Důvod, proč a jak k léčbě břišní utažení v těhotenství

Těhotenství je vzrušující doba v životě ženách, ale určitě s sebou přináší spoustu podivných příznaků. Pokud jste těhotná, v některých dnech, můžete mít pocit, stahovací pocit v žaludku. Utahovací pocit v žaludku může být nepříjemné, ale je to běžné. Jej může dojít z prvního trimestru těhotenství samotného.

Obvykle se jedná o znamení potratu v prvních týdnech, předčasného porodu nebo normálními stahy. Toto zpřísnění pocit může přetrvávat vůči několika posledních měsíců těhotenství. Heres Lowdown o tom, co to je a proč byste mohli zaznamenat břicha dotažení během těhotenství.

Co je břicha Utahování během těhotenství?

Břišní utahování je naprosto normální v průběhu těhotenství. Jak vaše těhotenství postupuje, vaše břicho se mohou cítit tuhý. Jak dny plynou, nepohodlí může stupňovat jako žaludek se stane tvrdý jako skála. Díky těsné žaludku ve druhém trimestru, mohou se vyskytnout bolest kulatý vaz nebo ostrou bolest v břiše. Ve 3. trimestru, břicha utahování může být příznakem porodu.

Břicha Utahování v raném těhotenství (v prvním trimestru těhotenství)

Břišní zpřísnění během časné fázi těhotenství nebo v prvním trimestru těhotenství může být z různých důvodů, které jsou vysvětleny níže.

1. Protahování

V prvním trimestru těhotenství, ženách děloha se rychle rozkládá, aby se prostor pro rostoucí plod. To by mohlo vést k prudkému bolesti nebo křeče v břiše. V prvním trimestru těhotenství, může dojít také ostrou bolest snímání po stranách břicha v důsledku natahování a prodloužení svalů.

2. Potrat

V prvním trimestru těhotenství, zažijete pocit utahování v žaludku a budete pociťovat bolest taky, pak by to mohlo být známkou potratu. V případě, že utahovací pocit v žaludku je ve skutečnosti projevem potratu, bude doprovázena další příznaky, jako jsou bolest a křeče v dolní části zad, špinění a krvácení a k přenosu tkáně nebo tekutiny z vagíny. Dávejte pozor na tyto příznaky, zejména jste-li méně než 20 týdnů těhotenství. Nicméně, to je nejběžnější před 12. týdnu.

3. Zácpa / Gas

Zácpa a plyn je častým problémem v těhotenství a většina žen zažít. V průběhu těhotenství, pokud máte pocit utahování v břiše, může to být proto, že plyn nebo zácpa. Můžete mít bolesti břicha, která může být velmi stresující.

Břicha Utahování v druhém trimestru těhotenství

Jak se vaše tělo i nadále růst v druhém trimestru, bude bolest bodavá po stranách dělohy pokračovat i tento se nazývá kulatý bolest vaz. Jak se vaše děloha se rozšiřuje, kulaté vazů umístěné po stranách dělohy úseku také, což může způsobit bolest. Může dojít ještě více, pokud se pokusíte sehnout nebo se snaží stát poté, co sedí na dlouho.

Ve druhém trimestru těhotenství, je pravděpodobné, že váš žaludek může cítit napjatý a nepohodlné kvůli Braxton-Hicks kontrakce. Stahy nebo cvičné kontrakce může začít již ve čtvrtém měsíci těhotenství. Tyto stahy nejsou tak bolestivé jako skutečná práce, ale oni připravují dělohu, aby byla připravena k porodu. Stahy jsou velmi časté a způsobovat nepříjemné pocity a bolest. Často dochází, když máte sex, nebo když cvičíte.

Břicha Utahování v pozdní fázi těhotenství (třetí trimestr těhotenství)

Rostoucí plod a jeho pohyby jsou zodpovědné za břišní utahování v pozdní fázi těhotenství. Vzhledem k tomu, břišní prostor je sdílen plodu a vnitřních orgánů, břiše boule a úseky. Tuk uložený pod kůži je také táhne dále. Žaludeční problémem během posledního trimestru je také důvodem zpřísnění žaludku. Nicméně, v případě, že zpřísnění trvá déle než obvykle, může to být známkou práce.

Společné příčiny svírání žaludku během těhotenství

Žena zažívá fyzické neklid během těhotenství. Mohlo by to být proto, že nekonečné důvodů. Máte-li pocit utahování v žaludku, může to být proto, že z následujících důvodů.

