Dôvod, prečo a ako na liečbu brušnej utiahnutie v tehotenstve

Tehotenstvo je vzrušujúce doba v živote ženách, ale určite so sebou prináša veľa podivných príznakov. Ak ste tehotná, v niektorých dňoch, môžete mať pocit, sťahovacie pocit v žalúdku. Uťahovací pocit v žalúdku môže byť nepríjemné, ale je to bežné. Ho môže dôjsť z prvého trimestra tehotenstva samotného.

Zvyčajne sa jedná o znamenie potrate v prvých týždňoch, predčasného pôrodu alebo normálnymi sťahy. Toto sprísnenie pocit môže pretrvávať voči niekoľkých posledných mesiacov tehotenstva. Heres Lowdown o tom, čo to je a prečo by ste mohli zaznamenať brucha dotiahnutie počas tehotenstva.

Čo je brucha Uťahovanie počas tehotenstva?

Brušný uťahovanie je úplne normálne v priebehu tehotenstva. Ako vaša tehotenstvo postupuje, vaše brucho sa môžu cítiť tuhý. Ako dni plynú, nepohodlie môže stupňovať ako žalúdok sa stane tvrdý ako skala. Vďaka tesnej žalúdka v druhom trimestri, môžu sa vyskytnúť bolesť guľatý väz alebo ostrú bolesť v bruchu. V 3. trimestri, brucha uťahovanie môže byť príznakom pôrodu.

Brucha Uťahovanie v ranom tehotenstve (v prvom trimestri tehotenstva)

Brušný sprísnenie počas skorej fáze tehotenstva alebo v prvom trimestri tehotenstva môže byť z rôznych dôvodov, ktoré sú vysvetlené nižšie.

1. Preťahovanie

V prvom trimestri tehotenstva, ženách maternica sa rýchlo rozkladá, aby sa priestor pre rastúci plod. To by mohlo viesť k prudkému bolesti alebo kŕče v bruchu. V prvom trimestri tehotenstva, môže dôjsť aj ostrú bolesť snímania po stranách brucha v dôsledku naťahovanie a predĺženie svalov.

2. Potrat

V prvom trimestri tehotenstva, zažijete pocit uťahovanie v žalúdku a budete pociťovať bolesť taky, potom by to mohlo byť známkou potratu. V prípade, že uťahovací pocit v žalúdku je v skutočnosti prejavom potratu, bude sprevádzaná ďalšie príznaky, ako sú bolesť a kŕče v dolnej časti chrbta, špinenie a krvácanie a k prenosu tkaniva alebo tekutiny z vagíny. Dávajte pozor na tieto príznaky, najmä ak ste menej ako 20 týždňov tehotenstva. Avšak, to je najbežnejšie pred 12. týždni.

3. Zápcha / Gas

Zápcha a plyn je častým problémom v tehotenstve a väčšina žien zažiť. V priebehu tehotenstva, ak máte pocit uťahovanie v bruchu, môže to byť preto, že plyn alebo zápcha. Môžete mať bolesti brucha, ktorá môže byť veľmi stresujúce.

Brucha Uťahovanie v druhom trimestri tehotenstva

Ako sa vaše telo aj naďalej rásť v druhom trimestri, bude bolesť bodavá po stranách maternice pokračovať aj tento sa nazýva guľatý bolesť väz. Ako sa vaše maternica sa rozširuje, guľaté väzov umiestnené po stranách maternice úseku tiež, čo môže spôsobiť bolesť. Môže dôjsť ešte viac, ak sa pokúsite zohnúť alebo sa snaží stať potom, čo sedí na dlho.

V druhom trimestri tehotenstva, je pravdepodobné, že váš žalúdok môže cítiť napätý a nepohodlné kvôli Braxton-Hicks kontrakcie. Sťahy alebo cvičné kontrakcie môže začať už vo štvrtom mesiaci tehotenstva. Tieto sťahy nie sú tak bolestivé ako skutočná práca, ale oni pripravujú maternicu, aby bola pripravená k pôrodu. Sťahy sú veľmi časté a spôsobovať nepríjemné pocity a bolesť. Často dochádza, keď máte sex, alebo keď cvičíte.

Brucha Uťahovanie v neskorej fáze tehotenstva (tretí trimester tehotenstva)

Rastúci plod a jeho pohyby sú zodpovedné za brušné uťahovanie v neskorej fáze tehotenstva. Vzhľadom k tomu, brušnej priestor je zdieľaný plodu a vnútorných orgánov, bruchu hrče a úseky. Tuk uložený pod kožu je tiež ťahá ďalej. Žalúdočné problémom počas posledného trimestra je tiež dôvodom sprísnenie žalúdka. Avšak, v prípade, že sprísnenie trvá dlhšie ako zvyčajne, môže to byť známkou práce.

Spoločné príčiny zvieranie žalúdka počas tehotenstva

Žena zažíva fyzickej nepokoj počas tehotenstva. Mohlo by to byť preto, že nekonečné dôvodov. Ak máte pocit uťahovanie v žalúdku, môže to byť preto, že z nasledujúcich dôvodov.

