Co byste měli udělat po přestat kouřit

Přehled

Kouření uvolňuje tisíce chemických látek do svého těla. Výsledkem je nejen poškození plic, ale i vaše srdce a mnoho dalších tělesných struktur. Ale i když jste kouřil po mnoho let, můžete zvrátit tyto účinky a zkušenosti zdravotní přínosy z prvních hodinách přestat kouřit na desítky let po ukončení. Níže jsou uvedeny některé z mnoha zdravotních milníky můžete zažít tím přestat kouřit dnes.

 

 

20 minut po poslední cigaretě

Pozitivní zdravotní účinky odvykání kouření začne 20 minut po poslední cigaretě. Váš krevní tlak a puls se začne vracet k více normální úroveň. Kromě toho se vlákna v průduškách, které dříve nebyly dobře se pohybují v důsledku konstantního vystavení kouři začne znovu pohybovat. To je prospěšné pro plíce: Tato vlákna pomoci pohybovat dráždivých a bakterií z plic, což pomáhá snižovat riziko infekce.

8 hodin po poslední cigaretě

Během osmi hodin se hladina oxidu uhelnatého se vrátit k normálnímu stavu. Oxid uhelnatý je chemická přítomné v cigaretovém kouři, který nahrazuje částice kyslíku v krvi, snížení množství kyslíku tkáních přijímat. Když se oxid uhelnatý zmizí, vaše hladiny kyslíku začnou zvýšit na více normální úroveň. Tato zvýšená kyslíku pomáhá vyživovat tkání a cév, které byly stále méně kyslíku, zatímco jste byli kouření.

24 hodin po poslední cigaretě

Podle jednodenní známky, které jste již snížil riziko infarktu. To je z důvodu snížení zúžení tepen a žil, stejně jako zvýšené hladiny kyslíku, které jdou do srdce ke zvýšení jeho fungování. Nikotinu v krvi se také snížil na zanedbatelném množství, v tomto okamžiku.

48 hodin po poslední cigaretě

Za 48 hodin, dříve poškozených nervových zakončení začnou opět růst. Můžete také začít si všimnout, že smysly, které byly dříve otupil v důsledku kouření zlepšovat. Můžete si uvědomit, jste vonící a chutnající věci lépe, než jste byli předtím.

72 hodin po poslední cigaretě

Během tří dnů po ukončení kouření, budete často najít sami dýchat snadněji. Je to proto, průdušky uvnitř plic začaly uvolnit a otevřít další. Tím se výměna vzduchu mezi oxidu uhličitého a kyslíku snadnější. Kromě toho je vaše kapacita plic, nebo schopnost plic naplnit vzduchem, zvyšuje asi tři dny poté, co opustil.

Jeden týden po poslední cigaretě

Týdenní milník je důležité nejen pro své zdraví, ale pro úspěšnost v odvykání kouření úspěšně dlouhodobě. Kuřáků, kteří úspěšně dělat to jeden týden bez kouření jsou devětkrát vyšší pravděpodobnost, že úspěšně ukončit. Šance na odvykání kouření pro dobrou zvýšení při každém pokusu. Pokud můžete udělat to do jednoho týdne, můžete si ji po celý život.

Dva týdny po poslední cigaretě

Během dvou týdnů po ukončení kouření, můžete začít všímat si nejste jen dýchání jednodušší. Ty jsou také procházky jednodušší. Je to díky lepší cirkulaci a okysličení. Vaše funkci plic se také zvyšuje až o 30 procent o dva týdny poté, co přestanete kouřit, poukazuje na University of Michigan.

Jeden měsíc po poslední cigaretě

V jediném krátkém měsíc, můžete zažít mnoho zdravotních změny související s odvykáním kouření. Jedním z nich je pocit, pocit zvýšené celkové energie. Také si můžete všimnout, že mnoho příznaků s kouřením spojené poklesly, jako je sinus zácpy a dušnost při zátěži. Kromě těchto výhod, vlákna v plicích, které pomáhají udržovat zdravé plíce rostou zpět. Tato vlákna mohou pomoci snížit přebytek hlenu nahromadění a chrání proti bakteriálním infekcím.

Tři měsíce po poslední cigaretě

Do tří měsíců po ukončení, žena může zvýšit její úrodnost, jakož i snížit riziko, že její dítě narodí předčasně.

Šest měsíců po poslední cigaretě

Po šesti měsících odvykání, mnozí lidé často si všimnout, že jsou lépe schopni zvládnout stresující události, které přicházejí svou cestu, aniž by pocit, že potřebují kouřit. Mohou si také povšimnout, že jsou vykašlávání mnohem méně hlen a hlen. Důvodem je, že dýchací cesty jsou mnohem méně zanícená bez trvalé vystavení cigaretovému kouři a chemikálie obsažené v cigaretách.

 

 

Jeden rok po poslední cigaretě

Po jednom roce odvykání kouření, bude vaše plíce zažily dramatické zlepšení v oblasti zdraví, pokud jde o kapacitu a fungování. Můžete si všimnout, jak mnohem jednodušší dýcháte, když se projevují sami a kolik méně kašle jsi než když kouřil. Kromě těchto příznivých účinků na zdraví, budete mít uloženy dramatické množství peněz. Kouření cigaret je drahé. Pokud jste kouřil krabičku cigaret za den, budete mít uloženy tisíce dolarů na jeden rok značkou.

Tři roky po poslední cigaretě

Za tři roky po ukončení kouření, vaše riziko srdečního infarktu snížil na to nekuřák. Kouří nikoliv pouze omezuje průtok kyslíku do srdce. To také poškozuje výstelku tepen. Tuková tkáň začne stavět, takže je větší pravděpodobnost, že člověk zažije srdeční infarkt nebo mozkovou mrtvici. Odvykání kouření může pomoci zvrátit tyto účinky a propagovat zdravější srdce v příštích letech.

Pět let po poslední cigaretě

Pět let poté, co přestanete kouřit, Vaše riziko úmrtí na rakovinu plic se snížil o polovinu ve srovnání s kdy kouříš, v závislosti na University of North Carolina.

15 let po poslední cigaretě

Na 15-ti letou značku, vaše riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice klesla na rovné, že osoby, která se nikdy kouřil předtím. I když to může nějakou dobu trvat, vrátit čas o účincích kouření, které mají 15 bez kouře let představuje významný milník pro své zdraví a celkovou pohodu.

stánek s jídlem

S tolika zdravotních výhod odvykání kouření je čas skončit dnes. Můžete začít tím, že plán s využitím prostředků z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí . Můžete získat svým lékařem, rodinu a přátele, aby ho podpořili ve vaší snaze žít zdravější, bez kouře životní styl. Ujistěte se, že slavit pokaždé milník na cestě – jste stojí za to.