Dantų valymo patarimai, kuriuos turėtumėte padaryti

Dantis valyti tikriausiai išmokote daryti būdamas mažas vaikas, ir dėl to vargu ar nustojote įvertinti, kaip valote dantis. Iki šiol jūsų naudojamos technikos yra labai antros prigimties. Deja, daugelis žmonių nesivalo dantų taip gerai, kaip turėtų būti.

Burnos sveikata yra tiesiogiai susijusi su bendra sveikata, todėl labai svarbu rūpintis savo dantimis. Norėdami pagerinti savo patirtį ir rezultatus, pabandykite įtraukti šiuos aštuonis patarimus į burnos higienos tvarką.

Dantų valymo patarimai

Laikykite dantų šepetėlį švarų

Dantų šepetėlio nustatymas ant vonios stalviršio arba kriauklės krašto tarp naudojimo yra puikus būdas pasiimti bakterijas. Vietoj to, dantų šepetėlį laikykite vertikaliai, naudodami dantų šepetėlio laikiklį ar puodelį.

Be to, kad po kiekvieno naudojimo kruopščiai nuplaukite dantų šepetėlį, dantų šepetėlį galite pamirkyti vandenilio peroksido ir vandens mišinyje arba antibakteriniu burnos skalavimo skysčiu. Kai kurie žmonės net vieną ar du kartus per mėnesį indų plovykloje valo dantų šepetėlį.

Naudokite tinkamą dantų šepetėlį

Dantų šepetėlio pasirinkimas turėtų būti „Goldilocks“ akimirka. Jūs nenorite, kad rankena būtų per ilga arba per trumpa; nenorite, kad galva būtų per didelė ar per maža; ir jūs nenorite, kad šeriai būtų per kieti ar per minkšti. Norite, kad dantų šepetėlis būtų tinkamas. Jei jums reikia pagalbos nustatant, koks dantų šepetėlis jums tinka, pasitarkite su savo odontologu.

Būkite švelnus dantų šepetėliu

Energingas dantų valymas gali būti griežtas dantims ir dantenoms, todėl būkite švelnus.

Reguliariai keiskite dantų šepetėlį

Laikui bėgant ant jūsų dantų šepetėlio auga bakterijos ne tik šeriuose, bet ir rankenoje. Šeriai taip pat sugadinami, todėl jie tampa mažiau veiksmingi. Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, dantų šepetėlį keiskite kas tris ar keturis mėnesius.

Nepamirškite valyti vidinių šonų, kramtomųjų paviršių ir krūminių dantų

Daugelis žmonių sutelkia dėmesį į priekinę dantų dalį ir skiria minimalų dėmesį vidinėms pusėms, kramtomiesiems paviršiams ir krūminiams dantims. Nors šios dantų dalys gali ir nebūti matomos, būtina joms skirti tiek pat dėmesio, kiek valant priekiniams dantims, jei ne daugiau.

Nepradėkite valyti toje pačioje vietoje

Kai valote dantis, pabandykite kiekvieną kartą pradėti nuo kitos burnos srities. Vietai, kurią pirmiausia valote, paprastai skiriama daugiau dėmesio nei sričiai, kuria baigiatės, todėl atsitiktinai pasirinkę pradinį tašką galite užtikrinti, kad visiems dantims bus skiriamas vienodas dėmesys.

Nevalykite dantų iškart po valgio

Kad ir kaip būtų viliojanti valytis dantis iškart po valgio, daugelis odontologų rekomenduoja palaukti bent trisdešimt minučių, kol valysite ar gerdami valysite dantis. Atminkite, kad niekada nevėlu pagerinti burnos higienos tvarką.

Siūlai prieš arba po valymo

Dantų šepetėlio šeriai negali siekti tarp jūsų dantų, kur dažnai yra maisto, bakterijų ir dantų akmenų. Nesvarbu, ar siūlus valote prieš valydami dantis, ar po to, kol valote dantis kasdien. Po siūlų naudokite vandenį arba burnos skalavimo skystį, kad nuplautumėte viską, ko siūlas išstūmė.