Evde Doğal El Temizleyici nasıl olun

Ben ticari elde sanitizers hayranıyım değilim. Bu garip gelebilir ama aslında etrafında iyi bir şeydir biraz bakteri olan inanmak çünkü evde antibakteriyel sabun veya güçlü temizleyiciler kullanmayın. Ben nedeniyle hormonlar ve katkı bozmaya kabiliyeti için ben FDA üreticileri triklosan, zamanında antibakteriyel sabun ve sanitizers, ortak bir madde kullanmayı durdurmak gerektiğini 2016 yılında hüküm, özellikle de yıllar önce benim kendi kişisel bakım ürünleri yapmaya başladı sevindim bakteri dirençli türlerinin bir artışa yolaçtı. Sadece araştırma okumak için ödediği göstermek için gidiyor!

Neden El Temizleyici Aşağı atmak?

Evim hastane (genelde güçlü bağışıklık sistemleri sayesinde) değil bu yüzden daha yumuşak bir yaklaşım ve biz ellerimizi yıkamak ya da çok kötü bakterilere maruz endişe olamaz bu ev yapımı el dezenfektanı sadece kullanmak olun. Eğer küçük çocuklar bir aile varken ben mikropların 99.9% öldürme itiraz görebilir ve biri için hastalık genellikle herkes için hastalık anlamına gelir. Yine de, sabun her türlü gelmeyip antibakteriyel etiket, mendil neden bazı nedenleri anlamak yararlı olduğunu ve temizleyiciler o gibi görünüyor çözüm olmayabilir.

 • Sebep # 1: uzak grip tutmak için el dezenfektanı kullanarak? Çalışmayacak! Antibakteriyel sabunlar bakteri değil virüs öldürmek. El dezenfektanları ve sabunlar çok insan önlemek için bunları kullanmak virüsler için bir şey yapmak gerekmez.
 • Sebep # 2: antibakteriyel ürünler mikrop% 99.9 öldürmek ancak .1% olduğu çoğu zararlı (antibakteriyel maddeler karşı çünkü) doğru olabilir. Antibiyotik kullanımı karşı süpermikroplar hatları oluşturarak, ardından ırkları hayatta kalır ve yavrusuna antibiyotik direncine geçer Bu küçük bir yüzdesi. Bu MRSA gibi suşları büyük artışında bir faktör olabilir.
 • Sebep # 3: Triklosan, en antibakteriyel sabunlar kimyasal kloroform gazı oluşturmak üzere, su içinde klor ile etkileşim olduğu gösterilmiştir. Bunun üzerine, özellikle çocuklarda, bir hormon Topu olduğu gösterilmiştir. Ben o kadar çok ürünlerden aşama aşama olmuştur sevindim, ama sorunu çözer şüpheci değilim.
 • Sebep # 4: Bazı kanıtlar aşırı steril ortamda büyümek çocuklar kadar antibakteriyel ürünler kullanmayın çocuklardan daha alerji ve astım oranlarının daha yüksek olduğunu göstermektedir. Hayatta özellikle erken bakteri farklı türde, maruz kalmak, bağışıklık sistemleri geliştirmek için çocukları yardımcı olur.

Bakteriler Biraz Saygı ver

o koyunda kötü bakterileri tutmak söz konusu Stratejim onlara fermente sebzeler ve içecekler (iyi bakteriler) bol gerçek gıda diyet beslenme ve şeker kısıtlayarak emin Çocuklarımı bağışıklık sistemleri güçlü hale getirmektir. Onlar toprak mikrobiyomu gelen güneş ve sağlıklı bakteriler D vitamini alabileceğiniz Ayrıca, dışarıda iyi eski moda oyun zaman öncelik. Bizim el yıkama ihtiyaçları için el yapımı çubuğu sabunlar veya ev yapımı köpüren el sabunu kullanıyoruz ve grip hiçbir durumlarda başka grip sezonu atlattı. Tesadüf? Belki, ama her gün evime arındırılamıyor sert kimyasallar kullanmak gerek görmüyorum.

