Czy Twój dieta nie działa? Może to nie jest odpowiedni z grupą krwi

Słyszałeś o Dieta zgodna z grupą krwi? Myślałem, że to było dawno obalona, ​​ale pacjenci pytają o niego, więc pomyślałem, powinienem dowiedzieć się więcej.

Co to jest Krew Rodzaj diety?

W 1996 roku Peter D’Adamo, naturopatyczną lekarz, opublikował książkę, w której opisał, jak ludzie mogą być zdrowsze, żyją dłużej i osiągnąć ich idealną wagę jedząc w zależności od ich rodzaju krwi. Wybór ktoś z przyprawami, przyprawy, a nawet ćwiczenia powinny zależeć od rodzaju krwi. Wkrótce książka była bestsellerem i ludzie wszędzie znajdowali się ich typ krwi, zmieniających swoje listy zakupów, a zmieniające się jak jedli, wykonywane i myślał o swoim zdrowiu.

Oto niektóre z zaleceń zgodnie z „Eat Right dla twojego typu” diety:

  • Osoby z Type O krwi powinni wybierać pokarmy wysokobiałkowe i jeść dużo mięsa, warzyw, ryb i owoców, ale ograniczyć ziarna, fasola, rośliny strączkowe i. Aby schudnąć, owoce morza, algi, czerwone mięso, brokuły, szpinak, i oliwy z oliwek są najlepsze; pszenica, kukurydza i mleka należy unikać.
  • Osoby z typ A krew powinien wybrać owoce, warzywa, tofu, owoce morza, Turcji i produkty pełnoziarniste, ale unikać mięsa. Do utraty wagi, owoce morza, warzywa, ananasa, olej z oliwek, i soi są najlepsze; Należy unikać mleka, pszenicy, kukurydzy, fasoli i nerek.
  • Osoby z typu B krwi powinien odebrać zróżnicowaną dietę, w tym mięso, owoce, nabiał, owoce morza, i ziarna. Aby schudnąć, jednostki typu B należy wybrać zielone warzywa, jaja, wątroba, i lukrecji herbatę, ale uniknąć kurczak, kukurydza, orzeszki ziemne, orzechy i pszenicę.
  • Osoby z typu AB krwi powinny jeść nabiału, tofu, jagnięcina, ryby, ziarna, owoce i warzywa. Do utraty wagi, tofu, owoce morza, zielone warzywa i wodorosty najlepiej ale kurczak, kukurydza, gryka, i należy unikać fasola są.

Jak wspomniano, zalecenia dotyczące diety krwi znacznie wykracza poza wyborów żywieniowych. Na przykład, osoby z Type O krwi powinni wybrać wysokiej intensywności ćwiczeń aerobowych i suplementy dla swoich wrażliwych żołądkach, natomiast z krwi typu A powinny wybrać działania niskiej intensywności i obejmują medytacji jako część ich rutyny.

Ale to działa?

Wysokiej jakości badania dotyczące Dieta zgodna z grupą krwi nie zostały opublikowane w literaturze medycznej zweryfikowanych. Nawet teraz, wyszukiwanie w literaturze medycznej dla nazwy autora ujawnia żadnych badań odnoszących się do tej diety. Badania opublikowane w 2013 i 2014 o dietach krwi warto zauważyć. Badanie 2013 analizowali światową literaturę medyczną i nie znalazł żadnych badań potwierdzających korzyści ze Dieta zgodna z grupą krwi. Badania wykazały, że 2014 osób, podczas gdy którekolwiek z poniższych diet krwi miał pewną poprawę w niektórych kardiometabolicznych czynników ryzyka (takich jak cholesterol i ciśnienie krwi), te ulepszenia nie były powiązane z grupą krwi.

Czy to ma jakiś sens?

Teoria tej diety jest to, że grupa krwi jest ściśle związana z naszą zdolność do trawienia niektórych rodzajów żywności, tak, że właściwa dieta poprawia trawienie, pomaga w utrzymaniu idealnej masy ciała, zwiększenie poziomu energii i zapobiegania chorobom, w tym raka i chorób układu sercowo-naczyniowego ,

Type O mówiono, że jest oryginalny rodowa krwi z pierwszych ludzi, którzy byli myśliwi-zbieracze, z diet, które były bogate w białko zwierzęce. Grupa A mówiło się rozwijać, gdy ludzie zaczęli uprawiać i miał bardziej diety wegetariańskiej. Grupa krwi B typy mówiło się pojawić wśród koczownicze plemiona, które spożywały dużo produktów mlecznych. A ponieważ Grupa krwi AB miał ewoluowały od przenikania osób typy A i B krwi, typ AB zalecenia były pośrednie pomiędzy tymi, dla osób z typów A i B krwi.

Każda z tych teorii nie została zakwestionowana. Na przykład, istnieją dowody na to, że typ A faktycznie pierwsza grupa krwi się rozwijać w ludziach, nie typu O. Ponadto, nie ma sprawdzoną związek między grupą krwi i trawienie. Tak więc, oprócz braku dowodów, że dieta działa, pozostają poważne pytania, dlaczego to powinno działać w pierwszej kolejności.

Więc, co jest wadą?

To jest dobre pytanie, zwłaszcza że niektóre poprawki były widoczne u osób, które przyjęły pewne diety krwi (patrz link powyżej). Jedzenie na podstawie twojej krwi wymaga, aby znać swoją grupę krwi, a następnie przestrzegać restrykcyjnej diety. Osobistych preferencji może być problem: wegetarianinem z Type O krwi może walczyć, aby utrzymać się na przypisanej diety, a ludzie, którzy kochają czerwonego mięsa może być rozczarowany, aby dowiedzieć się, że mają typ A krew. Zalecane suplementy nie są tanie; nie są zalecane żywności ekologicznej. A jeśli masz pewne warunki zdrowotne, takie jak wysoki poziom cholesterolu lub cukrzycy, dietetyk może podejmować lepsze zalecenia oparte na dowodach dla ciebie niż określona przez typ krwi.

Co teraz?

Zwolennicy Dieta zgodna z grupą krwi może powiedzieć, że choć idealnie badanie nie zostało jeszcze wykonane, brak dowodów nie jest dowodem, że są nieskuteczne. I nie ma też dowodów, że te diety są szkodliwe. Więc wydaje mi się, że zainteresowanie w diecie krwi nie zniknie w najbliższym czasie. Ale nie ma powodu, że księgarnie mają rzędy książek na diecie, każdy twierdzi, że jest bardzo skuteczny, jeśli nie najlepszy. Po prostu nie wiem, która dieta jest najlepsza dla każdej indywidualnej osoby. A nawet jeśli my, przylegającą do każdej pojedynczej diety jest często trudne.