Geceleri iyi uyumak istiyorum musunuz? Bu yiyecekleri deneyin

Biz hayatta kalmak için yiyecek ve suya ihtiyacı gibi, uyku sağlığı korumak için önemlidir. Bir sağlıklı ve formda kalmasını uyku gerekir. Daha iyi uyku için yol yiyebilir biliyor musunuz? Başka bir deyişle, daha iyi uyku teşvik yardımcı olabilecek bazı gıdalar vardır. uyanık ve tetikte bizi korumak beynimizde nörotransmitter engellemede yatmadan yardımı önce belirli yiyecekleri yeme olmasıdır. Biz ses uyumaya Eğer yatmadan önce yemek bazı gıdalar tartışacağız.

Gıdalar Ses Uyku uyarabilir

Gıda besin sağlamada bize yardımcı olur, ancak gıda çok uyku bozuklukları için iyidir. İşte uyku yoksunluğu için bazı gıdalar ya da daha iyi bir uyku uyaran bazı gıdalar şunlardır:

1. Domates

Bu kırmızı keskin meyve vitamin A, vitamin C, likopen ve folik asit ile yüklenir. Bu sulu meyveler de melatonin, onun uykusunu nitelikleri için bilinen bir bileşik içerir. Domates ayrıca kolin, uyku ve diğer bilişsel işlevler geliştirilmesine yardımcı bir besin içerir.

2. Üzüm

Üzümler bolca melatonin içerir. Melatonin daha iyi bir uyku yardımcıları ve dolayısıyla üzüm kase Uykuya dalmakta güçlük yaşıyorsanız ideal atıştırma seçenektir.

3. Fıstık

Bu nefis fındık değil birçok önemli vitamin ve mineraller ile dolu tek güç olduğunu, ama aynı zamanda melatoninin yüksek miktarda içerir. Eğer bazı iyi uyumaya isterseniz bu küçük fındık kullanışlı gelebilir.

4. Kiraz

Çoğumuz kiraz zevk ister; Ancak çoğumuz değil bu meyve aynı zamanda uykusuzluk mücadele için büyük olduğunun farkında olabilir. Doğal olarak oluşan melatonin ses uyku almak için harika bu kırmızı meyvelerde bolca, bulunur. Onlar uyku uyaran taze kiraz ile aynı yararları gibi, çok kiraz kurutulmuş yiyebilir.

5. Nohut

Bu baklagil proteini ile yüklenen, yağ oranı düşük olan ve içinde lif bol miktarda vardır. nohut B6 vitamini ve magnezyum varlığı biri daha iyi uyku böylece sakin ve rahat hissetmek ve yardımcı olur. Nohut bir insomnia diyet için en ideal seçeneklerden biridir.

6. Mantar

Geceleri uyku halinde sorunlarla karşı karşıya iseniz, mantar size çok ihtiyaç duyulan bir çözüm sunabilir. Bu yenilebilir mantar vücutta melatonin üretimine yardımcı olur triptofan içerir. Eğer mantar yeme seviyorsan, uyku sorunlarının vedalaşabiliriz.

7. Biber

Dolmalık biber – bu yeşil, sarı ya da kırmızı, triptofan iyi miktarda içerir ol. Triptofan uyku hormonu olan melatonin üretiminde, yardımcı olur. çan biber sizin uyku üzerindeki yatıştırıcı etkiye sahipken, acı biber tam tersini yapabilir. Eğer biraz iyi uykuya ihtiyacı nedenle, koyunda sıcak biber tutun.

8. Muz

Bu sarı duygusal meyve potasyum ve vitamin B6 iyi bir miktarda içerir. Bu iki besin melatonin olarak bilinen uyku güdüleyici hormonu, yapmak için gereklidir. Yani, kendinizi uyumak için mücadele bulmak dahaki sefere bir muz yemek ve zafer uzakta şekerleme.

9. Kale

Yeşiller sebze genel sağlık için iyidir yapraklı ve kek üzerine krema yeşil sebzeler çok uyku sese koymak için iyi olmasıdır. Lahana gibi yesil sebzeler kalsiyum ile yüklenir ve vücudunuzdaki bu mineralin kıtlık zor ses uyumaya hale getirebilir. Bu nedenle, ses uyku için diyet lahana gibi daha yeşil yapraklı sebzeler sayılabilir.

