depresyonda olan sevdiğin birini desteklemek için nasıl

Depresyon bakım ve tedavi gerektiren bir ruhsal bozukluktur. Sevdiklerinize bu zihinsel durum muzdarip, bunları daha iyi bir şekilde bunun üstesinden yardım etmek için yapabileceğiniz şeyler vardır. Bu yayını okuyun ve depresyon ile başa çıkmak için kimse yakın yardımcı öğrenmek.

Bir Kişi depresyondayken Olmadığı Nasıl Anlaşılır için?

Bazen bu tür insanlara yakın depresyon veya insanların muzdarip olanlar onlar depresyonla mücadele olduğunu farkında olmayabilir. Çoğu insan görmezden ya da öfke veya üzüntü normal fışkırır olmaya düşünerek onların depresyonu reddediyorlar. Ruhsal bozuklukları ile uğraşan kişiler bağlı bir kitlesel sosyal stigma vardır çünkü bu genellikle ortaya çıkabilir. Ancak, aşağıdaki belirtilerden bazıları birisi bu hastalıktan mustarip olup olmadığını kurulmasında yardımcı olabilir:

  • Bir kişi sinirlilik veya ani öfke patlamaları yaşıyorsa.
  • Bir kişinin konsantre olmada, kararlara zorluk, normal bir gün yapımında sorun yaşadığında veya düşünce problem yaşıyor edin.
  • Bir kişinin intihar veya depresyon ve intihar düşünceleri yakından ilişkilidir çünkü düzenli olarak hayatına son düşünceleriyle yuttu edilirse.
  • Bir kişinin motive ya da günlük işleri için gün yapmak enerji gelmiyor edin.
  • Bir kişinin ani kilo alımı ya çünkü değiştirilen iştah kilo kaybı yaşarsa.
  • Bir kişinin, hipersomnı veya uykusuzluk gibi uyku bozuklukları her türlü yaşarsa.
  • Bir kişinin vb zamanki ev işleri, cinsel aktivite, spor gibi hayatının ilgi kaybı yaşarsa
  • Bir kişi ise sosyal ve mesleki işlevsellikte etkilenen alır.

Bu semptomların bazılarını veya tümünü uzun bir süre boyunca gözlenir, bu depresyon olarak adlandırılan olabilir. Depresyon nadiren kendi başına daha iyi olur, çünkü hemen psikolojik dikkat aranmaktadır çok önemlidir. Bilişsel terapi ile birlikte anti-depresif ilaç kişi daha iyi hissediyorum yapımında yardımcı olabilir.

Etkili Yolları Birisi Depresyon Come Out Yardım

Dışında profesyonel yardım dışında, yakından bir depresif kişiye ilişkili kişiler de o kişinin o çıkmasına yardım bazı işlemler yapabiliriz. İşte birisi bunalımdan yardımcı olmak için bazı etkili birisi mücadele depresyon yardımcı yollar veya önlemler şunlardır:

1. Onların yerine kendinizi koyun deneyin

Onların acı ve ıstırap anlarsanız birine yardım etmek çok kolaydır. Eğer empati ve onunla uğraşan kişiye yardım böylece ayrıntılı olarak durumları hakkında bilin.

2. Kendini hazırlayın

Eğer alışkanlık kişi ile ilgili olabilir hususlar hakkında hiç bir fikrim yok birini nasıl yardımcı olacaktır. Birçok çevrimiçi web siteleri, kitaplar ve depresyon hakkında bilgi yardımcı olabilecek diğer araçlar vardır. Hatta bir psikiyatrist karşılamak ve daha iyi kendinizi eğitmek olabilir.

3. Sadece onların yanında

Bazen sadece endişeler, korku dinlerken veya kaygılar daha iyi hissetme olabilir. Sen, bir çözüm sunmak sadece bir kulak vermek ve bunlar duygu olabilir tam olarak nasıl ve onları çok rahatsız olabilir bilmek gerekmeyebilir.

4. Giriş Sizin Duygular tutun

Bazen de sana bir otoyol alabilir depresyonla başa birisiyle yakın olmak. Negatif duygular çok bulaşıcı alabilirsiniz dair hiçbir şüphe yoktur. , Evden taşınmak pozitif insanlarla etkileşime veya tekrar izlemek için pozitifliği almak arkadaşlarınızla takılmak.

5. kal Sakin

sürekli uğraşmak çok zor bir durum olabilir mücadele ediyor biriyle ilgilenmek. Sen, sinirli sinirli hissediyorum ve aynı zamanda diğer tür duyguları yaşayabilir. O kadar hissetmek kesinlikle normaldir. Bir destek grubuna katılın arkadaşlarıyla takılmak veya sizi mutlu başka şeyler yapmak.

6. Onların Chores kadar alıyor

ateşi var birisi zor kalkmak ve depresyon ile uğraşan bir kişinin aynı teknede yelken gün işleri, onların gün yapmak bulur şekilde. geçin ve günlük görevleri yaptıkları gün bakımı onlara yardımcı olur. Normal görünebilir, ancak içlerinde gidiş büyük bir kargaşa olabilir.

7. Şahsen şeyler alın Etmeyin

Depresyon geçirmekte olan bir kişi ile etkileşim olsa da, bunun onlarla ilgili seninle ilgili değil hatırlamak önemlidir. Onlar kendi içindeki şeytanlarla mücadele ediyoruz ve onlar davranırlar veya sizinle belli bir şekilde hareket edersek, hepsi nedeniyle hastalık ve başka bir şey değildir.

8. Koşulsuz Sevgi ve Desteği sağlayın

sevgi ve özenle daha iyi yapılamaz Hayatta hiçbir şey yoktur. Eğer yakın birisi onları yakında çıkıp yardım edecek onlara koşulsuz sevgi ve destek kredi, bu ciddi bir sağlık sorunu ile karşı karşıyadır ne zaman. Onlar için orada olmak, yardım etmek için yapabileceğiniz en iyi şeydir.

9. Teklif Umut

Eğer düzenli olarak hayatlarının olumlu şeylerin onları hatırlatmak için O onları ayakta tutmak yardımcı olabilir çocuklarının, hayatta kendi tutku, ya da bir şey olup olmadığı önemlidir. Böyle insanlar umut bulmak için onlar en güvenerek olabilir tek şey olabilir çünkü çok önemlidir.

Onların Tedavi ve İlaçlar ile 10. Yardım Onları

dini olarak onların ilaç ve terapi seans sürebilir eğer yukarıdaki yollardan Tüm iyi çalışır. Hiçbir oturumlar kaçırılan ve ilaçlar da zamanında alınır emin olun.

Acil Yardım İsteyecek zaman

Depresyondan muzdarip bir kişinin çok sık intihar düşüncesini alır ya da kendini zarar vermeye çalışan ise, acil yardım aranmalıdır önerilir. o kişi yaşamak için umut kaybeder ve ölüm bütün acısını azaltabilir düşündüğünde Böyle durumlarda genellikle ortaya çıkar. Ailenizde herkes depresyon etkileniyorsa, şu önerileri uygulayın ve onun da iyileşmesine yardım.