Co byste měli zvážit, než se rozhodl, že káva je dobré nebo špatné

Je to dobré? Je to špatné? Myslím, že je na čase, aby tuto kávu debatu, protože je probírat s některými skutečné emoce zde. Pro ty, kteří nemohou dělat ráno s pěkným horkou šálek čaje, víte, co máme na mysli, že jo? I když je tu kategorie potravin mocných hamburgery a hotdogy, perfektní pizzu a sušenky a základním předpokladem pro každou stranu díval se dolů na výživu, je tu druhou kategorii tyto inteligentní lidé se narodili množit.

To zahrnuje saláty, ovocné šťávy, listové zeleniny, odstředěné mléko, libové maso. Zatím je tu další kategorie, která je vždy vlevo pod širým nebem a diskutovali o. To je kategorie špatné kávy. Po celá léta, mnoho vzdělaných lidí bylo argumentovat pro nebo proti maličké hrnek java. Nicméně, tam jsou nevinné duše čekají nekonečné vyvrácení důkazů, čímž závěr. Zavažme Nehledejte Is kávy dobré nebo špatné pro vás? v našem vyhledávači už ne. Pojďme hledat správnou odpověď a umožňuje začít právě tady.

1. Umírněnost je klíčem

Extrémní všechno je špatné. Když se velmi často, oddávat v něčem, jako je kofein, jste povinni zaznamenat okamžitou dávku energie, a to jak fyzicky, tak psychicky. Ale nepřeháním to bude mít za následek pouze ve vás stává hyperaktivní zpočátku, pak postupně cítit vaše energie odtékat jako efekt vytrácí. Ale počkat. K dispozici jsou tyto malé žlázy zvané nadledvinek, které se dostanou postižené pokaždé, když supění dolů šálek Joe.

Bodys boj nebo útěk reakce se aktivuje pokaždé, když pijete kávu. To znamená, že místo uvolnění adrenalin, nadledvinky začnou uvolňovat hormon v reakci na kávu, které jsou náročné. V průběhu doby, nadledvinky začnou hořet z nadužívání. V podstatě vyhnout kávu nebo udržet spotřebu na minimum.

2. Cup-Size Matters

Třeba mít na paměti výši příjmu v jediném cestách je stejně důležité jako udržet kartu na tom, jak často budete konzumovat kávu. Dalo by se začnou potit více, než je obvyklé, nebo mají zvýšený tep, na rozdíl od pocit neklidu a blabbering na cokoliv.

3. Každé tělo je jiné

My všichni můžeme jmenovat alespoň jednu osobu, která sní jako prase a stále vypadá podvyživené. Metabolismus zde hraje svou roli. Vzhledem k tomu, tendence těla reagovat na určitou potravinu by se hodně liší od jedné osoby na druhou, dané množství kávy může být to správné množství půjčovat záře na jedné straně, zatímco zhoršuje akné pro někoho, jehož pokožka je náchylná k akné. Pokud káva je pro vás tak důležité (což je velmi dobře předpokládat), dostanete na výživu, aby zjistily, kolik je v pořádku pro vás, nebo pokud je to v pořádku vůbec.

4. Naváží Vaše požadavky v tomto okamžiku

Káva je požehnáním pro někoho, kdo se snaží těžké zůstat vzhůru celou noc studovat. Na druhou stranu, pro osobu, která potřebuje zdravý spánek vstávat brzy ráno, přičemž se šálek kávy v pozdních večerních hodinách bude jen ho viní kofein při nespavosti. Pokud máte relativně normální rutina, 2 šálky kávy měl přes den, ale omezena na 3 hodiny před spaním jsou v pořádku.

5. Počasí Mít, nebo ne

Seděla u okna a pozorovala dešťové kapky závod dolů tabule a šálkem vaší oblíbené kávy zní jako perfektní kombinace; tak se čte pěknou knihu s hrnkem kávy v jedné ruce, zatímco sněží venku. Ale obraz někoho, kdo dělá totéž, když je 40 stupňů venku.

Samozřejmě, slušné množství vychlazené kávy by bylo dobré hledat úlevu od vedro, ale vzhledem k tomu, přirozená tendence kávy je zahřát své tělo, že by bylo lepší, aby zvážila chladnější možnosti. Tento argument je založen čistě na nepohodlí / komfortu tak dobře, ať si vyberete jasnou volbou.

6. Když se vaše tělo nutně potřebuje

Od bytí skvělý start do nového rána, kdy máte prezentaci nebo perfektní způsob, jak odvrátit únavu z náročném pracovním dni v práci na uvolnění z těchto menstruační křeče, tento pohár skoků může být váš zachránce na mnoho dní. Prostě nechat své tělo natolik zvyklí na to, že máte špatný čas přetahování se do práce ve dnech, kdy se nechcete dostat to.

Ale káva závislost je skutečná věc, kluci. Kofein molekula je rozpustná ve vodě a rozpustné v tucích. To znamená, že může procházet hematoencefalickou bariérou a přímo změnit naše mozky. To také proudí našich žilách a má vliv na krev a buněčné membrány. To je místo, kde začíná závislost.

7. Jak se vám líbí si kávu, pane?

Zatímco diskutujeme dobré a špatné kávy, jak nemůžete vzít v úvahu množství cukru nebo extra tuku krém, který jde do vašeho Latte? Ty se opovažuješ to vyčítat špatnou kávu pro tlustou deku tuku kolem břicha. Pokud jste příliš obavy o získání těchto palce, rozhodnout se pro černou kávu. Ano, hojné množství černé kávy jsou také špatné pro vás, ale můžete bez obav pít jeden šálek denně.

Je to bude teď, jsem vzdělaná a může pokračovat znovu pít kafe. nebo Dude, Im chystá kopat tento zvyk? Vypadá to, že zatímco káva byla spojena s hubnutí, delší životnost a méně depresí, je snadno návykový a mohou být nebezpečné v přebytku. Co je nadbytek? Až 400 mg kofeinu je bezpečný pro plné dospělého dospělého na den. Tato částka představuje zhruba 4 šálky kávy. Byly v pořádku s tím. Cokoliv je lepší než prohrát kávu navždy.