Doğal olarak Ana Telafiler ile arı sokmasına tedavi nasıl

çevrenizdeki KORETZ zaman hep bir arı kovmak eğilimindedir musunuz? Cevap evet ise, sadece onun tarafından sokuldu alma şansınız artıyor olabilir. Bal arıları onlar tehlike altındaki hissettiklerinde acı olasılığı daha yüksektir. arı adresinden kollarını çırparak sokmasına bunu isteyen ona agresif sinyalleri gönderebilir.

Çoğu durumda, hala tutuyor Menderes ve uçup için bal arısı teşvik edebilir. Birisi sokmaları zehir alerjisi özellikle Bazen arı sokması ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Ama çoğunlukla arı sokması sadece bazı rahatsızlıklara neden. Ev ilaçları böyle zamanlarda gerçek hayat-koruyucular olabilir.

Nasıl Skin Gömülü Arı Stinger çıkarmak için?

Arı sokmasına bir durumda, her şeyden önce acı sitesini kontrol edin. arı stinger deride kalmış durumda, denemek ve gazlı bezle deri alanını temizleyerek ondan kurtulmak. Ayrıca yavaşça Tırnak veya cımbız seti kullanılarak kazıma deneyebilirsiniz. elle stinger dışarı sıkma ya da derinin daha derin tabakalarına zehir enjekte gibi sıkıştırdıktan kaçının.

Genellikle vücuda girmesine zararlı zehir için sadece birkaç saniye sürer. deri içine gömülü zehir kesesi ile birlikte stinger dışarı alınması daha fazla tahriş engelleyebilir. Daha sonra, su ve antiseptik sabunla nokta temizleyin. Kuru Pat ve şişme ve kaşıntı azaltmak için bazı kalamin losyon ya da buz alanı uygulamak.

Nasıl Doğal arı sokmasına tedavi için?

Ev ilaçları Arı yavrusu semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Aşağıdaki terapileri deneyebilirsiniz:

1. Bal

bal antiseptik özellikleri yara iyileştirici ve iltihap ve kaşıntı azaltma yardımcı olabilir.

Kullanım yönü:

enfeksiyon içine etkili bir şekilde kullanmak için arı sokması yerinde bal küçük bir miktar sürün. Bir bandaj gevşek bağlanmış olan gizlemek ve bir saat kadar açık bırakın.

2. Elma sirkesi

Elma sirkesi anti-kaşıntı niteliklere sahip olduğu arı sokması kaşıntı için güçlü doğal ilaçlar biri olabilir.

Kullanım yönü:

Are you arı sokması olumsuz etkilerini bertaraf etmek sokuldu vardır üzerinde sulandırılmış elma sirkesi uygulayın. Ayrıca sirke temiz bir bez veya bandaj ıslatın ve delinme sitesinde yerleştirebilirsiniz.

3. Kabartma tozu

Kabartma tozu o dezenfektan yeteneklere sahip doğal olarak arı yaralar tedavisi için başka iyi bir seçenek olabilir.

Kullanım yönü:

kabartma tozu biraz su karıştırılarak bir hamur yapın. Arı yavrusu düşmanca belirtileri etkisiz hale getirmek arı ısırık yere macunun yoğun bir tabaka sürün. Yaklaşık 15 dakika kadar bekletin. gerektiği gibi yeniden uygulayın.

4. Uçucu Yağlar

Bu terapötik ve tıbbi özellikleri sağlayabilir ve arı kızarıklık için mükemmel bir doğal ilaç olabilir. içerebilir arı sokması tedavisi için kullanılabilecek Uçucu yağlar:

Kullanım yönü:

lavanta esansiyel yağı seyreltilmeden kullanılabilir. düzgün uygulamadan yanmasını elimden alıp neredeyse hemen hissi batma yardımcı olabilir. acı nokta üzerine birkaç damla dabbing önce zeytin veya hindistancevizi yağı gibi herhangi taşıyıcı yağlar ile karıştırılarak çay ağacı yağı seyreltin. Sen kaşıntı ve enflamasyon dan yardım almak için sorunlu bölgeye direkt güvercin ağacı üzerinde koyabilirsiniz.

5. Diş macunu

Alkalin beyaz diş macunu böylece şişen ve ağrı azaltma asidik arı sızlama geçersiz yardımcı olduğuna inanılmaktadır. renkli jel veya beyazlatma diş macunu kullanmayın.

