Hamilelik sonrası kilo verdiriyor nedenlerini mücadele nasıl

Bu düzenli sonografi check-up, onların kalp atışı dinleme Karnında bebek tekme hissi, dönüşümün 9 ay süren bir yolculuktan ve liste sadece uzayıp gidiyor – Herkes gebelik sevinçleri bahsediyor. sabah bulantısı, ruh hali ve evet, kilo alma – Ama ne insanlar genellikle konuşmuyoruz hikayenin daha az romantik tarafı.

Birçoğumuz teslim sonrası bu kilo kaybetmek gitmek için çok çalışacağım; Sonuçta, annelerin genel sağlık ve fitness onun için değil, aynı zamanda çocuğu için değil, sadece önemli. Ancak, çeşitli çabalara rağmen, sık sık kilo vermek kendimizi bulmak mümkün. Nerede sorun yalan nedir? Doğru yeme veya tamamen başka bir neden şey yeterince egzersiz ya da değil mi?

teslimden sonra kilo kaybı için tıbbi tavsiyem sezeryan doğum oldu, özellikle yavaş almaktır. Çoğu durumda, uygun bir egzersiz rejimi ve bir besleyici, dengeli beslenme hile yapabilir. Kendinizi yapamaz ne olursa olsun kilo vermek bulursanız, hata yiyecek veya egzersiz yalan olmayabilir. doktorlar gereğince, hamilelik sonrası kilo döken bir kadının almamasına katkıda bazı az bilinen ama BÜYÜK nedenleri vardır. Bu nedenlerden biri sizin sonrası gebelik kilo kaybı engel olabilir olmadığını öğrenebilir ve bunu nasıl çözebileceğinizi anlıyoruz.

1. Uykusuzluk – uyku eksikliği

Yeni anne olmak gerçekten zor bir görev olduğunu ve bebeğinize ilgili her şeyin üzerinde Uykunuzu (kelimenin tam anlamıyla) kaybediyor ima eder. Eğer mahrum uyku vardır Ancak, iştahınızı etkileyebilir hormonlar dengesiz olsun. Vücudunuz ghrelin üretimini (açlık artan sorumlu) hızlandırır ve leptin üretimini (iştah regularizing sorumlu) yavaşlatır. Aslında, doktorlar bir günde dört saat ya da daha az uyku insanlar düzgün uyur birinden daha fazla kalori tüketmek daha olası olduğunu söylüyor.

Çözüm: Doktorlar bebeğinizin uyku döngüsü düzensiz olsa bile, özellikle gıda ile ilgili tutarlı bir plana uyması vücudunuzun tren çalışmalısınız düşündürmektedir. Kesin her gün aynı saatte aynı şeyi Yeme Hormonlarını ve iştahınızı düzenlemeye yardımcı. Ayrıca, denemek ve eşinizle birlikte gece beslenmeleri koordine etmek ve şekerleme ne zaman gündüz can yakalamak için bir nokta yapmak.

2. Tiroid Ağırlık Kazancı

Hormonal dengesizlik sonrası gebelik bizim için yeni bir şey değildir. Ancak, tiroid problemi birçok kadın onun etkisi ölçüde bilmeden mücadele bir savaştır. Eğer hamilelik sırasında / ‘önce tiroid sorunu yaşayan, bu sizin için devam eden bir mücadele olacak.

Tiroid bezi bir insan vücudunda enerji kullanımı oranı sorumludur. İşleyişinin bir disfonksiyon varsa, kilo Eğer kalori alımını azaltmak bile çok büyük bir meydan okuma haline gelir. Ayrı kilo vermek yetersizlik sizi sık saç dökülmesi, kalıcı yorgunluk, kötü cilt ve depresyon hissi yaşanmaktadır varsa, kendi tiroid seviyeleri kontrolden geç gerekir.

Çözüm: Tam bir check-up şarttır. Ayrıca, ayrı düzenli egzersizden, kendi beslenme ihtiyaçlarına dikkat çekmek yardımcı olacak bir tiroid özgü diyet için bir diyetisyen danışın. Uygun ilaç, egzersiz ve diyet bu sorunu çözmeyi anahtarıdır.