(Uçucu Yağlar ile) Doğal El Sanitizer’in Faydaları

Çok sık dezenfektanı bile doğal elini kullanmak ve mümkün basit el yıkama tercih etmeyin. Et işleme veya yüksek cennete kokuşmuş yanında vb bezini, değiştirdikten sonra güvenliğini sağlamak için dezenfektanı lavabo tarafından ev yapımı elin küçük bir şişe tutmak yapmak, genellikle çocuklar yine kullanmak için çok güçlü alkol kurutma içeren ticari sanitizers. Kendi yapma konusunda güzel şey Çocukların yanında kullanım için daha yumuşak versiyonu ve ortak bir tuvalet gibi bir yerde kullanmak için daha güçlü bir tane daha yapabilirler olduğunu. triklosan ya da diğer antibakteriyel ajanların Bunun yerine, çocuklar için güvenli olanları seçmek için dikkatli olmak, doğal olarak bakterileri inhibe temel yağlar kullanın.

İşte benim go-tarifleri el temizleyici şunlardır:

Nazik El Temizleme Jeli Reçete (Çocuklar İçin Güvenli)

jel dezenfektanı Bu bitkisel elle cildi kurutmak ve çünkü aloe vera aslında besleyici değildir. Aynı zamanda çocukların bunu sağlamaya yardımcı olabilir, böylece basit. Hatta böylece bir kase kirletmek gerekmez kullanmayı planladığınız kapta yapılabilir.

malzemeler

 • 1/4 fincan aloe vera jeli (Bu organik kullanın)
 • 20 damla Mikrop Destroyer Esansiyel Yağı (çocuk güvenli)

Talimatlar

 1. Tüm bileşenler karıştırılır ve (Bu gibi) yeniden kullanılabilen bir silikon tüp içinde depolar.
 2. doğal olarak elinden mikropları uzaklaştırmak için gerektiği gibi kullanın.

Güçlü El Temizleyici Tarif

(Triklosan olmadan) ticari sürümleri gibi gerçekleştirir daha güçlü bir el dezenfektanı için, bu tarifi deneyin. Bir hastanede çalışıyorsanız, bu sizin kişisel kullanım için iyi biri olabilir. Ben çocuklar için bu tarifi kullanmak ister!

malzemeler

 • ispirto 1 yemek kaşığı
 • 1/2 çay kaşığı bitkisel gliserin (isteğe bağlı)
 • 1/4 fincan aloe vera jeli
 • 10 damla uçucu yağ tarçın
 • 10 damla çay ağacı esansiyel yağı
 • damıtılmış su (koloidal gümüş / iyonik gümüş antibakteriyel gücü varsa) ekler
 • diğer uçucu yağlar (sadece kokusu için)

Talimatlar

 1. Yapmak, küçük bir kapta aloe vera jeli, isteğe bağlı gliserin ve sürtme alkol karıştırmak için.
 2. Eğer koku için eklemek istediğiniz diğer yağların bir damla ya da iki ile birlikte tarçın esansiyel yağı ve çay ağacı yağı ekleyin. Limon, portakal, lavanta ve nane iyi seçeneklerdir.
 3. İyice karıştırın ve istenilen kıvama kadar ince için damıtık su (ya da koloidal / iyonik gümüş) ekleyin.
 4. dezenfektanı püskürtme veya pompa tipi şişelere el aktarmak için küçük bir huni veya damlalık kullanın.
 5. Eğer el dezenfektanı başka türde olduğu gibi kullanın.

notlar

 • Eğer tıbbi bir durum varsa daima özellikle çocuklar üzerinde, temel yağlar kullanmadan önce bir doktor veya sağlık kuruluşu ile kontrol veya.
 • Taze Aloe vera jel kullanılarak karşı depolama için stabil değildir; Ticari bir marka tavsiye edilir.

Eğer bu tarifi isterseniz, ayrıca mutfak sayaçlar veya banyo için mendil dezenfekte benim DIY deneyin.