1. Samostatný Placenta

Placenta je život podporu pro rostoucí plod. To je přes placentu, že dítě dostane potravu a živiny. Nicméně, v některých případech dokonce před porodem, placenta se může oddělit od dělohy zdi. V dobách, jako je tato, děloha začne dostat pevnější, než je obvyklé. To má za následek zpřísnění břicha.

2. tlak na břicho

Když je dítě v děloze začne růst velké, děloha vyvíjí tlak na břicho. To je pak, že bříško se rozšiřuje, takže je tuhý. Ve 2. trimestru, jak dítě roste plodovou vodu také automaticky zvyšuje, která rozšiřuje břicho.

3. Plyn a nadýmání

Vyvážená a zdravá strava je nutné během těhotenství. Jíst špatné druhy potravin mohou vést k plynu, který by mohl nafouknout žaludku aby se cítíte víc neklidný a nepohodlné.

4. Babys Pohyby

Vaše babys kopy a pohyby by vás lechtivá a hihňavý. Můžete se cítit dobře a ulevilo na vědomím, že vaše dítě je v pohodě, ale s jeho každý pohyb, vaše břicho se může dostat přísnější zvenčí.

5. stahy

Stahy jsou podobné práce kontrakcí, ale není to samé. Tyto stahy může váš žaludek velmi těsný a pevný. Pro některé ženy, Braxton-Hicks Kontrakce může začít již v druhém trimestru, a jiní mohou zažít jejich správná kolem porodu.

6. Těhotenství Problémy související

Tuhost v břiše může být způsobeno v důsledku komplikace spojené s těhotenstvím, jako potrat nebo ektopické těhotenství (stav, ve kterém oplodněné vajíčko implantáty sám ve vejcovodu namísto dělohy).

7. blížit k dodacím lhůtám

Kontrakce a ztuhlost v břiše při odhadované datem dodání mohlo být obtížné. Můžete mít pocit, že jdete do práce, ale to může být falešný poplach taky. Musíte se naučit rozlišovat mezi stahy a skutečné práce. Za to, že když vaše kontrakce – stahy většinou trvá asi 30 sekund až 1 minuty. Kromě toho přijdou jen jednou nebo dvakrát za hodinu po celý den. Se změnou polohy, tuhost břicha také zmizí. Nicméně to není tento případ během porodu. Časová prodleva mezi dvěma po sobě jdoucími kontrakcí během porodu není mnoho, a oni trvat delší dobu.

8. Přejídání

Mnoho žen si myslí, že v průběhu těhotenství, měla by následovat starou představu jíst za dva. Ale to není pravda. Pokud budete jíst za dva během těhotenství, budete nakonec přejídání. To zase může vaše břicho pevně a tuhý.

9. Zácpa

Zácpa je velmi časté v těhotenství. Není to kvůli nezdravá strava. Je to proto, dělohy tlačí na střeva. Kromě toho se přidá uvolňování progesteronu v těle zpomaluje trávicí trakt a tedy těhotná žena může cítit zácpu. Zácpa může váš žaludek tuhý a pevný.

Léčba břicha Utahování v těhotenství

Pokud váš žaludek cítí pevné a tuhé během těhotenství, zde je to, co můžete udělat.

  • Pokud se jedná o mírné případ břišní utahování, pít hodně vody a čerstvé ovocné šťávy, aby se sami hydratovaná.
  • Někdy, jak sedět nebo stát rozhodne výskyt Braxton-Hicks kontrakce. Setkáte-li se v sedě nebo ve stoje, se snaží změnit svou pozici. Pokuste si nohy nahoru nebo vleže.
  • nemusíte vstát ze židle nebo z postele příliš rychle. Udělejte si čas, aby tak učinily.
  • Poraďte se svým lékařem a nechat se masíruje dobře.
  • Pak se teplou sprchu nebo vanu. Dalo by se také použít horkou vodu pytle nebo topné podložky.

Tyto domácí opravné prostředky se zbavit tuhosti ve svém břiše. Máte-li méně než 37 týdnů těhotné a upozornění příznaky předčasného porodu, jako je krvácení, zvýšený tlak v oblasti pánve, nebo kontinuální prosakování tekutiny z pochvy, ihned kontaktujte svého lékaře. Kromě těchto příznaků, měli byste o tom svého lékaře, pokud jste měl 4-6 kontrakce za hodinu.

Kdy byste měli navštívit lékaře?

Tvrdý břicho během těhotenství může být způsobeno mnoha důvodů. Nicméně, měli byste zavolat lékaře, pokud:

  • Těsnost v břiše během těhotenství se stává intenzivnější a bolestivé.
  • Máte pevný bříško během těhotenství a budete mít potíže s dýcháním.
  • V případě, že těsnost vyskytuje více než čtyřikrát za hodinu.