Hangi gıdalar yemiş ve yüksek tansiyon hastaları için kaçınılmalıdır

Eğer fiziksel aktivite çeşitleri gibi Tansiyonun sürekli değişiyor. kan basıncının normal sınırlarda 120/80 139/89 mmHg mmHg ve bu aralık yüksek tansiyon kategorisi altında düşecek daha fazla bir şey arasındadır. kan basıncı yüksek tarafında çoğu zaman kalırsa, bu kişinin yüksek tansiyon veya hipertansiyon hastası olduğu anlamına gelir.

Yüksek tansiyon inme, böbrek bozuklukları ve diğer ölümcül koşulları gibi birçok sağlık komplikasyonları bir nedenidir. Bu sorununun ortaya çıkması halinde nedenle, çek altında tutmak için önlemler alması hayati önem taşımaktadır. Bazı Dos ve size diyet konusunda takip etmeli olmadığını. Aşağıdaki sonrası kaçınmak ve kan basıncını kontrol etmek için diyet içermelidir gıdalar anlatılır.

Gıdalar Yüksek Tansiyon kaçının

Bize beslenmeyi sağlamak için gıda gerektirir; Ancak bazen belirli gıdalar bize yarardan çok zarar verebilir. sizin için sınırların dışında bazı gıda maddeleri yapabilir tıbbi bir durumdan muzdarip olan bu özellikle ortaya çıkabilir. Hipertansiyon veya yüksek tansiyon, belirli besin öğelerinin alımını izlemek gerektirir durumun bir benzerini türüdür. İşte hipertansiyonu önlemek için bazı gıdalar şunlardır:

1. Paketlenmiş Veya İşlenmiş Etler

Yerel mağazalarında mevcut İşlenmiş veya paketlenmiş etler tam olan hayır-hayır. Bunlar işlenmiş etler sodyum yüksek miktarda yüklenir ve sodyum daha fazla miktarda kan basıncı için zararlıdır edilir. paketlenmiş etler öğeleri her türlü kaçının.

2. Donmuş Gıda Ürünleri

Eğer dondurulmuş yemeye hazır yemekler her türlü buzdolabını kadar istifleme varsa, o bu alışkanlığı bir çek koymak zamanıdır. vb pizzalar, tavuk yemekleri, makarna gibi dondurulmuş gıda maddeleri, sadece zararlı koruyucu yüklü değildir, ancak bu öğeler aynı zamanda tansiyon için zararlı olduğunu sodyum ile doldurulur.

3. Konserve Gıdalar

Eğer konserve bezelye, fasulye veya zaman kısıtlamaları ya da başka nedenlerle bu tür başka konserve mal zevk yapan insanlardan biri misiniz. Eh, bu ürünler tuz oranı yüksek olan ve sağlıklı aralıkta tansiyonunuzu görmek istiyorsanız, o zaman bu alışkanlığına bir son vermek gerekir.

4. Alkol

Alkolün Ilımlı miktarlarda kalbin için uygun kabul edilebilir. Ancak, aşırı alkol kullanımı, sağlık için korkunç. Vücudunuzdaki alkol artan miktarlarda kilo alımı ve aşırı su kaybına parçalanmasına neden olur. Hem bu koşullar kan basıncını yükseltebilir.

5. Bacon

Eğer kahvaltıda her gün pastırma varsa veya düzenli olarak bu et zevk zevk Eğer yükünü yüz hazır olun. Pastırma değil sadece yüksek yağlarda olmasıdır, ama aynı zamanda bunun sodyum nispeten yüksek miktarda içerir. Yani, bir dahaki sefere, pastırma bir parça aşağı silip süpürmek akılda bu gerçeği tutun.

6. İşlenmiş Peynir

senin çörekler sahip düşkün, ekmek ya da makarna bu süt sevinçle yüklendi. Eh, peynir ayrıca tuz yüksek miktarda içerir ve bu nedenle bunu önlemek için en iyisidir. Eğer peynir yemek isterseniz, ancak, hiçbir tuzla olanlar tercih ve ayrıca alımını izlemek.

7. Çinli lezzetler

Çin gıda bulunamayabilir dünyada çok az insan olabilir. Eğer bir yüksek tansiyon sorunu olan bir hasta iseniz Ancak, Çin gıda alımını sınırlamak emin olun. Hatta Çin yemekleri sen buğulama veya haşlama olanları daha doğrusu derin kızartılmış veya hangilerinin çok fazla soslar içinde Sote daha tercih emin olun sipariş verirken.

8. kafeinli içecekler

Onlar kan basıncında hızlı bir artışa neden çünkü böyle kahve ve çay gibi kafeinli içecekler zararlıdır. Bu içeceklerin aşırı miktarda adrenalin maddeler ve sırayla kan basıncını artırmak kortizol aşırı miktarda serbest böbreküstü bezleri tetikleyebilir.

9. Çorbalar, yemeye hazır

garip saatlik açlık acısı frenlemek için en kolay yollarından biri yemeye hazır çorbalar için gözle gereğidir. Bunlar hazır çorbalar sadece lezzetli yemek, ancak hiçbir zaman içerisinde yapılabilir. Ancak, bu çorbalar Eğer yüksek tansiyon varsa sizin için tehlikelidir tuz ve sodyum, yüksek miktarda içerir. Bu çorba satın zaman, daha az tuz ve az sodyum ile çorba etiketi arayın.

