Göğüs büyütmek için bazı seçenekler

Göğüs boyutunu doğal olarak büyütmek istiyorsanız, buzdolabınıza bakmayın. Memeyi büyütmek için hiçbir yiyecek veya yemek planı klinik olarak gösterilmemiştir. Bununla birlikte, kilo almak göğüslerinizin boyutunu ve vücudunuzun geri kalanını artırabilir. Aradığınız sonuç bu değilse, diyet dışında göğüslerinizin daha büyük görünmesine yardımcı olabilecek seçenekler var. Çalışan meme büyütme seçenekleri hakkında bilmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Ayrıca meme büyütme için işe yaramayan bazı seçeneklere de göz atacağız.

Meme hakkında bilmeniz gerekenler

Meme hakkında bilmeniz gereken bazı önemli bilgiler var.

Meme büyüklüğü genetiktir

Göğüslerinizin büyüklüğü büyük ölçüde genetik tarafından belirlenir. Kadınlar meme boyutunu düşündüklerinde genellikle meme hacmine veya dolgunluğuna odaklanırlar. Göğüs çevresi gibi diğer faktörler de göğüslerinizin ne kadar büyük göründüğünde rol oynar. Hem meme hacmi hem de kemik yapısı ailelerde akabilen fiziksel özelliklerdir.

Meme büyüklüğü kilo ve yaşa göre değişir

Kalıtımın yanı sıra, meme büyüklüğünü belirleyen başka faktörler de vardır. Bunlar ağırlık ve yaşı içerir:

 • Göğüslerinizin ergenlik dönemindeki görünümü, daha sonraki yaşamda görüneceği şekilden kesinlikle farklı olacaktır. Boyutları artabilir veya azalabilir ve bir miktar sarkma meydana gelebilir.
 • Kupa boyutu ve gövde çevresi, kilo alımı veya kilo kaybı ile önemli ölçüde değişebilir. 20 kilo veya daha fazla kaybederseniz veya kazanırsanız, sutyen bedeniniz büyük olasılıkla yukarı veya aşağı gidecektir.

Hormonlar ve üreme döngüleri meme boyutunu etkiler

Hormonlar ve üreme döngüsü de meme boyutunu etkiler:

 • Meme dokusu, yumurtalıklarınızın östrojen üretmeye başladığı ergenlik döneminde yağla dolmaya başlar.
 • Östrojen ve progesteron meme kanallarını ve süt bezlerini büyüttüğünde, memeleriniz adet döneminizden hemen önce geçici olarak büyüyebilir.
 • Büyümüş göğüsler hamileliğin ilk belirtilerinden biridir. Östrojen, progesteron ve prolaktin, göğüs büyütme ve süt üretimini uyarmak için birlikte çalışır. Emzirmeye hazırlanırken göğüsleriniz hamilelik boyunca büyümeye devam edecektir.
 • Menopoz sırasında östrojendeki azalma göğüslerinizin elastikiyetini kaybetmesine ve boyutlarının küçülmesine neden olabilir.

Memeyi büyütmek için yapabileceğiniz seçenekler

Göğüs geliştirme egzersizleri

Egzersiz göğüsleri dolgunlaştırmaz. Bununla birlikte, doğru egzersizler, göğüslerinizin altındaki göğüs kaslarının yanı sıra sırt ve omuz kaslarınızı geliştirmek için çok etkili olabilir. Bu, göğüslerinizin daha büyük, daha yüksek ve daha sıkı görünmesine yardımcı olabilir.

Denemek için bazı egzersizler şunları içerir:

 • Duvar presleri
 • Şınav
 • Göğüs pres uzantıları
 • kobra duruşu

Duruşunuz üzerinde çalışın

Mükemmel bir duruşa sahip olmanın dezavantajı yoktur. İyi bir duruş, göğüslerinizi fiziksel olarak büyütmese de, daha diri görünmelerini sağlayarak görünümlerini iyileştirebilir. İyi duruş aynı zamanda dengeyi, gücü ve esnekliği destekler. Ayrıca mide ve sırt kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur.