10. Tüm Tahıllar

Eğer kepekli makarna veya diğer tam tahıllar yaptıktan sonra uykulu hissettin mi? Eh, o görevini yapıyor magnezyum tüm yüksek doz. Tam tahıllar uyumaya koyarak yardımcı olur magnezyum, bol miktarda var.

11. Ceviz

Dışında besinlerin bir paket sunmak dışında, ceviz de senin uyku kalitesini artırmak için kanıtlanmıştır. bir omega-3 yağ asidi ceviz AHA varlığı, DHA haline AHA dönüştürmek yardımcı olur. DHA serotonin, vücut içinde bir uyku indükleyici kimyasal üretiminde yararlıdır.

12. Yağ Balık

Uskumru, ton balığı, alabalık ve somon bazı yağlı balık seçenekleridir. Bu balıklar D vitamini ve omega-3 yağ asitleri bakımından yüksek bir kaynağıdır. Hem bu bileşenler, serotonin üretim, uykuyu teşvik için bir kimyasal sorumlu teşvik faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Eğer yatmadan önce herhangi yağlı balık birkaç ons eklerseniz, daha iyi uyumanızı olabilir.

13. Badem

Badem sağlığımız için iyidir birçok gerekli vitamin ve mineraller içerir; ancak, bu somun da uyku yoksunluğu sorunları ile ilgili sorumludur. Badem vücuttaki stres seviyesini azaltmak yardımcı değil, aynı zamanda uyku kalitesini artırmak sadece magnezyum iyi miktarlarda içerir.

14. Türkiye

Bu nefis kuş eti de insanlara daha iyi bir uyku ikna etmek gerekiyordu. Triptofanın varlığı, Türkiye’de bir amino asit, uyku-uyarıcı hormon tetikleme yardımcı olur. hindi yemek de daha iyi uyku yardımcı olabilir yorgunluk bir tür, neden olabilir.

Eğer uyku ile ilgili sorunlar karşı karşıya eğer diyet bu içerebilir. Bu gıdalar daha iyi yardımcı olmada yardımcı bileşikler ve geliştirilmiş uyku düzenlerini içerir.

sık sorulan Sorular

Bazı ses uyu diyet yiyecekleri ekleme hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor musunuz? İşte bazı SSS veya konuyla ilgili sık sorulan sorular şunlardır:

Ne Gıdalar iyi bir gece uykusu için kaçınılmalıdır 1.?

Bazı gıda ses uyu yardımcı olsa da, diğer gıdalar Uykunuzu bozabilir. Eğer yatmadan önce kaçınmalısınız bazı gıdalar:

  • onlar uzun saatler boyunca uyanık tutabilir çünkü böyle kahve, çay ve diğer içecekler gibi kafeinli içeceklerden kaçının.
  • İşlenmiş veya önemsiz gıda onlar geceleri ağır ve huzursuz yapabilir yağlar, yüklenmediği için.
  • Baharatlı ya da sıcak gıdalar, bunlar mide ekşimesi ve asidite yol açabilir çünkü.
  • Protein açısından zengin besinler beyin aktivitesini uyararak yardımcı çünkü, Yüksek miktarda protein içeren gıdalar.
  • Yüksek yağlı gıdalar, bunlar sindirmek ve uyku döngüsü bozabilir daha fazla zaman alır, çünkü.

2. Ne Gece Daha İyi Uyku İçmeliyim?

Dışında iyi bir uyku için doğal gıdalar dahil, ayrıca daha iyi uyumanızı için diyet bazı içecekler içerebilir. seçeneklerinden bazıları ılık süt, papatya çayı, kafeinsiz yeşil çay, badem sütü veya malted süt içerir.

3. Ne zaman Aid Uyku Maksimum Faydaları Reap için Gıdalar tüketin Best Time mi?

Daha iyi bir uyku uyaran yardımcı olabilir gıdalar yeme maksimum yarar için, size en az 2 ila 3 saat yatmadan önce bu yiyecekleri tüketmek gerekir. Gıda zaman sindirilmiş almak için alır ve herhangi sindirilmemiş gıda uykunda ile keman olabilir sindirim sorunları veya asit reflü, neden olabilir olmasıdır.

Herkes uyku sever, ama geceleri biraz kaliteli uyku almak için çaba sarf ediyor, çok sağlığınız üzerinde geçiş ücreti alabilir. Bazı ses uyu ve sağlıklı ve mutlu hissetmek için önerdiğimiz seçeneklerden herhangi içerebilir.