Czy to jest niebezpieczne spać szybko po jedzeniu

Większość z nas miłość do korzystania z naszej popołudniowej sjesty pocztowy obiad lub uwielbiamy rozkoszować się późno w nocy przekąski przed udaniem się na dzień. Często można się zastanawiać, czy to jest w porządku drzemki po jesz. Nie ma wątpliwości, że często czują się senny po nasze posiłki, ale czy to znaczy, powinniśmy nadrobić zaległości snu czy też rzeczywiście czekamy na jakiś czas przed drzemkę? Cóż, to nie może być dobry pomysł, aby zasnąć po jedzeniu posiłków. Spanie natychmiast po jedzenie nie może być dobre dla organizmu.

Dlaczego my zwykle senność po jedzeniu

Jak tylko skończę jeść posiłek, twój mózg sygnalizuje narządy, aby rozpocząć trawienie jedzenia. Krążenie krwi staje się bardziej skoncentrowany wokół układu pokarmowego. Zmiana w intensywności dopływu krwi do mózgu wpływa zbyt. To pozbawienie krwi do mózgu może powodować senność lub senność.

Jak działa Śpiąca Natychmiast po zjedzeniu wpływa na zdrowie?

Twoje ciało jest idealnie wymagana do strawienia żywności można konsumować w celu uzyskania energii, a może to zrobić, jeśli siedzieć w pozycji wyprostowanej. Jednak podczas drzemki po jedzeniu, nie są pozwalając organizmowi do pełnienia tej funkcji, prowadząc w ten sposób do niektórych z następujących opcji:

1. To może prowadzić do Przyrost masy ciała

Natychmiast po jedzeniu śpi mogą powodować przyrost masy ciała. To dlatego, że organizm potrzebuje do spalania kalorii, które spożywane z posiłku, ale zamiast spać, co oznacza, że ​​twoje ciało będzie przechowywać te kalorie. Nadmiar ilość kalorii w organizmie prowadzi do nadwagi. W skrócie, śpi po jedzeniu sprawia, że ​​tłuszcz.

2. To może spowodować Acid Reflux

Kwas refluksowa jest stanem, gdy zawartość żołądka są wypychane z powrotem do przełyku. Refluks powoduje pieczenie w jamie klatki piersiowej. Dzieje się tak, gdy śpisz wkrótce po zjedzeniu żywności.

3. To może powodować problemy trawiennego

Jeśli śpisz tuż po zjedzeniu obiadu lub po kolacji, jedzenie nie zostaje strawiony prawidłowo. Niestrawione jedzenie może powodować problemy trawienne, takie jak gaz, zgaga, kwasowość, wzdęcia, wzdęcia itp

4. Może prowadzić do udaru mózgu

Spanie od razu zakładać posiadające posiłku może zwiększyć swoje szanse na cierpienia udar. To dlatego, że niestrawione jedzenie może spowodować nierównowagę poziomu cukru we krwi i ciśnienie krwi, a w skrajnych przypadkach może prowadzić do udaru mózgu zbyt.

Jak długo należy odczekać iść spać po jedzeniu?

Zaleca się, że należy pozwolić organizmowi trawić jedzenie, które jadłeś zanim trafisz przycisk drzemki. Choć różne produkty żywnościowe mogą przybierać różne ilości czasu, aby strawione, dobrze jest odczekać co najmniej 2 do 4 godzin drzemki po miałeś posiłków.

Przekąski na dobranoc, które są zdrowe dla Ciebie

Choć nie jest to dobry pomysł, aby chrupać na coś tuż przed snem, czasami, nagłe napady głodu może uderzyć, a może chcemy nakarmić. Sugerujemy, aby zjeść coś zdrowego i pożywnego, zamiast palowania na zbędne kalorie. Oto kilka zdrowych zalecenia, które można wykorzystać w celu ograniczenia, że ​​potrzeby późno w nocy przekąski:

  • Szklanka ciepłego mleka z miodem jest opcja zdrowe, a będziesz spać zbyt dobrze.
  • Filiżanka niskotłuszczowego jogurtu jest łatwe na brzuchu, jak również.
  • Krakers pełnoziarniste z jakiegoś masła orzechowego jest idealny do wprowadzenia że warczenie żołądka odpocząć.
  • Filiżanka całego ziarna zbóż z mleka o niskiej zawartości tłuszczu.

Jeśli strajkujących głodu na nieparzystej godzinie, są przekąski, które można pożerać dół nawet bez zastanowienia. Unikaj tłustych, smażonych lub kalorii gęstych pokarmów, nie mogą one być tylko trudne na układ pokarmowy, ale mogą powodować problemy ze snem też.

Czy spożywanie zbyt późno wpływa na sen?

Jedzenie i sen mają bardzo skomplikowane, ale ciekawy związek. Niektóre pokarmy mogą wywołać intensywny sen i sprawi, że spać jak niemowlę. Następnie są pokarmy, takie jak czekolada, napoje energetyczne, napoje gazowane itp, które mogą nam utrzymać na jawie, jeżeli są spożywane przed zasypiając. Dlatego naprawdę musimy być ostrożni, co jemy blisko snem, ponieważ może to bezpośredni wpływ naszego snu. Ponadto, jeśli spożywać posiłek tuż przed snem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że może cierpieć z powodu ataku kwasowości lub zgaga, które będą miały wpływ, jak dobrze spać.

Są ludzie, którzy nie mogą czuć się dotknięty w ogóle przez co zużywają blisko snem, ale to wcale nie oznacza, że ​​należy je jeść, co chcą, ponieważ ich sen nie jest uzyskiwanie zakłócony. Cóż, pytanie nie jest sen, ale to chodzi o jedzenie, które nie jest uzyskiwanie strawione. Stąd, spanie po każdym posiłku lub leżenia po jedzeniu w ogóle nie jest zalecane.

Ważne jest, aby pozostawić znaczną lukę pomiędzy swoim czasie posiłku i nap czasu. Jedzenie zdrowe i pożywne posiłek przed snem, unikanie niezdrowej żywności i decydując się na prawo późnych nocnych przekąsek to tylko niektóre z dobrych rzeczy, które możesz zrobić dla dobrego snu i dobrego zdrowia. Jeśli jednak wystąpić zgaga, kwaśne lub jakiegokolwiek problemu związane ze snem, proponujemy skontaktować się z lekarzem i się zbadać od razu, aby wykluczyć wszelkie schorzenia.