Duruşu iyileştirmeye yardımcı olan egzersizler şunları içerir:

 • Çocuğun Duruşu
 • Plank egzersizi
 • Kedi-İnek Duruşu

Yeni bir sutyen düşünün

Birçok kadın yanlış sutyen bedeni giyiyor. Aslında, kadınların yüzde 70’inin çok küçük, yüzde 10’unun çok büyük sütyen giydiğini gösteren araştırmalar var. Çok sıkı bir sütyen göğüsleri düzleştirerek daha küçük görünmelerine neden olabilir. Ayrıca yanlarda ve arkada istenmeyen dökülmelere neden olabilir. Çok büyük bir sütyen göğüsleri desteklemez ve sarkık görünmelerine neden olur.

Çok eski sutyen giymek de zararlıdır. Sütyenler yıkamada esner ve birçok yıkamadan sonra artık etiket üzerindeki bedene göre sığmayabilir. Her zamanki sütyeninizin doğru şekilde oturan bir sütyenle değiştirilmesi gerekebilir. İyi oturan bir sutyen, göğüslerinizi öne çıkararak öne çıkararak boyutları ne olursa olsun en iyi şekilde görünmelerini sağlayabilir. Bir dahaki sefere sütyen alışverişine gittiğinizde profesyonel olarak takmayı düşünün.

Doğal göğüs büyütme ürünleri nelerdir?

İnternetteki birçok ürün meme boyutunu büyütme sözü veriyor. Bunlara losyonlar, kremler, masajlar ve takviyeler dahildir. Ayrıca büyütme pompaları gibi cihazları da içerirler. Bu ürün veya cihazlardan herhangi birinin meme büyüklüğü için herhangi bir faydası olduğuna dair hiçbir klinik kanıt yoktur. Bir sonraki paragrafta, her birini tartışacağız

Göğüs büyütme takviyeleri

Göğüs büyütme için yararsız olmasının yanı sıra, takviyeler de güvenli olmayabilir. Şu anda almakta olduğunuz ilaçlarla ciddi etkileşimlere neden olabilecek şifalı otlar ve bileşenler içerdiklerinden, göğüs büyütücü takviyelere karşı dikkatli olun. Ayrıca kanıtlanmış sağlık yararları yoktur.

Göğüs büyütme kremleri

Bazı meme büyütme kremleri cilt için faydalı olabilir, ancak meme boyutunu büyütmek için hiçbir şey yapmazlar. Herhangi bir krem, losyon veya topikal tedavinin göğüsleri büyütebileceğini gösteren hiçbir çalışma yoktur. Bazı kremler etiketlerinde sağlık bakanlığından onay aldıklarını belirtir. Bu yanlış reklam olabilir, bu yüzden satın almadan önce kremi araştırdığınızdan emin olun.

Göğüs büyütme masajları

Göğüs masajı, kan akışını uyarmak, emzirme konforunu desteklemek ve potansiyel olarak kötü huylu kitleleri tespit etmek için harikadır. Ancak, daha büyük göğüsler elde etmek için tamamen işe yaramaz. Kendi kendine veya profesyonel masajla meme büyütmenin mümkün olduğuna dair hiçbir bilimsel veri yoktur.

Göğüs büyütme pompaları

Göğüs büyütme pompaları gibi cihazlar göğüsleri çekmek için basınç ve emme kullanır. Bu onların gerilmesine ve şişmesine neden olur, bu da geçici olarak daha büyük görünmelerine neden olabilir. Göğüs büyütme pompaları sadece birkaç dolardan birkaç bin dolara kadar değişir. Hatta bazıları tıbbi cihazlar olarak sınıflandırılır. Buna rağmen, ucuz ya da çok pahalı herhangi bir cihazın memeleri büyüteceğini gösteren hiçbir klinik çalışma yoktur.

Sonuç

Hiçbir gıda veya diyet planının meme boyutunu arttırdığı klinik olarak kanıtlanmamıştır. Ayrıca göğüsleri büyütebilecek takviyeler, pompalar veya kremler de yoktur. Göğüslerinizin görünümünü iyileştirmenin en doğal yolu göğüs, sırt ve omuz bölgesini güçlendiren egzersizler yapmaktır. İyi duruş da yardımcı olur.