denemeliyiz beyaz pirinç için Sağlıklı ikame gıda

Beyaz pirinç bizim diyetler karbonhidrat başlıca kaynaklarından biridir. Bizim favori yemekleri çok oldukça yaygındır ve Dolum yemek yapar. Bu dal veya sos ile lezzetli tadı ama hepimiz sağlıklı olmadığını biliyoruz. O ihtiyacımız olandan daha fazla kalori bize maddeleri ve cilalı formda temel mineraller yoksun. Dolayısıyla, düşük bir karbonhidrat diyet varsa onun alımını azaltmak için önemlidir. Ayrıca bazı gerçekten iyi alternatifler ile yerini alabilir.

Düz Beyaz Rice Lezzetli ve Sağlıklı Alternatifler

Bunlar diyet ekleyebileceğiniz düz pirinç sağlıklı ve lezzetli ikamedirler:

1. tilki kuyruğu Darı (Thinai pirinç)

Tilki kuyruğu darısı dünyanın ikinci en yaygın yetiştirilen darı ve pirinç gibi bol miktarda mevcuttur. Bu darı, demir, protein ve lif gibi mineraller bakımından zengindir. Vücutta iyi kolesterol (HDL) artırırken kan şekerini ve kötü kolesterol seviyelerini kontrol etmede yardımcı olarak tilki kuyruğu darısı diyabetik kişilere tavsiye edilir.

Tilki kuyruğu Millet nasıl olun

Tilki kuyruğu darısı pirinç gibi pişirmek için sadece kadar basittir ve aynı prosedürü takip eder. milletler 1 fincan için, 2 bardak su ekleyin ve 2 ıslık süreyle bir düdüklü tencere içinde hazırlayın.

2. Siyah Pirinç

Ayrıca Çince yasak pirinç denilen Siyah pirinç, şaşırtıcı yüzyıllardır Hindistan’da yetiştirilen olmuştur pirinç nadir çeşitli çok eski ve değil. Öncelikle bu ismi Chak Hao ve Kavuni denir böyle Tamil Nadu olarak ülkenin güney kısımları geçtikçe Kuzey Doğu bölgesinde yetiştirilir. Siyah pirinç lif ve antioksidanlar ile yüklenir. Bu anti-inflamatuar özelliklere sahip olan ve vücudun boşaltımını aktive eder. Ayrıca şeker hastaları için tavsiye edilir.

Siyah Rice nasıl olun

yaklaşık 3 saat boyunca su içerisinde pirinç bekletin. Suyun 2 bardak pirinç bir fincan ekleyin ve basınç 3 düdükler pişirin. kısık ateşte 10 dakika pişir.

3. Navara Pirinç

Navara pirinç son derece zengin aroma ve eşsiz tıbbi özellikleri kırmızı pirinç çeşitleri arasında saygı. Bu Hindistan’ın güney bölgelerinde çoğunlukla yetiştirilen ve hastalıklardan muzdarip olanlar için yararlı olduğu gibi her yaştan insanlar uyuyor edilir. Bu besin değeri ortak rahatsızlıkların çoğu karşı bağışıklık geliştiren yardımcı olur. Bu bebekler için fantastik bir sütten kesme gıda ve son derece hamile kadınlar için tavsiye.

Navara Rice nasıl olun

Siyah pirinç hazırlamak için benzer şekilde, 3 saat süre ile su içinde Navara pirinç ıslatın. Daha sonra, basınç 3 ıslık için yemek ve 10 dakika için düşük bir alev kaynamaya bırakılır.

4. Quinoa

Güney Amerika’ya Yerli, quinoa proteini zengin ve glüten içermeyen bir tane olduğunu. Şimdi yaygın olarak Hindistan genelinde yetiştirilen quinoa yüksek protein diyeti insanlar için bir mucize gıdadır. Aynı zamanda pişirmek kolaydır ve ülke genelinde hazırlanan günlük yemekler dahil edilebilir. tahıl proteini, magnezyum, vitamin B2, lif açısından zengin olan ve düşük bir glisemik indeksi vardır. Yani beyaz pirinç yerine bu kullanmak ve maksimum yarar.

Quinoa nasıl olun

5 dakika boyunca suda quinoa tahıl ıslatın ve su berrak bakmaya başlayıncaya kadar tekrar tekrar durulayın. Bir pirinç ocak içinde durulanmış quinoa yerleştirin ve basınç quinoa su aynı oranlarda pirinç benzer yemek. Eğer açıkça pişirmek isterseniz, kapalı kapaklı bir tencereye koyun ve pirinç benzer pişirin. zevke biraz tuz ekleyin.

