Chcete znížiť cholesterol v tele? Robiť tieto cviky

Ak máte čo do činenia s otázkami cholesterolu, cvičenie je jedna vec, ktorá vám môže pomôcť znížiť hladinu cholesterolu na zdravej rozsahu. Pravidelné cvičenie, ako je jazda na bicykli, chôdza, plávanie a pod môže len pomôcť pri znižovaní hladiny LDL cholesterolu a triglyceridov v krvi, ale môže tiež pomôcť pri zvyšovaní hladiny HDL cholesterolu v tele. Prečítajte si, prečo a ako cvičenie je dobré pre zníženie hladiny cholesterolu a tiež vedieť o niektoré z najlepších cvičenie, ktoré vám môžu pomôcť pri dosiahnutí rovnakej, v tejto písať-up.

Prečo Cvičenie funguje najlepšie pri znižovaní hladiny cholesterolu?

Zaujíma vás, či toto cvičenie môže znížiť hladinu cholesterolu v krvi? No, áno, to dokáže divy. Voskový lipidov tuk, ktorý je produkovaný v pečeni, je prirodzene sa vyskytujúci v našom tele. Avšak, niektorí ľudia môžu mať tento tukové látky vo viac ako je požadované množstvách v ich tele, ktoré potom prichytia do tepien.

Po pripojení k tepien, zužuje ich, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť kardiovaskulárnych ochorení. Avšak, pravidelné cvičenie pomáha pri zmene povahy cholesterolu. V štúdii bolo preukázané, že cvičenie zlepšuje nielen veľkosť a počet častíc cholesterolu nesúci, ale tiež pomáha pri robiť je väčšie alebo načechranější a tým menej náchylné k spôsobovať upchatiu v tepnách.

Koľko cvičenie budete potrebovať?

Podľa nedávneho výskumu, je dôležité vykonávať po dobu 30 minút denne, najmenej 4 až 5 dní v týždni. Avšak, aj keď môžete ušetriť 60 až 90 minút týždenne po dobu cvičenia, to môže ukázať ako prospešné pre vaše zdravie. Pokiaľ máte hektický rozvrh, môžete rozbiť vaše cvičenie plán do dvoch 15 minútových tréningov denne.

Najlepšie typy cvičení si znížiť cholesterolu

Tu sú niektoré cvičenia, ktoré vám môžu pomôcť v výrub hladinu cholesterolu:

1. Brisk Walk

Chôdza je bezpochyby jedným z najlepších cvičenie na zníženie hladiny cholesterolu prirodzene. Chôdza je bezpečnejšie voľbou pre ľudí, ktorí nemôžu spúšťať, či už z dôvodu zvýšenia hmotnosti alebo z dôvodu staroby. Avšak, uistite sa, že budete chodiť rýchlo alebo rýchlejšie dosiahnuť kardio účinky. Nedávny výskum ukázal, že chôdza má výhody podobné beží, pokiaľ ide o znižovanie hladiny cholesterolu v krvi.

2. Beh alebo jogging

Ak nie ste pádny, váš vek nie je problém a vaše kĺby sú zdravé, potom by ste sa mali rozhodnúť pre jogging alebo beh ako prezenčnej formy cvičenia na zníženie hladiny cholesterolu rýchlo. Podľa jednej zo štúdií sa zistilo, že diaľkových bežcov alebo bežci majú zdravšie hladinu cholesterolu v krvi, než na krátku vzdialenosť bežcov.

3. Ísť si zaplávať

Plávanie je skvelý spôsob, ako udržať váhu navyše pod kontrolou, a to tiež pomáha udržiavať vyššej úrovne cholesterolu v tele. Táto forma aeróbneho cvičenia je tiež jednoduché na kĺby.

4. Zdvihnite Niektoré závažia

Silový tréning je skvelý spôsob, ako dostať hladinu cholesterolu v normálnom rozmedzí. Vyplýva to zo štúdie, bolo preukázané, že ľudia, ktorí nasledovali odpor školenia zbavil LDL z ich krvi rýchlejšie ako tí, ktorí nenasledoval žiadny tréningový odpor režimu.

5. Jazda na bicykli

Jazda na bicykli je vynikajúci spôsob, ako robiť nejaké aeróbne cvičenie. Ak sa stretnete bolesť alebo bolesť v kĺboch, môžete tak urobiť na bicykli pre udržanie hladiny cholesterolu pod kontrolou. Jazda na bicykli je skvelý spôsob, ako znížiť riziko srdcových ochorení taky.

6. Jóga

Divné, ako by sa mohlo zdať, ale joga vám môže pomôcť pri znižovaní hladiny cholesterolu. Niektoré štúdie potvrdzujú, že joga nie je prínosom len pre zlepšenie zdravia srdca, ale tiež pomáha pri zlepšovaní hladiny cholesterolu v tele. Podľa jedného z publikovaných štúdií, ľudia, ktorí cvičili jogu pravidelne mal lepší hladinu cholesterolu, než tých, ktorí nemali cvičiť jogu.

7. aerobik, Zumba a tanec

Akékoľvek cvičenie s vysokou intenzitou, ako je Zumba, tanec či aerobik, a to nielen vám pomôže zostať v dobrej kondícii, ale je to skvelá forma cvičenia pre zníženie zlý cholesterol alebo udržať hladinu cholesterolu pod kontrolou.

Môžete sa rozhodnúť pre nejakú formu cvičenia, ktoré môžete ľahko urobiť. Pokiaľ máte sedavý spôsob života, zober to pomaly a vybudovať svoju výdrž, ako začnete užívať až namáhavé cvičenie. Avšak, ak je vám viac ako 60 rokov, ste obézny, alebo máte sedavý spôsob života, je potrebné predtým, než začnete robiť akékoľvek namáhavé alebo s vysokou intenzitou cvičenia sa poraďte s lekárom.

Ako si udržať up cvičenie, ako dostať svoje cholesterolu Down?

Cvičenie môže dostať monotónna a nudná. Avšak, mantra je, aby sami pepped-up a motiváciu. Tu sú niektoré spôsoby, ako zostať motivovaný:

1. Získajte Partner

Môžete sa tešiť ísť si zabehať alebo behať úplne sám na nejakú dobu, ale po chvíli sa môže zdať, tak nudné, a môžete dokonca chcieť poschodovej svoje vykonávajú relácií. Musíte sa opýtať priateľa alebo člena rodiny, aby sa k vám pripojiť, aby to viac zábavy a pre pobyt viac riadený.

2. udržať skutočný

Nereálne ciele nie sú len ťažké dosiahnuť, ale môžu tiež mať mýto na vaše zdravie. Nechaj si to jednoduché a udržať skutočný, nič v živote je jednoduché a zdravie nie je výnimkou jeden. Malé dosiahnuteľné ciele vás udrží šťastné a sústredený.

3. Flexibilné Stay

Nebuďte tuhý s vašim cvičenia harmonogramu. To znamená, že ak nie ste schopní ísť si zabehať, mali by ste v pláne urobiť nejaké jogu doma. Cieľom je, aby cvičenie, a ak, v niektorých dňoch, jedna z foriem cvičenia nemusí byť realizovateľné, rozhodnúť sa pre druhých.

Mala by existovať žiadne kompromisy, pokiaľ ide o zdravie. Preto, ak ste boli zistené s vyššími hladinami cholesterolu, je to známkou toho, že budete musieť vytiahnuť svoje ponožky a postarať sa o svoje zdravie. Dúfame, že tento článok vám pomôže pri získaní nejakej perspektívu zostať zdravý a motiváciu. Zostať zdravý a šťastný.