11 Wskazówki dietetyczne do łagodzenia zaparć i poprawić wypróżnienia

Według badań przeprowadzonych w 2015 roku, około 14 procent mieszkańców miast stoją konsekwencje niezdrowego i siedzący tryb życia w postaci zaparć. Niektórzy uciekają się do popping pigułki na gładszą porannego rytuału, a następnie są tacy, którzy idą do zabiegów takich jak lewatywy do ulgi. Oto dobra wiadomość. Z prostych yogasanas, zmiany diety i ajurwedy, można naprawić system jelit bez konieczności przeżyć ubocznych skutków popping pigułki lub zbędnych zabiegów.

Z różnych systemów działa w ścisłej współpracy ze sobą, prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i układu wydalniczego wspomaga dostarczanie substancji odżywczych i zwiększa nasz poziom energii poprzez eliminację toksyn, lub mala jak knownin Ayurveda, pozostawiając jedno uczucie świeże, lekkie, świadome i bardziej skoncentrowany. Można poprawić wypróżnienia na dwóch frontach: fizycznych i dietetycznych.

Na poziomie fizycznym i strukturalnych, można ćwiczyć kilka prostych asan , które ułatwiają wypróżnienia. Gaurav Verma, Dyrektor Regionalny na Sri Sri Yoga, a starszy Art of Living nauczyciela, daje nam kilka asan i pranajamy, które mogą być praktykowane w celu łagodzenia zaparć i gazu i pracować jelit. Należą Katichakrasana lub stojącej Spinal Twist, ardha Matsyendrasana lub siedzącej Half Spinal Twist, Shishuasana lub dziecka Pose, Malasana lub Garland Pose i Pawan muktasana lub wiatru łagodzeniu Pose.

Można też ćwiczyć następujące pranajamy lub ćwiczenia oddechowe dla sprawnego wydalania: Agnisar pranajamę (powinno to być wyciągnięte z ekspertem jogi), oddychania torem przeponowym, bóle brzucha oddychanie i Apaan Mudra.

Dlaczego ważne jest jedzenie w prawo?

„Po żołądek zepsuje, co jesz, twój jelito cienkie absorbuje większość składników odżywczych do krwi”, wyjaśnia Verma. „Reszta przechodzi niestrawione do jelita grubego i ostatecznie z organizmu jako odpady. Łatwość, z jaką twój jelita grubego lub okrężnicy, komunikaty te odpady w dużej mierze zależy od tego, co jeść i pić. Najlepsze pokarmy do jedzenia zdrowych wypróżnień to te, które są bogate w błonnik. obecność błonnika może przyspieszyć czas pasażu i czerpać wodę w okrężnicy, co powoduje miękkie, puszyste stolce, które są łatwe do przekazania,”wyjaśnia.

Dieta Porady dla płynniejszy funkcji jelit

 1. Owoce i warzywa, takie jak papai, pomarańczy, fasola, szparagi i są dobre i ułatwić poruszanie się w jelicie.
 2. Picie soku z cytryny zmieszany z ciepłą wodą w godzinach porannych jest przydatna w oczyszczeniu jelita.
 3. Rozwijać regularny nawyk jedzenia i żuć jedzenie prawidłowo przed połknięciem. Stare dobre rady o jedzeniu dużo liściastych warzyw i sałatek nadal posiada.
 4. Używanie przypraw jak nasiona karambol, kminek, czarny pieprz i kardamon nie tylko dodaje smaku do naczynia, ale także ułatwia prawidłowe przyswajanie i wydalanie odpadów.
 5. Należy unikać spożywania smażonych potraw i warzyw takich jak kapusta, kalafior, ziemniaki i orzechy nerkowca podobnych.
 6. Unikaj palenia, kawy i alkoholu.

Oto kilka domu środków na celu ułatwienie wypróżnienia, jak sugeruje dr Nibin, Sri Sri Ayurveda Konsultant:

 1. Mają mieszankę 10 g ajamoda proszku, suchego imbiru i maślanka codziennie.
 2. Jeść dojrzałe mango w nocy po posiłkach.
 3. Wypić szklankę mleka po dojrzałe mango w nocy.
 4. Mają namoczone nasiona kozieradki lub namoczone zielone gramy każdego ranka.
 5. Mając podudzie liści curry może naprawdę pomóc. Można nawet zrobić curry z użyciem liści przetargu Aragwadha drzewa lub Purging Fistula drzewa i mieć go jako część posiłku, aby uniknąć zaparć.

Te proste dieta poprawek z pewnością uczynić życie znacznie łatwiejsze. Poza tym, tu jest dodatkowa wskazówka – zrobić delikatne ruchy w dół na brzuchu i brzuch prawo przed przejściem jelita, może czynić cuda.