Geceleri meyve yemek sağlık mı?

Çoğumuz gece yönelik gıda istek sahip olma eğilimindedir. Bu Tatlıyı özellikle kiloyu korumak için zararlı olabilir. Sizin karnında o kemiren duygu ile uykuya dalmak kesinlikle imkansızdır. O artık lazanya için uzanmak veya cipsi aşağıya yemek Ama eğer sorun için vardır.

en güvenli seçenek açlığı bastırmak için küçük bir meyve olurdu. Ama aynı zamanda buna bir dezavantajı olmaksızın gelmiyor. Eğer olacağını düşünüyorum olarak yatmadan önce meyve yemek masum değildir. sağlığınız ve ne geceleri yemek meyve almaya gelirken dikkatli olmak gerekir üzerinde olumsuz etkileri olabilir neden bu kadar açıklar.

İyi Fikir Oda Önce Meyve Yeme mı?

Meyveler sağlıklı bir diyetin bir parçasıdır. Onlar kalori üzerinde lif açısından yüksek ve düşük. Meyveler vücudunuza serbest radikal hasarı nötralize yardımcı fitokimyasallar açısından zengindir. Ama yatmadan önce meyve tercih çok önemlidir. Kavun, armut veya kivi bir dilim yemek mükemmel Tamam olabilir.

Ancak, tam bir yemek ve meyve tüketimi arasında yeterli boşluk olması gerekir hatırlamak, esastır. lif açısından yüksek olan Meyveler sindirilir ve daha hızlı protein ve yağ bakımından zengin gıdalar göre bağırsakta taşındı olsun. Bu meyveler hafif sonra ağır yemek öncesi çok yemiş veya gerektiği anlamına gelir. Akşam yemeği için geceleri meyve yeme konusunda hatırlanması gereken bir başka nokta şeker başak vücudunuzun dinlenmeye hazırlanmalıdır olarak uykuyu etkileyen enerjiyi serbest olmasıdır.

Gece Meyve üzerinde meze Faydaları

Aşağıda belirtildiği gibi geceleri bir aperatif olarak meyve yemek için birden çok yarar vardır:

  • taze meyve Düzenli porsiyon vuruş, böbrek yetmezliği, kalp hastalıkları, diyabet ve kemik kaybı riskleri azaltabilir.
  • yüksek lif meyve yerine kalori ağır atıştırma Yeme kilo yönetiminde yardımcı olacaktır.
  • Meyveler mikro besinler ve sağlığınızı ve canlılığını artırmak temel vitaminler doludur.
  • geceleri meyve yeme söz konusu olduğunda, Ayurveda size sindirim sistemi için iyidir ve uykusuzluğa neden olmaz kavun veya elma gibi yüksek lif meyve var diyor.

Nighttime de Meyveler olması olası Dezavantajları

Geceleri meyve yerken Bir küçük detayların farkında olmalı:

  • Birçok meyve şekerler dolu ve kan şekeri hemen başak neden olur.
  • Eğer meyve karşılamak için atlama sebze ve diğer gıda grupları olabileceğinden meyve Çok fazla bir besin kaybına neden olabilir.
  • yatmadan artış enerji seviyelerinde Meyve ve rahatsız bir uyku neden olabilir.

Yatmadan önce Meyve Yeme iken Önlemler Değerlendirmeye

Geceleri meyve yerken bazı şeyler hatırlanmalıdır:

  • Bir yemek ve bir gece meyve arasındaki birkaç saat bir boşluk bırakın.
  • Bir armut gibi, lif şeker düşük ama yüksek meyve al.
  • uyumadan önce hemen meyveyi yemekten kaçının.

sık sorulan Sorular

Bazı sık sorulan soruları aşağıda cevaplanmış:

1. Kilo Nedeni Gece Meyve Yeme mu?

Geceleri meyve yeme şişmanlatır bir efsanedir. Meyveler az kalori var ve kendi başlarına kilo alımına neden olamaz. Eğer bir gün için tüm kalori gereksinimi tüketilen sonra Ama aperatif bir muz gibi bir kalori açısından zengin meyve her gece eğer, ay sonuna kadar birkaç pound ekleyecektir. Ama bu gün için maksimum gerekli kalori ulaştıktan sonra yenen herhangi gıda doğrudur.

2. Can Bed önce Meyveler Sindirim Sorunlarına Neden yaşıyorsunuz?

hemen bir yemekten sonra ve yatmadan önce meyve varsa, yemekler ve meyveler sindirim sistemindeki fermente sona erebilir sindirim oranları ve meyve değişiyordu çünkü sindirim rahatsızlığı yaratabilir. meyve yemek doğru aralıkla yenir, bu sorunları oluşturmamalıdır.

3. Hangi Meyveler Gece yemek için iyidir?

Elma, muz, armut, ya da üzüm olarak Lif açısından zengin meyveler geceleri yenebilir.

4. Gece yeme Meyve uykusuzluğa neden olabilir?

hemen uyumadan önce çok tatlı meyveleri yemek sizi rahatsız edebilir. meyvelerde şekerler enerji düzeyinizi doruğa çıkacağı çünkü geceleri meyve yemek zararlıdır. Bu vücudunuzun aşağı sarma bir zaman olduğu için, enerjide bir artış uykusuzluk ve halsizlik neden olabilir.