Eğer vücudunuzdaki Kolesterol düşürmek istiyor musunuz? bu egzersizleri yapın

Eğer kolesterol sorunları ile uğraşan varsa, egzersiz sağlıklı aralığına kolesterol düzeyleri aşağı getirmek yardımcı olabilir bir şeydir. vb bisiklet, yürüyüş, yüzme gibi düzenli egzersiz sadece LDL kolesterol ve trigliserid seviyelerini aşağı getirmekte yardımcı olamaz, ama aynı zamanda vücutta HDL kolesterol düzeylerini artırmada yardımcı olabilir. neden ve nasıl egzersiz kolesterol seviyelerini düşürmek için iyidir ve ayrıca bu yazma-up, aynı ulaşmada size yardımcı olabilecek en iyi egzersiz bazıları hakkında bilmek alın.

Neden Egzersiz Kolesterol düşürücü En İyi Çalışır?

Egzersiz kolesterol seviyelerini azaltabilir olup olmadığını merak? Eh, evet bu harikalar yaratabilir. karaciğer tarafından üretilen mumsu lipit yağ, vücudumuzdaki doğal olarak mevcut bulunmaktadır. Ancak, bazı insanlar daha sonra arterler içine yapışır kendi vücudunda gerekenden daha fazla miktarlarda bu yağlı madde olabilir.

arterlere takılarak sonra, onları daraltır ve böylece kalp-damar hastalıklarının olasılığını artırır. Ancak, normal egzersiz kolesterol doğasını değiştirerek yardımcı olur. Bir çalışmada sadece egzersiz boyutu ve kolesterol taşıyan parçacıkların sayısını arttırdığı kanıtlandı ama aynı zamanda onları daha büyük veya kabarık ve arterlerde herhangi tıkanmaya sebep dolayısıyla daha az eğilimli yapımında yardımcı olur.

Ne Kadar Egzersiz ihtiyacınız var mı?

Son araştırmalara göre, haftada en az 4 5 gün, günde 30 dakika egzersiz önemlidir. Ancak, egzersiz için 60 dakika 90 için bir hafta ayırabilirim bile, sağlığınız için faydalı olduğu kanıtlanabilir. Eğer yoğun bir program var ise, günde iki 15 dakikalık egzersiz halinde egzersiz programınıza kadar kırılabilir.

Egzersizleri En Türleri Kolesterol kısmak

İşte kolesterol seviyelerini aşağı kesim size yardımcı olabilecek bazı egzersizler şunlardır:

1. Tempolu Yürüyüş

Yürüyüş kuşkusuz doğal olarak düşük kolesterol için en iyi egzersiz biridir. Yürüyüş, ya çünkü ekstra ağırlık koşamam insanlar için ya çünkü yaşlılıktan daha güvenli bir seçenektir. Ancak, emin kardiyo etkiler elde etmek için çevik adımlarla veya daha hızlı bir tempoda yürümek olun. Son araştırmalar yürüme kolesterol düzeylerini düşürücü söz konusu olduğunda çalışan benzer faydaları vardır kanıtlamıştır.

2. Koşu veya Koşu

Eğer iri değilseniz, yaşınız bir sorun değildir ve eklemler sonra koşu veya hızlı kolesterolü düşürmek için egzersiz günlük biçimi olarak çalışan tercih olmalıdır, sağlıklı. çalışmalardan biri gereğince, uzun mesafe koşucuları veya yürüyüş yapanlar kısa mesafe koşucuları daha sağlıklı kolesterol düzeyleri olduğunu gözlenmiştir.

3. yüzmeye gitmek

Yüzme kontrol altında ekstra ağırlık tutmak büyük bir yoludur ve aynı zamanda vücutta kolesterol daha iyi bir düzeyde korumaya yardımcı olur. Aerobik egzersiz Bu form ayrıca eklem kolaydır.