1. Samostatný Placenta

Placenta je život podporu pre rastúci plod. To je cez placentu, že dieťa dostane potravu a živiny. Avšak, v niektorých prípadoch dokonca pred pôrodom, placenta sa môže oddeliť od maternice steny. V časoch, ako je táto, maternica začne dostať pevnejšie, než je obvyklé. To má za následok sprísnenie brucha.

2. tlak na brucho

Keď je dieťa v maternici začne rásť veľké, maternica vyvíja tlak na brucho. To je potom, že bruško sa rozširuje, takže je tuhý. V 2. trimestri, ako dieťa rastie plodovú vodu tiež automaticky zvyšuje, ktorá rozširuje brucho.

3. Plyn a nadúvanie

Vyvážená a zdravá strava je nutné počas tehotenstva. Jesť zlé druhy potravín môžu viesť k plynu, ktorý by mohol nafúknuť žalúdka aby sa cítite viac nepokojný a nepohodlné.

4. Babys Pohyby

Vaše babys kopy a pohyby by vás šteklivá a hihňavý. Môžete sa cítiť dobre a uľavilo na vedomím, že vaše dieťa je v pohode, ale s jeho každý pohyb, vaše brucho sa môže dostať prísnejšie zvonku.

5. sťahy

Sťahy sú podobné práce kontrakcií, ale nie je to isté. Tieto sťahy môže váš žalúdok veľmi tesný a pevný. Pre niektoré ženy, Braxton-Hicks Kontrakcia môže začať už v druhom trimestri, a iní môžu zažiť ich správna okolo pôrodu.

6. Tehotenstvo Problémy súvisiace

Tuhosť v bruchu môže byť spôsobené v dôsledku komplikácie spojené s tehotenstvom, ako potrat alebo mimomaternicové tehotenstvo (stav, v ktorom oplodnené vajíčko implantáty sám vo vajíčkovode namiesto maternice).

7. blížiť k dodacím lehotám

Kontrakcie a stuhnutosť v bruchu pri odhadovanej dátumom dodaní mohlo byť ťažké. Môžete mať pocit, že idete do práce, ale to môže byť falošný poplach taky. Musíte sa naučiť rozlišovať medzi sťahy a skutočnej práce. Za to, že keď vaše kontrakcie – sťahy väčšinou trvá asi 30 sekúnd až 1 minúty. Okrem toho prídu len raz alebo dvakrát za hodinu po celý deň. So zmenou polohy, tuhosť brucha tiež zmizne. Avšak to nie je tento prípad počas pôrodu. Časové oneskorenie medzi dvoma po sebe nasledujúcimi kontrakcií počas pôrodu nie je veľa, a oni trvať dlhšiu dobu.

8. Prejedanie

Mnoho žien si myslí, že v priebehu tehotenstva, mala by nasledovať starú predstavu jesť za dvoch. Ale to nie je pravda. Ak budete jesť za dvoch počas tehotenstva, budete nakoniec prejedanie. To zase môže vaše brucho pevne a tuhý.

9. Zápcha

Zápcha je veľmi časté v tehotenstve. Nie je to kvôli nezdravá strava. Je to preto, maternice tlačí na črevá. Okrem toho sa pridá uvoľňovanie progesterónu v tele spomaľuje tráviaci trakt a teda tehotná žena môže cítiť zápchu. Zápcha môže váš žalúdok tuhý a pevný.

Liečba brucha Uťahovanie v tehotenstve

Ak váš žalúdok cíti pevné a tuhé počas tehotenstva, tu je to, čo môžete urobiť.

  • Pokiaľ sa jedná o mierne prípad brušné uťahovanie, piť veľa vody a čerstvé ovocné šťavy, aby sa sami hydratovaná.
  • Niekedy, ako sedieť alebo stáť rozhodne výskyt Braxton-Hicks kontrakcie. Ak sa stretnete v sede alebo v stoji, sa snaží zmeniť svoju pozíciu. Pokúste si nohy hore alebo poležiačky.
  • nemusíte vstať zo stoličky alebo postele príliš rýchlo. Urobte si čas, aby tak urobili.
  • Poraďte so svojím lekárom a nechať sa masíruje dobre.
  • Potom sa teplú sprchu alebo vaňu. Dalo by sa tiež použiť horúcu vodu vrecia alebo vykurovacie podložky.

Tieto domáce opravné prostriedky sa zbaviť tuhosti vo svojom bruchu. Ak máte menej ako 37 týždňov tehotné a upozornenia príznaky predčasného pôrodu, ako je krvácanie, zvýšený tlak v oblasti panvy, alebo kontinuálne presakovanie tekutiny z pošvy, ihneď kontaktujte svojho lekára. Okrem týchto príznakov, mali by ste o tom svojho lekára, ak ste mali 4-6 kontrakcie za hodinu.

Kedy by ste mali navštíviť lekára?

Tvrdý brucho počas tehotenstva môže byť spôsobené mnohých dôvodov. Avšak, mali by ste zavolať lekára, ak:

  • Tesnosť v bruchu počas tehotenstva sa stáva intenzívnejší a bolestivé.
  • Máte pevný bruško počas tehotenstva a budete mať ťažkosti s dýchaním.
  • V prípade, že tesnosť vyskytuje viac ako štyrikrát za hodinu.