11 Diyet İpuçları Kabızlık rahatlatmak ve Bağırsak Hareketleri Artırmak İçin

Bir araştırmaya göre kentlilerin yaklaşık yüzde 14 kabızlık şeklinde sağlıksız ve hareketsiz yaşam tarzının sonuçlarını karşı karşıya, 2015 yılında gerçekleştirdi. daha pürüzsüz bir sabah ritüeli için hap ve sonra rahatlaması için bir lavman gibi tedaviler için gitmek başkaları da vardır Bazı çare. İşte bazı iyi haber. Basit yogasanas, diyet değişiklikleri ve Ayurveda ile, haşhaş hapları veya gereksiz tedavilerin yan etkileri yoluyla yaşamak zorunda kalmadan bağırsak sistemini çözebilirsiniz.

Farklı sistemler birbirleri ile yakın koordinasyon içinde çalıştığı için, sindirim sistemi ve boşaltım sisteminin düzgün işleyen besin kaynağı yardımcı ve toksinleri veya ortadan kaldırarak bizim enerji düzeylerini artırır mala taze, hafif, farkında bir duygu bırakarak Ayurveda knownin olarak ve daha duruldu. Fiziksel ve diyet olmak üzere iki cephede bağırsak hareketlerini artırabilir.

Fiziksel ve yapısal seviyede, birkaç basit pratiği yapabileceğiniz asanalardan bağırsak hareketini kolaylaştırır. Gaurav Verma, Sri Sri Yoga Bölge Direktörü ve öğretmen Yaşam üst düzey Sanat, bize kabızlık ve gaz rahatlatmak ve bağırsakları kadar çalışmak pratik olabilir asanas ve Pranayamas bazı verir. Bu duruşu, Malasana veya Garland poz ve Pawan Muktasana veya rüzgar rahatlatma poz Katichakrasana veya Daimi spinal Twist Ardha Matsyendrasana veya Oturma Yarı spinal Twist Shishuasana veya Çocuk içerir.

Ayrıca düzgün atılımı için aşağıdaki pranayamas veya nefes egzersizleri yapabilirsiniz: Agnisar Pranayama (bu yoga uzmanı öğrenmiş olmalıdır), diyafram nefesi, Karın Nefes ve Apaan Mudra.

Neden doğru gıda önemlidir?

“Miden tüketmek ne yıkar sonra, ince bağırsak kan dolaşımına besinlerin çoğu emer”, Verma açıklıyor. “Dinlenme atık olarak vücudun dışına sonunda sizin kalın bağırsakla sindirilmemiş geçer ve. Sizin kalın bağırsak veya kolon, bültenleri bu atıklar büyük ölçüde yemek ve içmek bağlıdır kolaylığını. En iyi gıdalar sağlıklı bağırsak hareketleri için yemek lif içeriği yüksek olan olanlardır. lifi varlığı geçiş süresi hızlandırabilir ve geçmek kolaydır yumuşak, kabarık dışkı yol açacak şekilde kolon içine su çekmek,” diye açıklıyor.

pürüzsüz bağırsak fonksiyonu için Diyet ipuçları

 1. papaya, portakal, fasulye ve kuşkonmaz gibi Meyve ve sebzeler iyi ve bağırsak hareketi kolaylaştırır.
 2. Sabah ılık su ile karıştırılarak limon suyu İçme bağırsağın temizlenmesi faydalıdır.
 3. Düzenli beslenme alışkanlığı geliştirin ve yutmadan önce yemeğini düzgün çiğnemek. yapraklı sebzeler ve salatalar bol yeme konusunda eski güzel tavsiye hala geçerli.
 4. karambol tohumu, kimyon, karabiber ve kakule gibi baharatlar kullanarak değil sadece yemeğin lezzet katar hem de uygun asimilasyonunu ve atık atılımını kolaylaştırır.
 5. Kızarmış gıdalar ve kaju fıstığı gibi lahana, karnabahar, patates ve fındık gibi sebzelerin tüketimi kaçınılmalıdır.
 6. sigara, kahve ve alkol kullanmayın.

Dr Nibin, Sri Sri Ayurveda Danışman tarafından önerildiği gibi İşte bağırsak hareketini kolaylaştırmak için bazı ev ilaçları şunlardır:

 1. ajamoda toz, kuru zencefil 10 gramlık bir karışımı var ve her gün ayran.
 2. Yemeklerden sonra geceleri olgunlaşmış mango yiyin.
 3. Geceleri olgunlaşmış mango yaptıktan sonra bir bardak süt iç.
 4. batırılmış çemen tohumu veya ıslanmış yeşil gram her sabah var.
 5. Having baget yaprak köri gerçekten yardımcı olabilir. Hatta Aragwadha ağaç veya Arındırma Fistül ağacının ihale yapraklarını kullanarak bir köri yapmak ve kabızlığı önlemek için yemek parçası olarak sahip olabilir.

Bu basit diyet ince ayarlar kesinlikle sizin için hayatı çok daha kolay hale getirecek. Bunun yanı sıra, burada ek bir ipucu – bağırsağı geçirmeden önce mide ve karın sağda nazik aşağıya doğru darbeler, bu harikalar yaratabilir.