Čo by ste mali zvážiť, než sa rozhodol, že káva je dobré alebo zlé

Je to dobré? Je to zlé? Myslím, že je na čase, aby túto kávu debatu, pretože je preberať s niektorými skutočné emócie tu. Pre tých, ktorí nemôžu robiť ráno s pekným horúcou šálku čaju, viete, čo máme na mysli, že jo? Aj keď je tu kategória potravín mocných hamburgery a hotdog, perfektný pizzu a sušienky a základným predpokladom pre každú stranu pozeral sa dole na výživu, je tú druhú kategóriu tieto inteligentní ľudia sa narodili množiť.

To zahŕňa šaláty, ovocné šťavy, listovej zeleniny, odstredené mlieko, chudé mäso. Zatiaľ je tu ďalšia kategória, ktorá je vždy vľavo pod holým nebom a diskutovali o. To je kategória zlé kávy. Po celé roky, veľa vzdelaných ľudí bolo argumentovať pre alebo proti maličké hrnček java. Avšak, tam sú nevinné duše čakajú nekonečné vyvrátenie dôkazov, čím záver. Zaviazať Nehľadajte Is kávy dobré alebo zlé pre vás? v našom vyhľadávači už nie. Poďme hľadať správnu odpoveď a umožňuje začať práve tu.

1. Umiernenosť je kľúčom

Extrémne všetko je zlé. Keď sa veľmi často, oddávať v niečom, ako je kofeín, ste povinní zaznamenať okamžitú dávku energie, a to ako fyzicky, tak psychicky. Ale nepreháňam to bude mať za následok len vo vás stáva hyperaktívne spočiatku, potom postupne cítiť vaša energia odtekať ako efekt vytráca. Ale počkať. K dispozícii sú tieto malé žľazy zvané nadobličiek, ktoré sa dostanú postihnuté zakaždým, keď šúpanie dole šálku Joe.

Bodys boj alebo útek reakcia sa aktivuje vždy, keď pijete kávu. To znamená, že miesto uvoľnenia adrenalín, nadobličky začnú uvoľňovať hormón v reakcii na kávu, ktoré sú náročné. V priebehu doby, nadobličky začnú horieť z nadužívaniu. V podstate vyhnúť kávu alebo udržať spotrebu na minimum.

2. Cup-Size Matters

Treba mať na pamäti výške príjmu v jedinom cestách je rovnako dôležité ako udržať kartu na tom, ako často budete konzumovať kávu. Dalo by sa začnú potiť viac, než je obvyklé, alebo majú zvýšený tep, na rozdiel od pocit nepokoja a blabbering na čokoľvek.

3. Každé telo je iné

My všetci môžeme menovať aspoň jednu osobu, ktorá sníva ako prasa a stále vyzerá podvyživené. Metabolizmus tu hrá svoju rolu. Vzhľadom k tomu, tendencia tela reagovať na určitú potravinu by sa veľmi líši od jednej osoby na druhú, dané množstvo kávy môže byť to správne množstvo požičiavať žiara na jednej strane, zatiaľ čo zhoršuje akné pre niekoho, ktorého pokožka je náchylná k akné. Ak káva je pre vás tak dôležité (čo je veľmi dobre predpokladať), dostanete na výživu, aby zistili, koľko je v poriadku pre vás, alebo ak je to v poriadku vôbec.

4. Naváži Vaše požiadavky v tomto okamihu

Káva je požehnaním pre niekoho, kto sa snaží ťažké zostať hore celú noc študovať. Na druhú stranu, pre osobu, ktorá potrebuje zdravý spánok vstávať skoro ráno, pričom sa šálka kávy v neskorých večerných hodinách bude len ho viní kofeín pri nespavosti. Ak máte relatívne normálne rutina, 2 šálky kávy mal cez deň, ale obmedzená na 3 hodiny pred spaním sú v poriadku.

5. Počasie Mať, alebo nie

Sedela pri okne a pozorovala dažďovej kvapky závod dole tabule a šálkou vašej obľúbenej kávy znie ako perfektná kombinácia; tak sa číta peknú knihu s hrnčekom kávy v jednej ruke, zatiaľ čo sneží vonku. Ale obraz niekoho, kto robí to isté, keď je 40 stupňov vonku.

Samozrejme, slušné množstvo vychladenej kávy by bolo dobré hľadať úľavu od horúco, ale vzhľadom k tomu, prirodzená tendencia kávy je zahriať svoje telo, že by bolo lepšie, aby zvážila chladnejšie možnosti. Tento argument je založený čisto na nepohodlie / komfortu tak dobre, nech si vyberiete jasnou voľbou.

6. Keď sa vaše telo nutne potrebuje

Od bytia skvelý štart do nového rána, kedy máte prezentáciu alebo perfektný spôsob, ako odvrátiť únavu z náročnom pracovnom dni v práci na uvoľnenie z týchto menštruačné kŕče, tento pohár skokov môže byť váš záchranca na mnoho dní. Proste nechať svoje telo natoľko zvyknutí na to, že máte zlý čas preťahovanie sa do práce v dňoch, kedy sa nechcete dostať to.

Ale káva závislosť je skutočná vec, chlapci. Kofeín molekula je rozpustná vo vode a rozpustné v tukoch. To znamená, že môže prechádzať hematoencefalickou bariérou a priamo zmeniť naše mozgy. To tiež prúdi našich žilách a má vplyv na krv a bunkovej membrány. To je miesto, kde začína závislosť.

7. Ako sa vám páči si kávu, pane?

Kým diskutujeme dobré a zlé kávy, ako nemôžete vziať do úvahy množstvo cukru alebo extra tuku krém, ktorý ide do vášho Latte? Tie sa opovažuješ to vyčítať zlú kávu pre hrubú deku tuku okolo brucha. Ak ste príliš obavy o získanie týchto palca, rozhodnúť sa pre čiernu kávu. Áno, hojné množstvo čiernej kávy sú tiež zlé pre vás, ale môžete bez obáv piť jednu šálku denne.

Je to bude teraz, som vzdelaná a môže pokračovať znovu piť kávu. alebo Dude, Im chystá kopať tento zvyk? Vyzerá to, že kým káva bola spojená s chudnutie, dlhšiu životnosť a menej depresií, je ľahko návykový a môžu byť nebezpečné v prebytku. Čo je nadbytok? Až 400 mg kofeínu je bezpečný pre plné dospelého dospelého na deň. Táto suma predstavuje zhruba 4 šálky kávy. Boli v poriadku s tým. Čokoľvek je lepšie ako prehrať kávu navždy.