Kullanım yönü:

ağrıyı hafifletmek için ilgili alanda diş macunu biraz kilolu.

6. Papaya

Kaşıntıyı ve acıya protein parçalayarak desteklemek için gereken bir enzim olarak adlandırılan papain içerir.

Kullanım yönü:

Sadece acı yerde meyve bir parça yayma ve yaklaşık 30 dakika kadar açık bırakın.

7. Aloe Vera

Bu, iyileşme sürecini hızlandırmak ve bir acı tahriş edici belirtiler yatıştırmaya, anti-enflamatuar ve analjezik özellikler vardır.

Kullanım yönü:

Bir Aloe Vera bitkisinin yaprak açmaya Split ve jel ayıklamak. acı alana jel sürün ve kurumasını bekleyin.

8. Buz

Buz Acıyı uyuşturmak ve acil mühlet getiren ve böylece şişme azaltabilir. Bir buz kompres gözler, dudaklar veya ellerde arı sokması oluşumunda uygulamak çok uygun olabilir.

Kullanım yönü:

ince, temiz bir bezle bazı buz küpleri bırakın ve kompres yapmak bağlarız. yaklaşık 10 ila 15 dakika süreyle rahatsız nokta üzerine soğuk paketi tutun. ödemi ve ağrıyı azaltır kadar düzenli yeniden uygulayın. Ayrıca dondurulmuş sebze veya soğuk su şişesi bir çanta kullanabilirsiniz.

sık sorulan Sorular

sık sorulan sorulardan bazıları şunlardır:

1. Ben Deneyimi Will Ne Belirtileri zaman bir Arı Sokması Me?

Farklı insanlar kısa ağrı ve sıkıntı dan şiddetli alerjik reaksiyonlara kadar değişen belirtiler yaşayabilir. Ortak minör işaretler acı noktada orta, kaşıntı ve enflamasyon bir küçük beyaz nokta ile keskin bir yanma ağrısı, kırmızı yumru içerir. Minör belirtiler genellikle birkaç gün içinde kaybolur. Ilımlı belirtiler çözmek için bir haftada yaklaşık sürebilir.

2. Ne zaman bir doktor bakın nasıl?

Çoğu arı sokması tedavi olmadan iyileşir. Eğer sokulursam birkaç kez olsun durumda Bununla birlikte, komplikasyonlara yol açabilir, hatta yaşamı tehdit kanıtlıyor. Dahası, arı sokması alerjisi olan kişilerde ciddi bir tepki tetikleyebilir. dil, boğaz gibi diğer vücut bölgelerine yayılır şişlik varsa, bir mezar arı sokması alerjik reaksiyon gösterebilir.

Diğer işaretler artan bir kalp atım hızı, ürtiker, mide bulantısı, kusma, soluk deri, baş dönmesi, ishal, nefes almada zorluk veya anafilaktik şok meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda, hemen bir doktora başvurun. Eğer göz kapağı şişlik bir arı acı alırsanız Ayrıca, konumu nedeniyle hassasiyetine hemen bir doktora görünün.

A Arı Stinger Get Out yoksa 3. Ne Olur?

Bir arı sokması, onun stinger sıklıkla deriye vuruyor zaman. stinger olumsuz vücudu etkileyebilir toksik zehir bir çuval vardır. stinger kalır uzun, daha zehir ağrı veren ve şişme vücuda girebilir. Eğer arı stinger çıkmak yoksa, ölümcül zehir alerjik reaksiyonlara hatta ölüme neden yol açabilir vücutta salınan alabilirsiniz.

4. Bir Arı Sting Sonra Haftada kaşınmaya için normal midir?

Bu arı sokması herhangi muhtemel endişeleri önlemek için bir hafta sonra kaşınmaya devam ederse tıbbi yardım aramak en iyisidir.

Sonuçta arı sokması hiç eğlenceli ve ağrılı olmaları. Ana bazlı ilaçlar hafif rahatsızlık rahatlatmak olabilir. Ancak şiddetli reaksiyonlar derhal tıbbi yardım garanti edebilir. Dolayısıyla, size ciddi bir alerjik reaksiyon belirtileri tanıyabilir esastır.