Eğer sağlıklı kalp için tüketmek gerekir 15 gıdalar

“Kesinlikle her gün belirli yiyecekleri yiyerek kardiyovasküler hastalık geliştirme riskini azaltabilir,” Julie Zumpano, RD, LD, Cleveland Clinic Önleyici Kardiyoloji ve Beslenme programına bir diyetisyen diyor. kalbe iyi meyve ve sebzeleri büyük bir çeşitlilik vardır.

“Karadan gelen geldikleri gibi, onların doğal formunda olan yiyecekleri yemeye çalışın,” Bayan Zumpano o tüm gıdalar diyet adlandırdığı tavsiye diyor. Bu diyet tabii ki, kalp-sağlıklı Böyle balık, tam tahıllar, sebze ve meyveler gibi besinler, ancak kırmızı bir kadeh şarap ya da bitter çikolata parçası ile zaman zaman kendinizi tedavi etmek korkmayın, Bayan Zumpano diyor içerir. O sağlıklı odaklı yemekler ve atıştırmalıklar oluşturmak için bir kılavuz olarak bu listeyi kullanarak önerir. Sadece birkaç basit takasları kardiyovasküler sağlığı için büyük bir fark yaratabilir.

kalbe iyi 15 gıdalar

 1. Yeme balık somon, ton balığı, uskumru, ringa ve alabalık gibi omega-3, içinde en yüksek.
 2. Bir avuç sağlıklı fındık tür badem veya ceviz olarak açlığı giderir ve kalbini yardımcı olacaktır.
 3. Meyveler kalp sağlıklı fitobesinler ve çözünmeyen fiber tam takoz edilir. Tahıl veya yoğurt içinde yaban mersini, çilek, kızılcık veya ahududu deneyin.
 4. Keten tohumu kalp sağlığını arttırmak için, omega-3 yağ asitleri, lif ve fito içerir. En büyük yararı biçmek zemin veya öğütülmüş formda götürün.
 5. Yulaf ezmesi : Rahatlık Gıda besin güç merkezi.
 6. Koyu fasulye böyle böbrek ya da siyah fasulye gibi, lif, B vitaminleri, mineraller ve diğer iyi şeyler yüksektir. Veggie biber isteyen?
 7. Bir 4-ons cam kırmızı şarap (erkekler için iki, günde kadınlar için birine kadar) iyi (HDL) kolesterol seviyelerini iyileştirmeye yardımcı olabilir.
 8. Marine deneyin tofu kalp-sağlıklı öğle veya akşam yemeği için taze sebzeler ile Tavada.
 9. Kırmızı, sarı ve turuncu sebzeler havuç, tatlı patates, kırmızı biber ve meşe palamudu kabak olarak kalbini yardımcı karotenoidler, lif ve vitaminler ile paketlenir.
 10. Temel Reis haklı olduğunu, ıspanak bir yumruk paketleri! Sandviçler ve yerine marul salata günlerde kullan.
 11. Meyve portakal, kavun, papaya ve beta-karoten, potasyum, magnezyum, ve lif açısından zengindir.
 12. Teklif, tatlı kuşkonmaz , beta-karoten, folat, ve lif gibi güçlü besin dolu ve sadece fincan başına 25 kalori veya büyük mızrak başına 5 kalori temin edilir.
 13. Domates kış aylarında bile güneşte kurutulmuş çeşitleri – – likopen, C vitamini ve alfa ve beta karoten sağlamak.
 14. Bitter çikolata Kalp sağlığınız için iyidir, ama sadece en az yüzde 70’i olduğundan emin olmak kakao .
 15. Berrak, taze brokkoli Humus batırılmış çiçeği C ve E vitaminleri, potasyum, folik asit, kalsiyum, ve lif içeren bir besin kuyruklu listesi, müthiş bir kalp sağlıklı atıştırma.