları çevrenizdeki duman, o çıkmak veya nüks önlemek için iki kat zordur. İPUCU: Sizin sosyal çevreler size alışkanlıkları böylece bırakma kararınızda hakkında konuşmak değişiyor biliyorum gerekir. Onlara onlarla araba ya da birlikte bir kahve molası olduğunuzda duman mümkün olmayacaktır bildirin. İşyerinizde, sadece sigara içenler ile tüm kahve molalar yerine başka bir şey yapmak ya ile araları olması sigara içmeyen bulmuyorum.

Yemekten sonu. Bazı sigara içenler için bir yemek biten aydınlatma yukarı ve yıldırıcı görünebilir bundan vazgeçmeye de umudu anlamına gelmektedir. İPUCU: Böyle bir parça meyve, bir (sağlıklı) tatlı, çikolata bir kare veya sakız bir sopa olarak şeyle bir yemekten sonra o anı değiştirin.

Nikotin geri çekme semptomları ile başa çıkmak

Sigarayı bırakmak kez vücut nikotin geri çekildiği için, fiziksel belirtilerin bir dizi yaşayacaksınız. Nikotin yoksunluk genellikle son sigaranın bir saat otuz dakika içinde başlayan ve yaklaşık iki ila üç gün sonra zirve, çabuk başlar. Yoksunluk belirtileri birkaç hafta, birkaç gün sürmesi ve kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Ortak nikotin yoksunluk belirtileri şunlardır:

 1. Sigara istek
 2. Sinirlilik, öfke veya öfke
 3. Anksiyete veya sinirlilik
 4. Konsantrasyon zorluğu
 5. Huzursuzluk
 6. Iştah artışı
 7. Baş ağrısı
 8. Uykusuzluk hastalığı
 9. Titremeler
 10. Artan öksürme
 11. yorgunluk
 12. Kabızlık veya mide
 13. Depresyon
 14. Azalmış kalp hızı

Bu yoksunluk belirtileri olabileceğinden Tatsız, sadece geçicidir. toksinler vücudunuzdan atılır gibi onlar birkaç hafta içinde daha iyi olacaktır. Bu arada, arkadaşları ve ailesi her zamanki kendini olmalı ve onların anlaşılması için sormaz bildirin.

sigara istek yönetme

sigara tetikler kaçınmak içme dürtüsüne azaltmaya yardımcı olacaktır, ancak istek tamamen önlemek mümkün değil. Eğer yanar özlem geçmek ve oturup beklemek çalışacağız hatırlamak cazip konum eğer öyleyse Ancak sigara istek, uzun sürmez. Ayrıca önceden hazırlanacak yardımcı olur. pes önlemeye yardımcı olur istek ile başa çıkmak için bir plan olması.

Kendini karıştırmak. Yemekler, TV’yi açmak mı, bir duş alın ya da bir arkadaşınızı arayın. Etkinlik sürece sigara aklını alır gibi önemli değildir.

Eğer neden ayrıldığını kendinize hatırlatın. , Bırakma sağlık yararları, gelişmiş bir görünüm, para biriktiriyoruz ve gelişmiş özgüven dahil için sebepler odaklanın.

Cazip bir durumdan çıkmak. Nerede olduğunu ya da ne özlem tetikliyor olabilir yapıyoruz. Eğer öyleyse, sahne bir değişiklik tüm fark yaratabilir.

Kendini ödüllendir. Senin zaferler güçlendirin. Eğer bir özlem karşı zafer zaman, kendinizi motive kendinizi tutmak için bir ödül verir.

Sigarayı bıraktıktan sonra kilo artışı önleme

Sigarayı bırakmak ne zaman Kilo artışı ortak bir endişe kaynağıdır. Bazı insanlar bile çıkmak için değil bir neden olarak kullanıyoruz. Yaklaşık beş pound ortalama – – bu çok sigara Sigarayı bırakmanın altı ay içinde kilo doğru olsa da, kazanç genellikle küçüktür ve o ilk kazanç zamanla azalır. Birkaç ay için fazladan birkaç sterlin taşıyan sigara irade olarak kalbin kadar zarar vermez hatırlamak önemlidir. Sigarayı bıraktığını Ama kilo kaçınılmaz DEĞİLDİR.

Sigara iştah kesici görevi görür. Ayrıca koku ve tat alma duyunuzu azaltır. Yani, bıraktıktan sonra, iştahın artması olasıdır ve gıda daha çekici görünecek. Eğer sağlıksız konfor gıdalar yeme ile sigaranın ağız haz değiştirirseniz Kilo artışı da olabilir. Bu nedenle, stres ve diğer hoş olmayan duygular yerine akılsız, duygusal yeme ile başa çıkmak için başka, sağlıklı yollar bulmak önemli.

Kendini Terbiye. Bunun yerine, sinirli veya depresif vurguladı hissediyorum zaman sigara ya da gıda dönerek, kendini yatıştırmaya yeni yollar öğrenirler.

Sağlıklı, çeşitli yemekler yiyin. Meyve, sebze ve sağlıklı yağlar bol yiyin. Şekerli yiyecekler, gazlı içecekler, kızarmış ve hazır yemek kaçının.