10. turşu

gün düzenli öğünlere gününüz turşu daha ilginç hale gelir. turşu tuz ile yüklenir Ancak, yüksek tansiyon hastaları koyunda turşu tutmalı. Eğer bir arada bir zevkle isterseniz ekstra tuz kurtulmak için akan su altında turşu yıkamak olabilir.

Gıdalar Yüksek Tansiyon Kontrol diyet dahil etmek

Eğer hipertansiyon hastası zaman belli gıda maddeleri ile ilgili bazı ödünler vermesi gerektiği durumlarda size kan basıncını kontrol yardımcı olmak için diyet içermelidir diğer gıdalar vardır. yüksek tansiyon hastaları için bazı gıdalar ya da düzenli bir diyet içerebilir hipertansiyon bazı gıdalar şunlardır:

1. Muz

Muz vücutta kan basıncı seviyelerini yönetiminde yardımcı olan bir merak gıdadır. Bu meyve potasyum yüksektir ve hipertansiyonu düzene kanıtlanmıştır. Aynı zamanda, potasyum sodyum etkilerinin en aza indirilmesi de etkilidir. Eğer böbrek rahatsızlıkları her türlü muzdarip eğer potasyum yönünden zengin besinler tüketirken Ancak, dikkatli olmalıdır.

2. Meyveler

Meyveler aynı zamanda yüksek kan basıncını düşürmede yardımcı olur. Bunun nedeni, flavonoidlerin varlığında, yüksek tansiyon önleme ve kan şekeri düzeylerini düşürmede faydalıdır doğal bileşiğe olur.

3. yeşil yapraklı sebzeler

ıspanak, lahana, marul, marul, pazı vb gibi yeşil yapraklı sebzeler potasyum yüksektir. Potasyum idrar yoluyla vücuttan fazla sodyum kurtulmak etkilidir. Ancak, konserve olanlar tuz ve onları sodyum yüksek düzeyde eklemiş çünkü taze sebze tercih edin.

4. Pancar

Bu canlı koyu kırmızı renkli sebze nitrik oksit zengin kaynağıdır. Bu bileşik, kan damarları genişleterek kan basıncını düşürmede yardımcı olur. Pancar, çiğ vardı pişmiş, buharda ya da tavada formu edilebilir. o elbiselerini ve ellerini leke gibi dikkatle bu kök sebze işleyin.

5. Yulaf

Eğer Hipertansiyon tedavisinde de yardımcı olabilecek bir gıda maddesi için arıyorsanız Yulaf ideal bir seçenektir. Yulaf yağlar, düşük sodyum düşüktür ve ancak bunları kan basıncı sorunları mücadelede ideal tarifi yapan lif yüksek kaynağıdır. Yulaf ezmesi, kahvaltıda vardı edilebilir.

6. Sarımsak

Eğer hipertansiyon tanısı alırsanız, size verilen gıda ile ilgili ilk iyileştirici önlemlerden birinin sarımsak olurdu. Bu keskin kokulu kök sebze nitrik oksit yüksektir. Ve nitrik oksit o damarlarınızı genişleterek yardımcı olur demektir vazodilatasyona, yardımcı olur. Sarımsak çok yönlü bir bitkidir ve çeşitli biçimlerde kullanılabilir.

7. Nar

Bu kırmızı meyve aynı zamanda hipertansiyon mücadele yararlıdır inci tohumların içerir. çalışmalardan birine göre, nar suyu bir bardak bir aya kadar her gün tüketen kan basıncını düşürmede yardımcı olduğu kanıtlandı. Bu meyve, meyve, meyve suyu şeklinde bulunabilmektedir veya aynı zamanda salata veya tatlılar da eklenebilir.

8. Bitter Çikolata

Eğer bir bitter çikolata hayranı iseniz, o zaman bu haber bitter çikolata yemek size yüksek tansiyon sorunla başa yardımcı olabilir hoş bir sürpriz olarak gelebilir. Bu gerçek aynı zamanda düzenli olarak bitter çikolata tüketen hipertansiyonu mücadele eder, yakın bir çalışmada kanıtlanmıştır.

9. Balık

yağsız protein için iyi bir kaynaktır böyle somon, uskumru ve diğer balık gibi Yeme balık. Balık sadece trigliserid düşürücü yardımcı olmaz omega 3 yağ asitlerinin iyi bir kaynağı olmasının ama aynı zamanda inflamasyonu azaltmada yararlıdır. alabalık gibi Balık da hipertansiyon düşürücü yararlıdır D vitamini, bol miktarda bulunmaktadır.

10. Kiviler

Kiviler C vitamini, önemli ölçüde kan basıncı değerleri geliştirmeye yardımcı bir vitamin ile yüklenir. Bir araştırmaya göre, günde yaklaşık üç kivi tüketilen insanlar sekiz hafta sonunda kan basıncında belirgin bir azalma gözlendi. Sen meyve yemek veya meyve salata ekleyebilir, sallar veya smoothies.

Eğer yüksek tansiyon tanısı varsa, size yaşam tarzı değişiklikleri yapmak ve durumunuzu yönetmek daha iyi yardımcı olabilecek sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek esastır. Diyet belirli gıdalar hariç ve dahil durumla mücadele etmek uzun bir yol olabilir. Eğer önemli bir yaşam tarzı veya diyet değişiklikleri yapmak için istedikleri zaman doktorunuzun ile kontrol edin.