4. Bazı Ağırlıklar Lift

Ağırlık çalışması normal aralıkta kolesterol düzeyleri almanın harika bir yoldur. Bir araştırmaya göre, direnç eğitimi takip insanların daha hızlı bir direnç antrenman rejimi takip etmedi çalışanlara nazaran, kandan LDL kurtuldum kanıtlanmıştır.

5. Bisiklet

Bisiklet bazı aerobik egzersiz yapmanın mükemmel bir yoldur. Eğer eklemlerde ağrı veya ağrı yaşarsanız, çek altında kolesterol tutmak için bisiklet yapabilirsiniz. Bisiklet çok kalp rahatsızlıkları riskini azaltmanın fantastik bir yoludur.

6. Yoga

Garip gibi görünse de, ama yoga kolesterol seviyesini düşürerek size yardımcı olabilir. Bazı çalışmalarda yoga daha iyi kalp sağlığı için sadece yararlı olmadığını desteklenmesi hem de vücudun kolesterol seviyelerini geliştirmeye yardımcı olur. yayınlanmış çalışmaların birine göre, düzenli olarak yoga insanlar yoga almayanlara göre daha iyi kolesterol düzeyleri vardı.

7. Aerobik, Zumba veya Dans

Böyle Zumba, dans veya aerobik gibi herhangi bir yüksek yoğunluklu egzersiz, sadece sen iyi durumda kalır yardımcı, ama kötü kolesterolü düşürücü veya çek altında kolesterol seviyelerini tutmak için egzersiz büyük bir şeklidir.

Sen kolayca yapabileceği egzersiz herhangi bir biçimde tercih edebilir. Eğer hareketsiz bir yaşam tarzı varsa yorucu egzersiz sürebilir önce, bu yavaş ve dayanma gücü oluşturmak sürebilir. Eğer yorucu veya yüksek yoğunluklu egzersiz her türlü yapıyor başlamadan önce 60 yaşın üzerinde iseniz Ancak, obez veya hareketsiz bir yaşam tarzı var, doktorunuza danışmalısınız.

Nasıl Aşağı Kolesterol Seviyeleri Get Up Egzersiz tutun için?

monoton ve sıkıcı alabilirsiniz Egzersiz. Ancak, mantra kendinize pepped-up ve motive tutmaktır. İşte motive kalıyorum bazı yöntemler şunlardır:

1. Alın Ortak

Sen koşuya gidiş zevk veya bir süre kendi başına mı dürtmek, ama bir süre sonra, o kadar sıkıcı gelebilir ve hatta egzersiz seansları ranza isteyebilirsiniz olabilir. Bir arkadaş ya da daha eğlenceli ve daha tahrik kalmak için tutmaya katılmak için bir aile üyesi sormalıyız.

2. Gerçek Tutun

Gerçekçi olmayan hedefler sadece başarmak zordur, fakat aynı zamanda sağlığınız üzerinde geçiş ücreti alabilir. Basit tutun ve gerçek tutmak, hayatta hiçbir şey kolay gelir ve sağlık ya istisna değildir. Küçük ulaşılabilir hedefler mutlu tutmak ve odaklanmış olacak.

3. Stay Esnek

senin egzersiz programına sert olmayın. Bu, bir koşuya yapamıyorsanız, evde bazı yoga yapmak için plan gerektiği anlamına gelir. Amaç egzersiz ve bazı günlerde, egzersiz biri formu mümkün olmayabilir eğer, diğeri için tercih etmektir.

bildiğim kadarıyla sağlık söz konusu olduğunda, hiçbir ödün olmamalıdır. Eğer kolesterol düzeyi daha yüksek olan tespit edilmiştir, bu nedenle, bu size çoraplarını çek ve sağlık ücret almak gerekir bir göstergesidir. Bu makale sağlıklı ve motive kalma bir bakış açısı almak size yardımcı olur umarım. sağlıklı ve mutlu kalın.