11 טיפים דיאט כדי להקל על עצירות ולשפר את המעיים

על פי סקר שבוצע בשנת 2015, על 14 אחוזים מתושבי ערים עומדים בפני ההשלכות של אורח חיים בריא בישיבה בצורת עצירות. חלק הנופש צץ גלולים עבור טכס הבוקר חלק ולאחר מכן ישנם אחר אשר ללכת לטיפולים כמו חוקן להקלה. הנה כמה חדשות טובות. עם yogasanas פשוטה, שינוי תזונתי איורוודה, אתה יכול לתקן את מערכת המעי שלך מבלי לחיות דרך תופעות לוואי של גלולות צצות או טיפולים מיותרים.

עם מערכות שונות פועלים בתיאום הדוק אחד עם השני, לתפקוד תקין של מערכת העיכול ומערכת ההפרשה מסייע באספקת חומרים מזינים ומשפר את רמות האנרגיה שלנו על ידי ביטול רעלים, או Mala כמו knownin איורוודה, עוזב בתחושה אחד טרי, אור, מודע , וממוקד יותר. אתה יכול לשפר את פעולת מעיים בשתי חזיתות: פיסיות תזונתיות.

במישור הפיזי מבני, אתה יכול להתאמן כמה פשוט אסאנות כי להקל על תנועת המעיים. Gaurav ורמא, מנהל האזורים ב- יוגה סרי לנקה, וכן אמנות בכירה חיים מורים, נותנים לנו כמה האסאנות פראנאיאמות שיכולים להיות מתורגל כדי להקל על עצירות וגז ולעבוד את המעיים. אלה כוללים Katichakrasana או טוויסט המתמדת השדרה, ארדהה Matsyendrasana או ישיבה חצי השדרה טוויסט, Shishuasana או הילד Pose, Malasana או גרלנד Pose ו- Pawan Muktasana או רוח לשיכוך Pose.

ניתן גם לתרגל את פראנאיאמות הבאים או תרגילי נשימה עבור הפרשת חלקה: Agnisar פראניאמה (זה צריך להילמד ממומחה יוגה), נשימה סרעפתית, נשימת בטן ו Apaan מודרה.

למה תקין מזון חשוב?

“אחרי הבטן שלך מתקלקלת מה שאתם צורכים, המעי הדק שלך סופג את רוב החומרים המזינים לתוך זרם הדם שלך”, מסביר ורמא. “כל השאר עובר מעוכל אל המעי הגס שלך ובסופו של דבר מתוך גופך כפסולת. הקלות שבה המעי הגס שלך, או המעי גס, משחרר פסולת זו תלויה במידה רבה על מה שאתם אוכלים ושותים. המזונות הטובים ביותר לאכול עבור פעולת מעיים בריאים אלה הם כי הם עשירים בסיבים. הנוכחות של סיבים יכולה להאיץ את זמן מעבר ולמלא מים לתוך המעי הגס שלך, וכתוצאה מכך צואה רכה, אוורירית קלות עובר,” הוא מסביר.

טיפים דיאט עבור פעולת מעיים חלקה

 1. פירות וירקות כמו פפאיה, תפוזים, שעועית, ואספרגוס טובים ולהקל על התנועה בתוך המעי.
 2. שתיית מיץ לימון מהול במים חמים בבוקר הוא שימושי לניקוי המעי.
 3. לפתח רגל אכילה סדירה ללעוס את האוכל שלך כמו שצריך לפני הבליעה. העצה הישנה והטובה על אכילת שפע של ירקות עליים וסלטים עדיין מחזיקה.
 4. שימוש בתבלינים כמו זרעי Carom, כמון, פלפל שחור והל לא רק מוסיף טעם המנה שלך, אלא גם הופך לפשוט התבוללות נכונה הפרשה פסולת.
 5. צריכת מזונות וירקות מטוגנים כמו כרוב, כרובית, תפוחי אדמה ואגוזים כמו קשיו יש להימנע.
 6. הימנעו מעישון, קפה, ואלכוהול.

הנה כמה הביתה הסעד כדי להקל על פעולת מעיים, כפי שהוצע על ידי ד”ר ניבין, סרי לנקה איורוודה יועץ:

 1. יש שילוב של 10 גרם של אבקת ajamoda, ג’ינג’ר יבש, וחובצה מדי יום.
 2. לאכול מנגו הבשיל בלילה לאחר הארוחות.
 3. לשתות כוס חלב לאחר מנגו הבשיל בלילה.
 4. יש זרעי חילבה ספוגים או גרם ירוק ספוג בכל בוקר.
 5. לאחר קארי פולקע עלה יכול לעזור באמת. אתה אפילו יכול לעשות קארי באמצעות העלים במכרז של עץ Aragwadha או טיהור מורסת עץ ויש בו כחלק מהארוחה שלך כדי למנוע עצירות.

tweaks דיאטה פשוט אלו בהחלט להפוך את החיים הרבה יותר קל לך. מלבד זאת, הנה טיפ נוסף – לעשות צניחה עדינה על הבטן וממש בטן לפני שעובר מעי, זה יכול לעשות פלאות.