5. Kahverengi pirinç

beyaz kahverengi pirinç takas beyaz pirinç daha sağlıklı alternatifler arayanlar için daha kolay bir adımdır. Bütün tahıl olmak, kahverengi pirinç beyaz olmasını parlatılır kaybolan tüm besinleri korur. Kahverengi pirinç daha zengin bir tat ve fosfor, manganez, selenyum, niasin, tiamin ve B6 vitamini gibi diğer mineraller ile birlikte beyaz pirinç yaklaşık dört kat lif içeriğine sahiptir.

Kahverengi Rice nasıl olun

Kahverengi pirinç iyi tüm iyiliğini korumak için kapaklı bir küçük tencereye pişirilmektedir. Beğendiğiniz tutarlılık bağlı 35-45 dakika Tencereye su ile kaynatın iki bardak kahverengi pirinç 1 fincan karıştırın. 10 dakika daha kaynamaya ve durulama yok edelim.

6. Bambu Pirinç

Bambu pirinç Hindistan’ın güney bölgelerinde yaygındır lezzetli yabani pirinç türüdür. Aslında onun ömrü sonunda bir çiçekli bambu çıkar tohumudur. çiçekli desen öngörülemeyen olduğundan tanelerinin kullanılabilirliği istikrarlı değildir. Ancak son derece onun doğurganlık arttırıcı özellikleri için aranır. Bambu pirinç ayrıca B6 Vitamini ve protein bakımından zengindir.

Bambu Rice nasıl olun

temiz su ile bambu pirinç 1 fincan yıkayın ve 30 dakika boyunca suya batırın. Basınç yemek yaklaşık 6 ıslık su 2.5 bardak pirinç ile ıslatılır ve 10 dakika süre ile düşük alev kaynamaya. Bazı su sol varsa, besleyici değeri yüksektir olarak, çorbalar ya gravies için kullanabilirsiniz.

7. Arpa

Arpa insanlar ve çiftlik hayvanları için yiyecek olarak 10.000 yıldır ekili olmuştur. Bu ortak çorbalar ve yemekler ve bazı alkollü içeceklerin tabanını oluşturur. Kan şekeri seviyelerini kontrol eder ve kolesterolü düşürür olarak Arpa da diyabetik kişiler için tavsiye edilir.

Barley nasıl olun

Arpa pişirmeye uzun sürer. Bir tencereye su üç bardak arpa bir fincan ekleyin ve bir taşım kaynatın. , Alevi azaltın kapağını kapatın ve yumuşayana kadar 45-60 dakika pişirin edelim.

8. Farro

Eski bir İtalyan buğday tahıl halk Farro olarak bilinir. İtalya’da popüler batı Asya’dan sert buğday eski türdür. Farro artık yaygın tür Avrupa ve Kuzey Amerika gibi diğer kıtalarda kullanılmaktadır. Onun yüksek lif ve protein içeriği ünlüdür ve çok B vitamini ve magnezyum açısından zengindir. Tahıl bir lezzete ve sakız yapısı vardır ve size farro yeme keyfini eminiz. Ancak, en iyi gluten hoşgörüsüz insanlar tarafından önlenir.

Farro nasıl olun

, Farro kaynamaya su 2 bardak için tahıl bir fincan ekleyin ve bir tencerede bir raddeye getirmek. Kapak, kapak ısı düşük, ve tahıllar tüm sıvı emilir ve yumuşayana kadar 40 dakika için kaynamaya.

9. Amaranth

quinoa benzer şekilde, amaranth proteinler, lif, demir, kalsiyum ile doludur ve düşük karbonhidratları sahiptir eski bir tahıldır. Bu Mayalar ve Aztekler bir elyaf ve malt ve biraz ceviz lezzet hoşlanıldığını edilir. Diğer tahıllar ile kombine ve çorba ve sulu yemeklere eklenebilir.

Amaranth nasıl olun

amaranth bir fincan su 3 bardak ekleyin ve bir tencerede bir raddeye getirmek. Ateşi kısıp tüm suyunu çekene kadar 20 dakika pişirin.

10. Bulgur

beyaz pirinç başka sağlıklı bir alternatif kolayca kullanılabilir olan bulgurdur. Bu tahıl antioksidanlar ve birçok vitamin ve minerallerle yüklenir. tahıl ortak yemekler bir dizi ile iyi gider. Yani, şimdi Bulgar ile beyaz pirinç değiştirin.

Bulgur’u nasıl olun

Bir tencerede, bulgur 1 bardak su 2 bardak ekleyin ve kaynar hale getirin. bir kapak ile kapatılır ve 15 dakika boyunca kaynamaya ve fazla suyu tahliye.