3. Too Much Doğum sonrası veya Hemşirelik Gıda

Doğumdan sonra, ailenin büyükleri bizim için sağlıklı bir doğum sonrası diyet önerilir. Bu genellikle yumuşak olmakla birlikte, doğumdan Karnın kurtarma süt üretiminizi ve yardıma artırmak amaçlanmaktadır. Bu besleyici diyet kesinlikle vücudunuz için çok sağlıklı ve iyi olmasına rağmen, iyi bir şey çok fazla denilen bir şey var. Çoğu zaman, doğum sonrası diyet fındık (örneğin Panjeeri), kahverengi pirinç, ekmek maddeleri ve Ghee laddoos gibi öğelerden oluşur. Bu yağlar açısından zengindir. Eğer yakabilir daha fazla kalori tüketmek zaman, yağ olarak depolanır alacak.

Çözüm : En bölümleri boyutlarda bilinçli ve düşkünlük bağlantıyla veya istek yol pes önlemek için denemeyi unutmayın. Sen porsiyon boyutları kontrol ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, diyetisyen ile görüşmek.

4. Aşırı efor

Bu nasıl kilo kaybı yavaşlatabilir Bekle? Kendine daha kilo kaybı anlamına gerektiğini uygulamakla, doğru mu? Şart değil. Spor salonunda bu ekstra 45 dakika harcayarak size daha hızlı sonuç verecek düşünüyorsanız, o yeniden düşünmek zamanıdır. Uzmanlara göre, sadece overexerting yaralanma ve prolapsus için, aynı zamanda kilo kaybı çabaları durdurabilirsiniz riske atar. Çok fazla iştahınızı uyarır olarak Doktorlar da çok fazla kardiyo karşı tavsiye.

Çözüm: Bunun yerine yüksek yoğunluklu egzersiz için tercih edilmesinden en etkin şekilde büyük kas gruplarını hedefliyor direnç eğitimi için gidin. Bir 25 dakika egzersiz haftada iki kez işi görecektir. Ayrıca, size daha etkili ve uzun ömürlü bir sonuç verecektir yavaş yavaş yoğunluğunu artırmak gibi, kardiyo düşük etkiye tutun. Eğer herhangi bir doğum sonrası fitness programı başlatma veya spor salonu katılmadan önce doktorunuza danışın emin olun. Eğer sezeryan doğum oldu, özellikle en az altı hafta beklemek gerekir.

5. Gerilme / Duygusal yeme

tesliminizin sonra, duygular kesinlikle yüksek – ve çok duyguların geniş yelpazesi. Sık sık depresyon o ani nöbetleri dışında yolumuza yeme tek çözüm olduğunu düşünüyorum. sık sık sağlıksız gıda üzerine alem için ve gün (veya gece) garip zamanlarda eğilimi nedeni budur. Kendinize dondurma kepçe sunacak şekilde buzdolabı ulaşmadan Ama durup düşünmek – Gerçekten şimdi bu hakkı gerekiyor? Muhtemelen değil mi bilecek bulunmaktadır.

Çözüm: Bunun yerine gıda teselli bulma, küçük bir ile eğlenceli aktiviteler kaplar. Enerjinizi channelize yardımcı olmak için yoga katılmak sadece bir bebek arabası koyalım ve yürüyüşe çıkabilir ya da. Aşırı yeme yardımcı asla.

6. sızan bağırsak

o gelebilir gibi garip, bu kadınlar arasında yaygın sonrası gebelik sorundur. Emzirme sizin gastrointestinal sistemi (GI) etkileyebilir östrojen düşük seviyelerde neden olabilir. Bu daha iyi sızdıran bağırsak sendromu olarak bilinen bağırsak hiper-geçirgenliği, yol açabilir. Doktorlara göre, bağırsaktaki bu artan geçirgenlik da artmış visseral (derinlik) yağ ile bağlantılıdır. GI yolu düzgün vermediğinde, sindirim zorluğu vardır. Sonuç: yetersizlik kilo vermek.

Çözüm: Sindirim enzimleri ile birlikte diyet probiyotikler içeren deneyin. Eğer bu problemden muzdarip, doktorunuzla görüşün ve süt ürünlerinin tüketimini en aza indirir. Ayrıca glutensiz diyet için gözle düşünebilirsiniz.