gebelikte kahve içmek için hamile bir kadın için güvenli mi

Evet, güvenlidir, ancak yedekler tutmak gerekir. Kadın Doğum ve Jinekoloji Amerikan Koleji günde 200’den az miligram (mg) için kafein tüketimini sınırlayan önerir. Yani Starbucks kahve biri 10 onsluk fincan içme ne alacağı ile ilgili.

bu tutarın üzerinde giderek riskli olabilir. Bazı çalışmalarda kafein fazla 200 mg düşük ve düşük doğum ağırlığı riskinin artmasıyla günde içme bağladınız. Ve büyük kafein miktarlarını (kahve veya daha fazla bir gün sekiz bardak) içme ölü doğum ile bağlantılı olmuştur. Daha araştırmalar bu bağlantıları onaylamak için yapılması gereken, ancak hamile olduğunda dikkatli bir tarafında err iyi bir fikirdir.

kahve senin fincan kafein miktarı kahvenin türüne göre değişir ve nasıl demlenmiş olduğunu unutmayın. bir restoran ve kafesinde kahve, örneğin, bir marka ve demlemek bağlı olarak, geniş bir (16 ons) fincan için 400 mg küçük (8 ons) bir fincan için yaklaşık 100 mg arasında değişir.

Ve unutmayın, kafeinsiz kafeinsiz anlamına gelmez. demlenmiş kafeinsiz kahve bir 16 onsluk kap tipik haliyle kafein yaklaşık 12 ila 25 mg içerir. Bir kafein desteğe ihtiyacın ancak alımı ile ilgili endişeleriniz varsa, bir latte (kafein yaklaşık 75 mg) tercih edebilir. Yine hamilelik sırasında ihtiyaç besinleri – Bir latte süt itibaren fazladan kalsiyum ve protein alacak. Hamilelik döneminde bol su içmeye dikkat edin. Süt ve yüzde 100 meyve suları da iyi seçimlerdir.