Grūtniecība pēc vazektomija: tas ir iespējams?

Kas ir vazektomija?

Vazektomija ir operācija, kas novērš grūtniecības, bloķējot spermas ieved spermu. Tā ir pastāvīga forma dzimstības kontroli. Tā ir diezgan izplatīta procedūra, ar ārstiem, kuri veic vairāk nekā 500000 vasectomies gadā Amerikas Savienotajās Valstīs. Procedūra ietver griešanas un izolējot vas deferens.

Tās ir divas caurules, kas veic spermas no sēklinieku uz urīnizvadkanālu. Kad šīs caurules ir ciet, spermatozoīdi nevar sasniegt spermu. Organisms turpina ražot spermu, bet tas absorbē ķermeņa. Ja kāds ar vazektomija ejakulācijas, tad šķidrums satur spermu, bet ne spermu.

Vazektomija ir viena no visefektīvākajām dzimstības kontroles metodēm, kas pieejamas. Bet joprojām ir ļoti maza iespēja, ka procedūra nestrādās, kas var rasties grūtniecības laikā. Pat tad, ja vazektomija ir pilnīgi efektīvs, tas var aizņemt kādu laiku, lai šo metodi varētu aizsargāt pret grūtniecību. Joprojām var sperma jūsu spermu dažas nedēļas pēc tam. Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par grūtniecību pēc vazektomija, ieskaitot likmes un to novēršanas iespējām.

 

 

Kādas ir izredzes grūtniecību pēc vazektomija?

Tajā nav standarta izredzes iegūt grūtniecība pēc vazektomija. 2004 aptauja liecina, ka apmēram 1 grūtniecības katriem 1000 vasectomies. Tas padara vasectomies par 99,9 procentiem efektīvas grūtniecības novēršanai. Paturiet prātā, ka vasectomies nepiedāvā tūlītēju aizsardzību pret grūtniecību.

Sperma tiek glabāti vas deferens un paliks tur pāris nedēļu vai mēnešu laikā pēc procedūras. Tas ir iemesls, kāpēc ārsti iesaka , ka cilvēki izmanto alternatīvu kontracepcijas metode vismaz trīs mēnešus pēc procedūras. Tiek lēsts, ka aptuveni 20 ejakulāciju , ir nepieciešams, lai noskaidrotu visu spermu.

Ārsti arī parasti ir cilvēki, kuriem ir bijusi vazektomija nākt uz spermas analīzi trīs mēnešus pēc procedūras. Viņi ņem paraugu un analizēt to jebkuru dzīvu spermatozoīdu. Līdz šim iecelšanu, vislabāk ir izmantot rezerves kontracepcijas metodi, piemēram, prezervatīvus vai tabletes, lai izsargātos no grūtniecības.

Kā tas notiek?

Ar nelielu daļu gadījumu, grūtniecība var rasties arī pēc tam, kad šo procedūru. Tas parasti ir saistīts ne gaidīt tik ilgi, līdz pēc neaizsargāta dzimumakta. Nav sekojot ar spermas analīzes iecelšanu ir cits cēlonis. Vazektomija var arī neizdoties dažus mēnešus vai gadus vēlāk, pat pēc tam, kad jau ir bijusi viena vai divas skaidras spermas paraugus. Tas var notikt, jo:

  • ārsts samazina nepareizu struktūru
  • ārsts samazina pašus vas deferens divas reizes, un atstāj otrs neskarts
  • kāds ir papildu vas deferens un ārsts neredzēju to, lai gan tas ir reti

Visbiežāk operācija neizdodas, jo vas deferens aug atpakaļ pēc tam. To sauc recanalization. Tubelike šūnas sāk augt no grieztās galiem vas deferens, līdz tie izveidotu jaunu savienojumu.

Vai vasectomies atgriezeniska?

2018 Pētījumā konstatēts, ka tikai nedaudz vairāk par 7 procentiem no cilvēkiem, kuri ir bijusi vazektomija galu galā mainīt savas domas. Par laimi, vasectomies parasti ir atgriezeniska. Vazektomija apvērsi procedūra paredz atjaunot saikni ar vas deferens, kas ļauj spermai ievadīt spermu. Taču šī procedūra ir daudz sarežģītāka un grūtāk, nekā vazektomija, tāpēc ir svarīgi, lai atrastu kvalificētu ķirurgs.

Pastāv procedūras, kas var mainīt vazektomija:

  • Vasovasostomy . Ķirurgs reattaches abus galus vas deferens izmantojot jaudīgi mikroskopu, lai apskatītu sīkas caurules.
  • Vasoepididymostomy . Ķirurgs piešķir augšējo galu vas deferens tieši uz epididymis, kas ir caurule, kas aizmugurē sēklinieku.

Ķirurgi parasti izlemt, kuru pieeja darbosies vislabāk, kad theyare uzsākot procedūru, un tie var izvēlēties abu apvienojumu. Mayo Clinic lēš, ka panākumu līmenis vazektomija apvēršu ir starp 40 un 90 procentiem, atkarībā no dažādiem faktoriem, piemēram:

  • cik daudz laika ir pagājis kopš vazektomija
  • vecums
  • partnera vecums
  • ķirurgs pieredze

secinājums

Vazektomija ir ļoti efektīvi novērst grūtniecību, bet tas ir arī pastāvīgs. Kaut grūtniecība pēc vazektomija ir iespējams, tas ir diezgan reti. Kad tas notiek, tas parasti ir rezultāts neseko postsurgery vadlīnijas vai ķirurģisku kļūda. Vasectomies var būt arī pretēja, bet tas var būt sarežģītāka procedūra. Konsultējieties ar savu ārstu, ja tas ir kaut kas jūs meklējat apsvērt.