Czy są jakieś pokarmy należy unikać podczas karmienia piersią

Niektóre mamusie karmiące znaleźć mogą jeść co chcą. Chociaż prawdą jest, że niektóre pokarmy silnie aromatyzowane może zmienić smak swojej mleka, większość dzieci cieszą się różnorodne smaki mleka piersi! Generalnie dominują smaki diety, czy sos sojowy lub papryki chili były w płynie owodniowym w czasie ciąży.

Płody przełknąć sporą ilość płynu owodniowego przed porodem, więc kiedy smakują te smaki ponownie w mleku matki, są już przyzwyczajeni do nich. Czasami dziecko będzie wybredny przy piersi lub gazowy po jesz konkretnej potrawy. Jeśli zauważysz, wzór, uniknąć tego jedzenia na kilka dni. Aby sprawdzić, czy że jedzenie naprawdę było przyczyną, przywrócenie go raz i sprawdzić, czy istnieje wpływ.

Czego unikać podczas karmienia piersią

Matki podają, że niemowlęta najczęściej sprzeciw wobec tych produktów:

Czekolada

Przyprawy (cynamon, czosnek, curry, chili)

owoce cytrusowe i ich soki, takie jak pomarańcze, cytryny, limonki i grejpfruta

Truskawki

Kiwi

Ananas

W napojami gazowanymi warzywa (cebula, kapusta, czosnek, kalafior, brokuły, ogórki, papryka)

Owoce, z których działanie przeczyszczające, takie jak wiśnie i śliwki

Codziennie filiżankę lub dwie kawy jest w porządku, ale zbyt dużo kofeiny mogą zakłócać snu dziecka lub uczynić go wybredny. Pamiętaj, że kofeina jest również w niektórych napoje gazowane, herbat i ponad-the-counter leków. Jest również dobrze mieć sporadyczne pić alkoholu, ale mające więcej niż jeden napój zwiększa swój poziom alkoholu we krwi do tego stopnia, że ​​alkohol dostanie się do mleka. Jeśli planujesz mieć więcej niż jeden napój w czasie, czekać dwie godziny na drinka przed wznowieniem karmienia (lub pielęgniarkę, a potem mieć swój kieliszek wina). Nie ma potrzeby, aby pompować i zrzucić chyba że Twoje piersi są pełne i nie jest jeszcze czas, aby karmić swoje dziecko. Umiarkowany lub ciężki picia na pewno nie jest zalecany podczas karmienia piersią. Opowieść starej wive sugeruje, że ciemne piwo zwiększa produkcję mleka, ale ostatnie badania sugerują, że to nieprawda i że alkohol w rzeczywistości zmniejsza produkcję mleka.

Jeśli Twoje dziecko ma objawy alergii (takich jak egzema, fussiness, zatorów lub biegunka), mogą być spowodowane przez coś, że jest w stałym kontakcie z, takich jak mydło, pleśni lub żywności jest on odżywiania się. Lub może on zostać reakcji do żywności jesz, że dostać się do swojego systemu za pośrednictwem mleka matki. To zwykle wymaga trochę pracy detektywa, aby dowiedzieć się dokładnie, co jest przyczyną wrażliwości. Jeśli uważasz, że coś jesz powoduje problemy dla dziecka, to zwykle coś jadłeś od dwóch do sześciu godzin przed karmieniem. Najczęstszymi winowajcami obejmują produkty mleka krowiego, a następnie soi, pszenicy, jaja, orzechy, kukurydza lub syropu kukurydzianego.

Porozmawiaj z lekarzem dziecka przed pomijają żadnych pokarmów z diety. Jeżeli uniknięcie żywności może spowodować brak równowagi odżywczej (na przykład, jeśli wyeliminować wszystkie produkty mleczne), może być konieczne, aby zobaczyć się z dietetykiem o poradę na zastąpienie innych pokarmów lub przyjmowania suplementów żywieniowych. Kontynuować stosowanie prenatalnych witaminy jak długo dziecko karmione piersią w pełni na pokrycie wszelkich luk w swoim własnym diety.