Bolca su iç. Olarak en az altı sekiz adet 8 oz İçme. Aç değilken gözlük yemekten tam ve keepyou hissetmenize yardımcı olacaktır. Su ayrıca vücudun toksinleri atar yardımcı olacaktır.

Yürüyüşe çık. Bu sadece kalori yakmak ve kilo kapalı tutmaya yardımcı olacaktır, ama aynı zamanda sigara yoksunluğuna eşlik eden stres ve hayal kırıklığı duygusu hafifletmeye yardımcı olacaktır.

Suçluluk ücretsiz gıdalar atıştırın. İyi seçimler şekersiz sakız, havuç ve kereviz veya dilimlenmiş dolmalık biber veya JICAMA sayılabilir.

İlaç ve tedavi istifa yardımcı olmak

Başarıyla sigarayı bırakmak için insanlara yardımcı oldu birçok farklı yöntem vardır. Sen Deneyinilk yöntemle başarılı olabilir. Daha olasılıkla, sizin için en uygun olanları bulmak için farklı yöntemler bir dizi ya da tedaviler bir arada denemek zorunda kalacaktır.

İlaçlar

Sigarayı bırakma ilaçları yoksunluk semptomlarını hafifletmek ve istek azaltmak ve doktorunuz tarafından takip kapsamlı sigarayı bırakma programının bir parçası olarak kullanıldığında en etkili olabilir. seçenekleriniz hakkında ve bir sigara karşıtı ilaç sizin için doğru olup olmadığını doktorunuzla konuşun. ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) seçeneklerdir onaylı:

Nikotin replasman tedavisi. Nikotin replasman terapisi, nikotin sakızı, yama, pastil, soluma ya da burun spreyi gibi diğer nikotin ikame ile “yerine” sigaraları içerir. Bu katran ve sigara bulundu zehirli gazlar olmadan yoksunluk semptomlarının bazı rahatlatmak için vücuda nikotin küçük ve istikrarlı dozlarda sunarak çalışır. Bu tür tedaviye sigara psikolojik bağımlılığı kırma odaklanmak yardımcı olur ve yeni davranışları öğrenme ve baş etme becerilerinin konsantre kolaylaştırır.

Sigara nikotin ilaç. Bu ilaçlar size nikotin kullanmadan istek ve yoksunluk belirtilerini azaltarak sigarayı bırakmasına yardımcı. Örneğin bupropion (Zyban) ve vareniklinin (Champix) halinde ilaçlar, kısa süreli kullanım için tasarlanmıştır.

Alternatif terapiler

Bir tavsiye için doktorunuza danışın ya da her alanda kalifiye profesyoneller bulmaya yardımcı olması için aşağıda Kaynakları ve Referanslar bkz: Eğer nikotin replasman tedavisi veya reçeteli ilaçlar içermeyen sigarayı bırakmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Hipnoz – iyi sonuçlar üretmiştir popüler bir seçenek. Eğer sigarayı bırakmak ve sigara karşı negatif duygular artırmak için Bağlılığından güçlendirmek önerilerine açık olan bir derin rahat durumuna alarak size sahne hypnotists, hipnoz eserlerden görmüş olabilirsiniz şey unutun.

Akupunktur – bilinen en eski tıbbi tekniklerinden biri, akupunktur vücut dinlenmek izin endorfin (doğal ağrı kesiciler) salınmasını tetikleyerek çalıştığına inanılmaktadır. Bir sigara bırakma yardım olarak, akupunktur sigara yoksunluk semptomlarını yönetmede yararlı olabilir.

Davranışsal Terapi – Nikotin bağımlılığı sigara karışan alışılmış davranışları (ritüelleri) ile ilişkilidir. Davranış terapisi yeni başa çıkma becerileri öğrenme ve bu alışkanlıkları kırma odaklanır.

Motivasyon Tedaviler – Kendi kendine yardım kitapları ve internet siteleri sigarayı bırakmak için kendinizi motive etmek için çeşitli yollar sağlayabilir. İyi bilinen bir örnek parasal tasarruf hesaplarken. Bazı insanlar kurtaracak ne kadar para hesaplayarak sadece çıkmak için motivasyon bulmak mümkün olmuştur. Bir yaz tatiline ödemek için yeterli olabilir.

Eğer kayma veya nüks yapmanız gerekenler

Çoğu insan bu alışkanlıktan kurtulmak adına önce birkaç kez sigarayı bırakmak için, böylece tekrar sigaraya başlama kendinize dövmüyorum deneyin. senin hatadan öğrenerek bir canlanma içine nüks çevirin. Tekrar sigara başladı hemen önce ne olduğunu analiz edin koştu tetikler veya sorunlu noktaları belirlemek ve bunları ortadan kaldıran yeni bir sigarayı bırakma plan yapın.

Bu bir kayma ve relaps arasındaki farkı vurgulamak için de önemlidir. Eğer hata gelerek sigara varsa, geri vagona alamayan anlamına gelmez. Sen kayma öğrenmeye seçme ve zor denemek için motive izin veya geri sigara alışkanlığı gitmek için bir bahane olarak kullanabilir edebilirsiniz. Ama seçim sizin. Bir kayma tam gelişmiş relaps dönüşmesini zorunda değildir.