11 Dieta Tipy, jak ulevit od zácpy a zlepšení stolice

Podle průzkumu provedeného v roce 2015, asi 14 procent obyvatel měst se potýká s důsledky nezdravého a sedavým způsobem života v podobě zácpy. Někteří se uchylují k praskání pilulky pro hladší ranní rituál a pak tam jsou jiní, kteří odcházejí za účelem ošetření, jako klystýr pro úlevu. Zde je několik dobrých zpráv. S jednoduchými yogasanas, dietní změny a Ayurveda, můžete opravit střevní systém, aniž by museli prožít vedlejších účinků praskání pilulky nebo zbytečné léčby.

S různými systémy v úzké koordinaci mezi sebou navzájem, správné fungování trávicího systému a vylučovací systém napomáhá přísun živin a zvyšuje naše energetické hladiny tím, že odstraňuje toxiny, nebo mala jako knownin Ayurveda, odcházející jeden pocit, svěží, lehká, vědom a více soustředěný. Můžete zlepšit stolice na dvou frontách: Fyzikální a dietní.

Na fyzické a strukturální úrovni, můžete cvičit několik jednoduchých ásany , které usnadňují pohyb střev. Gaurav Verma, Regional Director Sri Sri Yoga a senior Art of Living učitele, nám dává některé ásan a pránájáma, které mohou být praktikována ulehčit zácpu a plyn a pracovat až do střeva. Patří mezi ně Katichakrasana nebo Stálý Spinal Twist, ardha matsyendrasana nebo Sitting Half Spinal Twist, Shishuasana nebo dítě Pose, Malasaña nebo Garland Pose a Pawan Muktasana nebo Wind Uvolnění Pose.

Můžete také cvičit následující pránájáma nebo dýchací cvičení pro hladký vylučování: Agnisar Pranayamu (to by mělo být poučil se z jógy expert), brániční dýchání, břišní dýchání a Apaan Mudra.

Proč pravé jídlo je důležité?

„Poté, co váš žaludek se porouchá, co budete konzumovat, váš tenké střevo absorbuje většinu živin do krevního oběhu,“ vysvětluje Verma. „Zbytek prochází nestrávené do svého tlustého střeva a nakonec z vašeho těla jako odpad. Snadnost, s jakou vaše tlustého střeva, nebo tlustého střeva, uvolňuje tento odpad do značné míry závisí na tom, co jíte a pijete. Nejlepší potraviny jíst zdravé stolice jsou ty, které mají vysoký obsah vlákniny. přítomnost vlákniny může zrychlit tranzitní čas a čerpat vodu do tlustého střeva, což má za následek měkké, nadýchané stoličky, které lze snadno složit,“vysvětluje.

Dieta tipy pro hladší funkce střev

 1. Ovoce a zelenina, jako jsou papája, pomeranče, fazole a chřest jsou dobré a usnadnit pohyb ve střevech.
 2. Pití citrónové šťávy smíchané s teplou vodou v dopoledních hodinách je užitečná při očistě střev.
 3. Rozvíjely pravidelný stravovací návyk a žvýkat jídlo správně před polykáním. Stará dobrá rada o jídle hodně listové zeleniny a salátů stále platí.
 4. Použitím koření jako karambol semena, kmín, černý pepř a kardamon nejen zvyšuje chuť pokrmu, ale také usnadňuje řádné asimilaci a vylučování odpadu.
 5. Je třeba se vyhnout konzumaci smažených jídel a zeleniny, jako je zelí, květák, brambory a ořechy, jako jsou kešu.
 6. Vyvarovat se kouření, káva a alkohol.

Zde jsou některé domácí opravné prostředky na zmírnění pohybu střev, jak navrhl Dr. Nibin, Sri Sri Ayurveda konzultant:

 1. Mají mix 10 g ajamoda prášek, suchý zázvor, a každý den podmáslí.
 2. Jíst zralé mango v noci po jídle.
 3. Vypít sklenici mléka poté, co zrajícího manga v noci.
 4. Mají namočené pískavice semena nebo namočené zelené gramů každé ráno.
 5. Mít stehno list kari může opravdu pomoci. Můžete dokonce vyrobit kari pomocí zadávací listy Aragwadha stromu nebo vyplachování fistule stromu a mají to jako součást svého jídla vyhnout zácpě.

Tyto jednoduché dietní vychytávky jistě učinit život mnohem jednodušší pro vás. Kromě toho, tady je další tip – provést jemné pohyby směrem dolů na břicho a břicha těsně před předáním střeva, to může dělat zázraky.